İkincil bir Saat Gösterimi

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız MODları buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
rohantürkiye
Kayıtlı Kullanıcı

İkincil bir Saat Gösterimi

Mesaj gönderen rohantürkiye »

İyi Günler,

sizlerden ufak bir yardım/eklenti artık tam olarak bilemeyeceğim ne olarak sayacağınızı isteyeceğim. Eğer yanlış yerdeyse konum taşınırsa şimdiden ilgilenen arkadaşa teşekkür ederim.

Şimdi benim yeni açılacak olan bir Online Oyun için bir forumum var. Oyunun serverları Amerikan Pasifik bölgesinde ve zaman dilimi GMT -7 +1(Daylight Saving) olarak geçiyor. Ben forumumun üstünde yani overall_header.html bağlantısında hem Server Saatini hemde Türkiye Saatini göstermek istiyorum. Bugüne kadar onları bir CPanelden yaptığım sayaç scriptinin saati şeklinde gösterdim. Ama bunların gösteriliyor olmasından dolayı sayfam biraz yavaşlamış durumda. O yüzden normal yazı şeklinde yapmak istiyorum. Türkiye saati bilgisini functions.php, language/tr/common.php ve template/time_block.html dosyalarında current_time fonksiyonunun kopyalayarak current_time_tr ile oluşturup istediğim noktaya yerleştirdim. Şimdi bir de Server saatini göstermek için sizden bir yardım/eklenti talebim vardır. Çünkü php ve phpBB bilgilerim bunu kendi başıma yapamıyorum. Aşağıda bir ekran görüntüsü ekliyorum oradan tam olarak ne demek istediğimi daha da iyi anlayabilirsiniz. Türkiye Saati yazan yeri kutu içine aldım daha iyi görünmesi için onun GMT -7 +1(Daylight Saving) versiyonuyla hemen üstündeki yerde görüntülenmesini istemekteyim kısaca tekrar söylemek gerekirse.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Şimdiden yardımı dokunan veya ufakda olsa bir bilgi veren herkese teşekkür ederim.

EDIT: Pasifik Zaman Dilimi hakkında zamanı ve başka bilgiler isteyenler buraya tıklasın.
Kullanıcı avatarı
phpbb6
Uzaklaştırıldı

Re: İkincil bir Saat Gösterimi

Mesaj gönderen phpbb6 »

Tema güzelmiş, download adresi var mı ?
rohantürkiye
Kayıtlı Kullanıcı

Sorunumu çözdüm.

Tema oyun sitesinin forumunun teması. Onlardan izin alarak aldım temalarını. İstersen sana gönderebilirim.
Kullanıcı avatarı
phpbb6
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen phpbb6 »

O şekilde temayı alamam, sadece dağıtımı varsa alabilirim. Yoksa birden fazla kişiye özel olarak verirsen bence bir anlamı kalmaz.

Sorunu cevaplayacaktım ama yaptığım denemelerde olmadı bir türlü.
rohantürkiye
Kayıtlı Kullanıcı

.net sitesindeki mesajımda kodu vermişlerdi zaten sağolsunlar.

[ AÇ ]

includes/functions.php

[ BUL ]

Kod: Tümünü seç

// The following assigns all _common_ variables that may be used at any point in a template.  
[ ÖNCESİNE EKLE ]

Kod: Tümünü seç

$yaz_saati = ($user->data['user_dst'] || ($user->data['user_id'] == ANONYMOUS && $config['board_dst'])) ? 1 : 0; // "yaz saati uygulaması aktif mi değil mi" sorgusunu yaptık ?
        $bizim_zaman = $tz + $yaz_saati; // kullanıcı zaman dilimini $tz değişkeninden yararlanarak elde ettik.
        $pasifik_zamani = 7 + $bizim_zaman; // PST = -7 // pasifik zamanı ile kullanıcı zamanını toplayarak kullanıcı-pasifik saat farkını hesapladık
        $pasifik_zamani_unix = $pasifik_zamani * 3600; // 1 saat = 3600 saniye // saat farkını unix timestamp a uydurmak için saniyeye çevirdik
        $pasifik_saati_unix = time() - $pasifik_zamani_unix; // şimdiki zamandan pasifik zaman farkını çıkardık ve pasifik saatini unix formatında elde ettik
        $pasifik_saati = $user->format_date($pasifik_saati_unix, false, true); // unix formatındaki pasifik saatini biçimleyerek anlamlı saate dönüştürdük

// kullanımı: herhangi bir temadosyasında: {PASIFIK_SAATI}
        $template->assign_vars(array(
            'PASIFIK_SAATI' => $pasifik_saati,
        ));
Kodlar ALEXİS 'in cevabından alıntıdır.
Kilitli

“3.0.x MOD İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir