Seo

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız MODları buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
vkgz
Kayıtlı Kullanıcı

Seo

Mesaj gönderen vkgz »

Arkadaşlar ben yeni tanıştım phpbb ile ve deneme aşamasındayım bu seo phpbb3 te yok galiba... Türkçe anlatımlı bir seo eklenmemiş siteye yada ben goremedim... ki bu sitede kullanmıyor... seo çıkarmayı nezaman dusunuyor acaba phpbb
Kullanıcı avatarı
phpbb6
Uzaklaştırıldı

Re: Seo

Mesaj gönderen phpbb6 »

Hiç google de "phpbb3 seo" şeklinde aramayı denedin mi ?
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

phpbb.com tarafından denenip onaylanmış modlar varken çözümü başka yerlerde aramayın.

Açık yaratmayan güvenilir modlar, mod yazarları tarafından zaten phpbb.com sitesinde yayınlanıyor ve phpbb mod takımı tarafından test ediliyorlar.

phpbb.com tarafından test edilip onaylanmış SEO MOD

:arrow: http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 9&t=691165
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
phpbb6
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen phpbb6 »

İşte bu noktada moderatör arkadaş yanılıyor, phpbb.com u gözünde büyütüyor. Kimse modlarını phpbb.com da yayınlamak zorunda değil.

Ve phpbb.com MODDB de yayınlanmış eklentiler de başka eklentiler ile kullanıldığında bile açık yaratabilir, kimse açık konusunda size güvence vermez (GPL lisansının sonlarına bakın), modu eklerken saksıyı kullanacaksınız, şüphelendiğiniz yerlerde değişiklikleri yapacaksınız. request_var() ile değişken almak varken, $_GET[] ile alan modları modifiye edeceksiniz.

En sonda önereceğim eklenti phpbb.com da olmayabilir, çünkü RPL olan bir class dosyasına sahip.

Handyman` nın modunu son denediğimde oldukça uzun değişiklikler vardı, bu değişikliklerde hata yapmak çok olası. Vereceğim adreste kurulumu çok daha kolay:

http://downloads.phpbb-seo.com/phpbb3-s ... te-38.html
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

Haklısın kimse yazdığı düzenlemeyi phpbb.com sitesinde yayınlamak zoruda değil ama bu yazılımı geliştirenlerin oluşturduğu topluluk varken ve düzenlemeler test edip onaylandıktan sonra başka kime güveneceğizki.

Adam düzenleme hazırlamış sitesinde yayınlamış şimdi bu düzenleme çokmu güvenilir? Neden phpbb.com'da yayınlamamış, yayınladı ise neden test edilen modlar bölümünde değil? Tamam sorunsuz olabilir birşey diyeceğimiz yok ama çoğu phpBB kullanıcısı mod kurmakta zorlanırken birde harici modları kurmasını tavsiye edemeyiz.

Her eklentinin açık oluşturabilme riski vardır, hatta phpBB3 de bile açık olabilir zaten geliştirilmesi daha işlevsel olması ve bildirilen olası açıkları, hataları düzeltmek değilmidir.

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
phpbb6
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen phpbb6 »

Elbette hepsinde sorun çıkabilir. Ama bahsettiğim modu birden fazla foruma kurdum ve en kolay ve yaygın olan kullanılan şu anda verdiğim eklenti.

Hata bildirimi konusunda birşey diyemeyeceğim, zira sık sık hata gönderseydiniz, karşılık olarak phpbb.com un umursamaz ve havalı tavırlarını sıkça alırdınız. Hatta phpBB nin profları arasında bu bir tür şaka ya dönüşmüş, deyimler bile ortaya çıkmıştır. "Bug değil, özellik o" şeklinde :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

Haklısın hata bildirimlerinin çoğunda özelliktir diyorlar, belki bize hata gelen onlara özellik gibi geliyor bilemiyorum. Sonuçta yazılımı geliştiren onlar, phpBB3 kullanıcıların çoğu hızlı cevap düzenlemesi istiyor ama geliştirici ekip koymuyor, eklemeyide düşünmüyorlar.

zaten phpBB'nin en güzel özelliği geliştirilmeye açık olması değilmi? Sonuçta birçok mod yazarı phpBB için yeni modlar hazırlıyorlar.

aslında anlaşılır linkler olması dışında Rewrite düzenlemesi çokta gerekli değil gibi, phpBB3 linkleri bu haliyle güzelce taranabiliyor, örnek vermek gerekirse phpbb.com ve phpbbturkey.com sitelerinin tüm linkleri populer arama siteleri tarafından taranmış vaziyette. 2 sitedede mod Rewrite kurulu değil.

Kullanıcı avatarı
phpbb6
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen phpbb6 »

Dn_35 yazdı:aslında anlaşılır linkler olması dışında Rewrite düzenlemesi çokta gerekli değil gibi, phpBB3 linkleri bu haliyle güzelce taranabiliyor, örnek vermek gerekirse phpbb.com ve phpbbturkey.com sitelerinin tüm linkleri populer arama siteleri tarafından taranmış vaziyette. 2 sitedede mod Rewrite kurulu değil.
mod_rewrite seo için yapılması gerekenlerin en sonlarında aslında. Yararından pek emin değilim, tek özelliği başka siteler size link verirken, link içinde bazı kelimeler geçmesi, bunun da link olan siteyi tarayan botlar açısından bir faydası var mıdır, belki çok az.

rewrite yapacaklara; sadece rewrite ile google de konum değiştirmeyi, sıra yükselmeyi umuyorsanız, bunu unutun.

Hızlı cevap hakkında:

Hızlı cevap da area51 de oyun gibi oldu, sürüm 3.1.0 tartışmlarında, yeni ne olacak gibi yazılarda, komik şeyler oluyor, millet hala dalga geçercesine, bile bile "belki hızlı cevap, belki değil :D" diye yazıyor, ancak phpbb ekibi çoğu yazıda kesin görünüyor, hızlı cevap ve ajax olmayacak.

Hızlı cevap neden yok? Cevap basit, hızlı cevap çöp mesaj üretiyormuş. Aslında bu da doğru bir yaklaşım. Herkes aman 1 üye daha alayım, aman 1 mesaj daha yazılsın diye bakar, "çok mesaj+çok üye=kaliteli forum" gibi çok yanlış ve yaygın fikirler var. Forumun kalitesi üye ve mesaj sayısı ile ölçülemez. Bir konu ve peşinde onlarca sayfa da hep aynı şey "teşekkürler, emeğine sağlık, devamını bekleriz". İşte çöp mesajlar bunlardır ve hılzı cevap bunların daha kolay gönderilmesi sağlar. Düzgün ve amacı belli olan bir forumun ne üyeye ne de çöp mesaja ihtiyacı vardır. Ama nerde, "linki görmek için üye olun", o linki ve kopnuyu da kim bilir hangi başka forumdan kopyalayıp yapıştırmıştır.
Kullanıcı avatarı
yeniturkBB
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yeniturkBB »

c a n v e r soft'un bir seo'su var. Ama ne kadar güvenilebilir bilmiyorum maalesef...
.. Oktayusx ! [www.oktayusx.net]
Kullanıcı avatarı
phpbb6
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen phpbb6 »

İşin içinde adı bile yasaklı A LEXIS hocam varsa, en sağlamıdır, çok şey öğrendim ondan.
Kilitli

“3.0.x MOD İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir