Alfabetik Sıralama Sorunu

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
papillo
Kayıtlı Kullanıcı

Alfabetik Sıralama Sorunu

Mesaj gönderen papillo »

https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=981865 adresinden indirdiğim modu başarıyla kurum.YKP den forum oluştururken seçeneler arasında ilk harflere göre sıralamaya izin ver seçeneği çıkıyor ancak aşağıdaki şekilde türkçe karakterler kutu şeklinde gözüküyor.

(�lk harflere g�re s�ralamaya izin ver:
Belirli bir harf veya karakter ile ba�layan konular� g�r�nt�lemek i�in kullan�c�ya se�im sa�layan bir paneldir.)

Bunun haricinde kurulumu gerçekleştirdikten sonra Forum oluşturmaya çalıştığımda aşağıdaki mesajı alıyorum ve forum'u oluşturamıyorum.Bu sorunla ilgili yardımcı olabilir misiniz.?

(The service is unavailable.)
En son papillo tarafından 04.09.2012, 22:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
air

Re: Alfebetik Sıralama Sorunu

Mesaj gönderen air »

Merhaba,
Bu bölüm ile ilgili Türkçe dil dosyanızı notepad ++ ile UTF8 bomsuz olarak düzenleyip kaydedin.
papillo
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Alfabetik Sıralama Sorunu

Mesaj gönderen papillo »

Türkçe dili dosyaları için bu dediğinizi deneyeceğim.Ancak forumu neden oluşturamadığımla ilgili bir fikriniz var mı
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen rocksenn »

papillo yazdı:Türkçe dili dosyaları için bu dediğinizi deneyeceğim.Ancak forumu neden oluşturamadığımla ilgili bir fikriniz var mı
veritabanı girdilerinde Türkçe karakter hatasından dolayı oluşmuyor oluşsa da Türkçe karakter hatalı oluşuyor >>> modun tamamı İngilizce (ya da başka bir dil) Türkçe veritabanı girdisinde UTF 8 olarak kodlanmalı tabi belirtildiği gibi bom(suz) olarak
Zamana Güzellik Kat!
papillo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen papillo »

Teşekkür ederim sorun çözüldü sayılır.
viewtopic.php?f=36&t=13421&hilit=alfabe ... a&start=15 adresindeki konudaki SQL sorgusunu yapınca düzeldi ancak bu sefer alfebetik sıralar formun üstünde değilde altında çıkıyor.Alfebetik sırayı aşağıdaki link deki resimde yer aldığı gibi formun üstüne nasıl alabilirim.Bir fikriniz var mı?

http://www.ameeck.net/files/sort_topics.png
jonnblaze
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen jonnblaze »

Ancak forumu neden oluşturamadığımla ilgili bir fikriniz var mı
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

jonnblaze yazdı:Ancak forumu neden oluşturamadığımla ilgili bir fikriniz var mı
Düzenlemeleri 3.11 versiyonuna göre tam ve eksiksiz yaptığınızdan eminmisiniz?
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 3 misafir