Konu içi sekmeli görünüm sorunu?

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Konu içi sekmeli görünüm sorunu?

Mesaj gönderen SüKûT »

Başlık biraz karmaşık oldu ama neyse burada anlatayım meramımı güzelce. Şimdi ben internetten sekmeli görünüm yapma kodu buldum bunu bbcode olarak uyarladım on numarada oldu fakat şöyle ufak bi problem var geçeceğim sekmeye tıklayınca sekme değişiyo fakat beni sayfanın en üstüne yolluyo sayfanın üstüne yollamasını nasıl engelleyebilirim?
Örnek konu: http://www.sukutforum.com/the-vampire-d ... 11297.html

Ve kod:

Kod: Tümünü seç

<script>
window.onload = function(){
var td = document.getElementById('tab');
var liler = td.getElementsByTagName('li');
for(i=0;i<liler.length;i++) {
liler[i].onclick = function() {
for(j=0;j<liler.length;j++) {
if(this === liler[j]) {

var a=j+1;

var read=document.getElementById('box'+a).innerHTML;
document.getElementById('contentbottom').innerHTML=read;

}
}
}
}
}
</script>

<style>
#tab { list-style: none; padding: 0; margin: 0; width:auto; height: 25px; display:block; }
#tab li { height:25px; width: auto; float: left; padding: 0; margin:0; }
#tab li a { height: 25px; width:auto; display:block; padding:0 5px; font:normal 11px/25px Verdana, Geneva, sans-serif; color: #000; border: #000 1px solid; text-decoration:none; }
#tab li a:hover { background: #999 none; }
#tab li.selected a { background: #999 none; }
#box div { display: none; width: 450px; height:260px; border: #000 1px solid; margin-top:1px;}
</style>

<ul id="tab">
<li><a href="#">{TEXT}</a></li>
<li><a href="#">{TEXT2}</a></li>
</ul>

<div id="box">
<div id="box1">
{TEXT1}
</div>

<div id="box2">
{TEXT3}
</div>

</div>

<div id="contentbottom">
<div>
{TEXT1}
</div>
</div>
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Konu içi sekmeli görünüm sorunu?

Mesaj gönderen SüKûT »

Çözdüm problemi. Düzgün çalışan örneklerini incelerken nerede hata yaptığımı anladım.
Problem şuradaymış:

<ul id="tab">
<li><a href="#">{TEXT}</a></li>
<li><a href="#">{TEXT2}</a></li>
</ul>
yani şöyle ki kısmen adres (konum) tanımlamayı unutmuşum.

Şu şekilde değiştirdim sorun düzeldi:

<ul id="tab">
<li><a href="#{TEXT}">{TEXT}</a></li>
<li><a href="#{TEXT2}">{TEXT2}</a></li>
</ul>
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir