Misafir sadece konu başlıklarını görsün ama içeriği göremesi

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız MODları buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Misafir sadece konu başlıklarını görsün ama içeriği göre

Mesaj gönderen deneyci1976 »

evet baktım harika olmuş bende neden olmadı acaba? başka bir eklenti etkilemiş olabilir belki. yönetim panelinden extra birşey yaptınızmı?
Tam olarak hangi dosyaları editlediniz acaba?
Ben bunları editlemiştim

root/language/tr/acp/permissions_phpbb.php
root/viewtopic.php
Copy: root/language/tr/mods/topic_restriction.php
Copy: root/install_perm.php

sizde benim gibi language/tr klasöründekilerimi editlediniz yoksa mod açıklamasındaki gibi language/en klasörümü?
Kullanıcı avatarı
tuzukuru
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen tuzukuru »

Ben ayni kurulumda yazan gibi yaptim yalniz en kilasörü yerine tr kilasörüne yükledin ve yine en kilasörü yerine tr kilasörüne ekleme yaptim. Örnek verdigim sayfada calisti sorunsuz ama baska bir forumda deniyorum dahaca calistiramadim. Saniyorum bazi modlarla cakisiyor sanki ama emin degilim. Sonucta tüm modlari silip ögrenecegim neden oldugunu. Gelismeler oldukca yazarim.

Ve mesajimi ek ilave edit yapiyorum..

Diger forumdaki etkileyen modu buldum.
phpBB SEO kuruluydu onu kapattim dedigim forumdada olay cözülmüs oldu. Bilmiyorum sizde phpBB SEO kurlumuydu ondan olabilirmi. phpBB SEO nun ayarlarini bakmam lazim acarak bununla ilgili bir seyler vardir.
Sende phpBB SEO gibi bir sey kurulumu kapat ve dene bilgi verirsen sevinirim bende merak ettim.
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Yok ben hiçbir mod kurulu olmayan bir forumda denedim phpbb 3.07 pl1 versiyon var.

Düzenlenen Dosyalar
viewtopic.php,
language/tr/acp/permissions_phpbb.php
Eklenen Dosyalar
language/tr/mods/topic_restriction.php,
install_perm.php

son olarak
www.site.com/forum/install_perm.php
dosyası çalıştırıldı. ama olmadı.

gece sakin kafa bir kez daha deneyeceğim.
Kullanıcı avatarı
tuzukuru
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen tuzukuru »

deneyci1976 izinleride ayarlaman gerekiyor. Kurulumda yazdigi icin hatirlatmadim . bu islemlerin ardindan izinler gerekiyor. Bir dene yapamazsan yardimci olurum. Calisir senin forumda bu mod. Bir kac forumda denedim oluyor yalniz phpbb seo etkiliyor bunu. Su ana kadar bunun disinda bir sey görmedim.
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Yönetim panelinden ayar yapmak gerekiyormuş, mükemmel çalışıyor.. :D
izinler.JPG
Tek kötü yani ana sayfaya linkteki son mesajlar tablosunu ekleyince işe yaramıyor. o eklentinin yetki sınırlaması yokmuş. ana sayfadan direk açılıyor.

viewtopic.php?f=34&t=14179
shaman_tr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen shaman_tr »

bplr yazdı:Misafirler viewtopic de mesajın sadece bir kısmını görebilsin diye küçük kod yazdım.

viewtopic.php
Bul

Kod: Tümünü seç

//
    $postrow = array(
Öncesine ekle

Kod: Tümünü seç

//Begin: guests cannot view all mesage
if ($user->data['user_id'] == ANONYMOUS)
{
    $maxlength = 500; //Tested maximum 1495, works fine
    $length1 = strlen($message);
    if ($length1 > $maxlength)
    {
        $message = " Misafirler sadece ilk $maxlength karakteri okuyabilir.  
        _______________________________________________________________________________________________________________________________________
        " . substr($message, -$length1, $maxlength);
    }
}
//End: guests can not view all mesage     
Merhaba konunun üzerinden yıllar geçmiş, bu mod hala işe yarıyoru mu? phpbb 3.1.2 forumumda denedim çalışmadı! Bunun daha günceli var mı? Bu konunun son sayfasında bahsedilen https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=1690915 mod da işime yarayabilir ancak ingilizcem olmadığı için Türkçe tarife ihtiyacım var. Yardımcı olabil misiniz?
Kilitli

“3.0.x MOD İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir