Sildiğim Mod Hala Yönetim Panelinde

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
homicidium
Kayıtlı Kullanıcı

Sildiğim Mod Hala Yönetim Panelinde

Mesaj gönderen homicidium »

Merhaba, aslında iki sorunum var fakat bence biri diğerinden kaynaklanıyor. Kaynak sorunu anlatmam gerekirse, bir kaç saat önce bir teşekkür modu yükledim fakat tam ismini hatırlamıyorum epey mod denedim. Şu anda bu modu AUTOMod aracılığıyla kaldırmış olmama rağmen hala yönetim panelinde görünüyor. Ve ayarlarına tıkladığım zaman şöyle bir hata alıyorum
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Automod ta ise görünüm şu şekilde;
Tapatalk dışında mod kurulu olmadığını gösteriyor

Fakat modlar kısmında ise iş başka;

Ayrıca bu modun silinmemesinden kaynaklandığını düşündüğüm ilginç bir problemim var, forumda açılan başlıklarda butonlara doğru kayma oluyor. Nasıl mı? şöyle göstereyim; (edit:bu sorun önbelleği sildiğimde çözüldü fakat diğer sorun hala devam ediyor)

Bunların sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkür ederim...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Sildiğim Mod Hala Yönetim Panelinde

Mesaj gönderen SüKûT »

ilk resimdeki hata orada bahsi geçen dosyanın bulunmadığını söylüyor. sebebide automod ile kurulumu kaldırmış olmanız yani o dosyanın oradan silinmiş olması ve üçüncü resimdeki kısımda acp_thanks v.s şeklinde görünmeside yine aynı sebepten kaynaklı dil dosyasının olması gereken yerde olmadığı için. ve aslında sizin sorunuz ise modlar kısmında üçüncü resimdeki kısmın neden göründüğü bunun sebebide automod ile modu kaldırmışsını fakat sadece dosyaları yani yüklerken install_thanks.php(örnek isim sizinkinde farklı olabilir) tarzında bir dosya çalıştırıp yükleme yapmış olmanız lazım üçüncü resimdeki kısmın kalkması için yine o dosyayı çalıştırıp kaldırma işlemini tamamlamanız lazım.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
homicidium
Kayıtlı Kullanıcı

SüKûT yazdı:ilk resimdeki hata orada bahsi geçen dosyanın bulunmadığını söylüyor. sebebide automod ile kurulumu kaldırmış olmanız yani o dosyanın oradan silinmiş olması ve üçüncü resimdeki kısımda acp_thanks v.s şeklinde görünmeside yine aynı sebepten kaynaklı dil dosyasının olması gereken yerde olmadığı için. ve aslında sizin sorunuz ise modlar kısmında üçüncü resimdeki kısmın neden göründüğü bunun sebebide automod ile modu kaldırmışsını fakat sadece dosyaları yani yüklerken install_thanks.php(örnek isim sizinkinde farklı olabilir) tarzında bir dosya çalıştırıp yükleme yapmış olmanız lazım üçüncü resimdeki kısmın kalkması için yine o dosyayı çalıştırıp kaldırma işlemini tamamlamanız lazım.
Hocam sürümümü phpbb 3.0.11 e ayarladım. Amacım hem bu sorunu aşabilmek hemde teşekkür butonu ve chatbox kurmaktı. Fakat hiç birini yapamadım. Automod tan kaynaklıdır diye düşünüp istediğim modların içeriklerini gerekli yerlere aktardım el ile kurdum ama yine olmadı. Resmen psikolojim bozuldu :)

Ne yapmam gerekiyor, php bilmeyen birisi kullanamayacak mı bu phpbb yi?
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

buradaki mod kurulum videosunu izleyin
http://phpbbturkey.com/forums/viewtopic ... 85#p108185

tek yapmanız gereken prosilver dışında bi tema kullanıyorsanız eğer örneğin overall_header.html dosyasına bi kod eklenecek onu styles/prosilver/temlate/overall_header.html dosyasında değilde styles/tema_ismi/temlate/overall_header.html dosyasında yapacaksınız olay bundan ibaret
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
homicidium
Kayıtlı Kullanıcı

SüKûT yazdı:buradaki mod kurulum videosunu izleyin
http://phpbbturkey.com/forums/viewtopic ... 85#p108185

tek yapmanız gereken prosilver dışında bi tema kullanıyorsanız eğer örneğin overall_header.html dosyasına bi kod eklenecek onu styles/prosilver/temlate/overall_header.html dosyasında değilde styles/tema_ismi/temlate/overall_header.html dosyasında yapacaksınız olay bundan ibaret
Sayın SüKûT, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben modların kurulum aşamasında izlenecek yolun hangi dosyada olduğunu bilmiyordum onu buldum sayenizde, ve en azından chatbox kurabildim :) Ama teşekkür modu olmayacak sanırım pek çok dosya eksik kullandığım temada, var olanlarda gerekli değişiklikleri yaptım fakat teşekkür listesi olmasına rağmen teşekkür butonu yok :) Tekrar teşekkür ederim size...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

olmayan dosyaları prosilver teması içerisinde vardır gerekli değişikliği orada yapın kullandığınız temada dosyayı oradan çekiyordur sıkıntı olmaz.
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir