Eklenti Kurulumunda Modül Ekleme [Resimli Anlatım]

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Eklenti Kurulumunda Modül Ekleme [Resimli Anlatım]

Mesaj gönderen Evrek4 »

Bilindiği üzere yönetim paneli kontrollü bazı eklentilerin yönetim panelinden kontrol edilebilmeleri için modül eklememiz gerekiyor. Yeni başlayan arkadaşların zorlandıkları bir konu olduğu için resimli anlatımını yapıyorum.

Yonetim paneli > Sistem > Modül yönetimi > Yönetim kontrol paneli kısmına gidiyoruz.
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Burada .modlar veya .mods adında bir modül olacaktır, bu modülün üzerine tıklıyoruz.

Açılan sayfada oluşturacağımız modülün adını yazabileceğimiz bir kutucuk olacaktır, bu kutucuğa ekleyeceğimiz modülün adını yazıp enter diyoruz:

Açılan sayfada ekleyeceğimiz modül için uygun seçenekleri seçiyoruz. Modül tipi modülün kategori mi modül mü olacağını seçmemize yarıyor. phpBB de kategori ve forum açma gibi düşünebilirsiniz bunu.
Modül etkin seçeneğine evet deyip modülümüzü etkinleştiriyoruz.
Alttaki açılır kutudan ekleyeceğimiz modülün dosyasını seçeceğiz, bu eklenti kurulumda ftpye yüklediğiniz bir dosyadır. Eklenti adı veya açıklaması olur genelde bu listede.
Alttaki açılır kutu ise bu modülün alt modüllerini seçmemize yarar. Bir modül için birden fazla ayar çeşidi olduğunda bu seçenek çıkabilir. Her modda olmayabilir.

Modül eklemede sorun yaşayanlar başlık altında belirtsinler yardımcı olmaya çalışırız.
Kullanıcı avatarı
nelergorduk
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Eklenti Kurulumunda Modül Ekleme [Resimli Anlatım]

Mesaj gönderen nelergorduk »

yeni başlayanlar için güzel yararlı olmuş saol.
ahmet5800
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ahmet5800 »

Abiciğim dediklerini yaptım ama yinede puan modunu aktif edemedim siteme bakın orada yok
341334
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen 341334 »

Kusura bakmayın. Bilgiyi yazdığınız çok zaman olmuş. Ama bende aynı sıkıntıyı çözmek istedim. Sistemi localhost'ta kurdum. Yalnız sizin resimler uzun zaman önce silinmiş. Yenileme olanağınız var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir