Column 'show_likes' cannot be null [1048] hatası

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Column 'show_likes' cannot be null [1048] hatası

Mesaj gönderen KIRA »

Mesaj panosu/kişisel ayarlar sekmesinde aşağıdaki hatayı alıyorum nedeni ne olabilir?

Genel Hata
SQL ERROR [ mysqli ]

Column 'show_likes' cannot be null [1048]

SQL

UPDATE phpbb_2users SET show_likes = NULL, user_allow_pm = 1, user_allow_viewemail = 1, user_allow_massemail = 1, user_allow_viewonline = 1, user_notify_type = '0', user_notify_pm = 1, user_options = '230271', user_dst = 1, user_dateformat = 'D M d, Y g:i a', user_lang = 'tr', user_timezone = 2, user_style = 4, user_snow_enabled = 1 WHERE user_id = 57

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/includes/db/dbal.php
LINE: 757
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/includes/db/mysqli.php
LINE: 182
CALL: dbal->sql_error()

FILE: [ROOT]/includes/ucp/ucp_prefs.php
LINE: 117
CALL: dbal_mysqli->sql_query()

FILE: [ROOT]/includes/functions_module.php
LINE: 507
CALL: ucp_prefs->main()

FILE: [ROOT]/ucp.php
LINE: 338
CALL: p_master->load_active()
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: kişisel ayarlarda hata

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Like MODundan kaynaklanıyor sanırım, kurulum dosyasını tekrar gözden geçiriniz.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Column 'show_likes' cannot be null [1048] hatası

Mesaj gönderen KIRA »

Like mod olduğu kesinde acaba nedeni ne sitemde düzgün olarak çalışıyor ama bu işlemi bir türlü gerçekleştiremiyorum.
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

Koca forumda sorunun çözümüne yardımcı olabilecek bilgili bir insan yok mu?
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

sql sorgusunda (phpmyadminde) phpbb_2users adlı tabloyu bulamıyor sanırım yanlış anlmadıysam. Ve sonuç olarak show_likes = NULL beğeni göster tablosuda yok diyor orada ve beğeni gerçekleşmiyor veya da görüntülenmiyor.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir