phpBB SEO Sitemap Konu Gösterimi

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

phpBB SEO Sitemap Konu Gösterimi

Mesaj gönderen SüKûT »

Ben seo'lu sitemap için buradaki modu kurdum https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... o_sitemap/

Fakat, oradaki ön izlemede linkleri şöyle gösteriyor:
Resim

Bendeyse böyle:
seo.jpg
Sebebi nedir acaba?
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
sivasli_14
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB SEO Sitemap Konu Gösterimi

Mesaj gönderen sivasli_14 »

Hocam Az Çok İngilizcen Var.PhpBB-Seo Ya Açsan Konuyu.. ? (Ayip Olmaz Dimi Adamlara : )
Bende'De VarBiraz Diyorsan Biz Burdayiz..

Forum - VaRBiraZ.Net
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

sivasli_14 yazdı:Hocam Az Çok İngilizcen Var.PhpBB-Seo Ya Açsan Konuyu.. ? (Ayip Olmaz Dimi Adamlara : )
ingilizcem olduğundan değil ya google translateye çevirtiyom bende :) ayıp olmaz sanırım ama verdikleri cevabı anlamıyorum ki :) phpbb.com'da da verdiler cevap ama.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Ben yukarıdaki resimden bişey anlamadım SüKûT Kardeş ama sana ne cevap verdilerse onu veya açtığın konunun linkini burada paylaşırmısın. Çeviri konusunda öyle uzun boylu vakit almayan şeyler olursa tasa etme yardım ederiz..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 531
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Ademx33 yazdı:Ben yukarıdaki resimden bişey anlamadım SüKûT Kardeş ama sana ne cevap verdilerse onu veya açtığın konunun linkini burada paylaşırmısın. Çeviri konusunda öyle uzun boylu vakit almayan şeyler olursa tasa etme yardım ederiz..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 531
Hocam şimdi olay şöyle üstteki resim mod yapımcısının sitemap'ine ait görüntü oradaki linkler görüldüğü gibi normal konun ismindeki şekilde çıkıyor fakat benim sitemdeki sitemap'te ise alttaki resimde de görüldüğü şekilde link konu-t(konu id).html şeklinde görünüyor.

phpbb.com'a açtığım konu linki de şu: https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... _-t_117326
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Merhabalar. Pc başında değildim yeni geldim. Resimden anlayamasam da linke baktım anlayacağım sanırım. Oradaki linke gidince -t şeklinde çıktığını gördüm yorumları okuyacağım şimdi.

Edit : Eski mesajlara baktığımda bir şekilde anlaşmışsınız zaten.
It depends on Ultimate SEO configuration, not Sitemap. URL rewriting type should be "Advanced"
Burada ona sorduğun "Linkleri nasıl seninki gibi yapabiliriz" e cevaben bunun sitemap (site haritası) ile değil Ultimate SEO ayarlarıyla ilgili olduğunu söylemiş. URL yeniden yazım tipinin de İLERİ SEVİYE (Advanced) olması gerektiğini söylemiş. Siz de EVET zaten yaptım diyerek anlaşmışsınız.

4.12.2013 tarihli son mesajında bahsettiği 4 konu ise sırasıyla şöyle :
1: SQL yeniden yazımı ETKİN/AKTİF mi?
2: Sitenizde verdiği linkten bütün "Başlık URL lerini sıfırlayıp" ardından da yeniden senkronize etmeyi denedinz mi ?

Aşağıdakiler ise zaten herkesin bildiği standart metodlar ve öneriler. (ki bu kısmı google translate genel olarak hatasız çevirmiş şansına)
3: Test dönemi için site haritası önbelleğini devre dışı bırakın.
4: Herhangi bir değişiklik yapmadan önce veritabanını (DB) yedeklemeyi unutmayın.

---------------------------------------------------------------------------------------------
Seneler önce bir mod çevirisine yardım edebiliriz demiştik ama kuralları okuyup çevirmek gibi baya zorlu bişey gelmişti karşımıza. SVN gibi bir çeviri paylaşımı falan çıkmış üstüne bir de düğün falan araya girince ilgilenememiştik akim kalmıştı. Eğer hepsi böyle olursa sorun yok normal chat sayılır. İşimiz kolay demektir :D

Mesaj No : 532
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

3. - 4. kısımları anladım bende dediğiniz gibi google translate o şekilde çevirmişti de. Problem 1. - 2. dediğiniz orada yazan gibi bi seçenek yok en yakını şu:
Veritabanıyla Eşzamanlı URL oluştur:
Bu seçenek herbir konu için URL seçmenize olanak verir. Konuların veritabanınızda daha iyi yerleşmesini sağlar. Ancak veritabanınıza yük bindirir ve siteniz yavaşlayabilir. Ayrıca bu işlevsellik forum yöneticileriyle sınırlıdır.

ve devamında şöyle diyor.

Lütfen dikkat :
Varolan konuların URL adresleri değişmez. URL mevcut şeklinde saklanır ve veritabanında da öyle görünür. Ancak bu özelliği açtıktan sonra tekrar geri kapatamayabilirsiniz.
Özellikle gelişmiş modda özel klasör seçeneğini seçerseniz, isabetli URLler oluşturma ve herhangi bir sayfada özel link oluşturma konusunda büyük avantaja ve kolaylağa sahiptir.

ve bu yazanlar hali hazırda kullanımdaki ve baya bi konusu olan bi forum için bu ayarı aktif etmenin tehlikeli ve riskli olduğunu gösteriyor.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Haklısın tehlikeli görünüyor zaten hiç girmedim mod işlerine. Umarım halledersin. Bize düşen bişey olursa yine burdayız inşallah.. İyi geceler..
Bu arada sitende videoları görünce aklıma geldi Person of interest hastasıyım eski bölümleriyle cebelleşiyorum kaç gündür..

Mesaj No : 533

SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Ademx33 yazdı:Haklısın tehlikeli görünüyor zaten hiç girmedim mod işlerine. Umarım halledersin. Bize düşen bişey olursa yine burdayız inşallah.. İyi geceler..
Bu arada sitende videoları görünce aklıma geldi Person of interest hastasıyım eski bölümleriyle cebelleşiyorum kaç gündür..

Mesaj No : 533
Yok ya uğraşmıycam kalsın olduğu gibi ilerde direk olanını yaparlarsa kullanırız. Teşekkür ederim aslında şu aralar daha çok yapmak istediğim şey şu :) http://phpbbturkey.com/forums/viewtopic ... 35&t=20752
size de iyi geceler.
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Yandex [Bot] ve 3 misafir