Konu içerisinde üyeleri alfabetik olarak sıralama

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız MODları buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Konu içerisinde üyeleri alfabetik olarak sıralama

Mesaj gönderen KIRA »

Arkadaşlar phpbb3 te üyelere bakarken alfabetik sıralama yapabildiğimizi biliyoruz ve benim bu sıralamayı aynı şekilde bir forum başlığı içerisine yapabilmem için ne gibi bir değişiklik yapmam gerekiyor acaba? Memberlist.php dosyasına baktım sanırım o sıralamayı sağlayan işlem bu oluyor. Bu kodu bir forum başlığı altında gösterebilmem nasıl mümkün olabilir acaba? 135 tane başlık var ve bu başlıklar artacak olduğu için aynı dosyaları harf aramasına sokamazsam gerçekten büyük bir sorun olacak ne olur bilgili arkadaşlar yardımlarını esirgemesinler... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kod: Tümünü seç

$first_char = request_var('first_char', '');

if ($first_char == 'other')
		{
			for ($i = 97; $i < 123; $i++)
			{
				$sql_where .= ' AND u.username_clean NOT ' . $db->sql_like_expression(chr($i) . $db->any_char);
			}
		}
		else if ($first_char)
		{
			$sql_where .= ' AND u.username_clean ' . $db->sql_like_expression(substr($first_char, 0, 1) . $db->any_char);
		}
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Konu içerisinde üyeleri alfabetik olarak sıralama

Mesaj gönderen KIRA »

Arkadaşlar yok mu ya bilgisi olan yada yardımcı olabilecek arkadaşlar?
PanikYok
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen PanikYok »

O konuya mesaj yazmış kişilerin isimlerinin alfabetik listesini konu sayfasının en altında göstermek mi istiyorsun?
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

PanikYok yazdı:O konuya mesaj yazmış kişilerin isimlerinin alfabetik listesini konu sayfasının en altında göstermek mi istiyorsun?
Hayır. Mesela bu 3.0.x MOD İstekleri bölümüne açılan konuların başlığına göre ilk harfine göre tıklandığında dizile bilmesini istiyorum.
PanikYok
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen PanikYok »

Sayfanın en altında sıralama formu var zaten.

Eskiden itibaren başlıkları göster: [Tüm Başlıklar] Sırala: [Konu] [Artan]
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

PanikYok yazdı:Sayfanın en altında sıralama formu var zaten.

Eskiden itibaren başlıkları göster: [Tüm Başlıklar] Sırala: [Konu] [Artan]
Sanırım iletişim sorunu çekiyoruz. Benim istediğim şey üye listesinde olduğu gibi bir alfabetik sıralama. Normal sıralama değil. Ayrıca belirttiğiniz şey a dan z ye doğru bir sıralama bile yapmıyor benim dediğim şeyle uzaktan yakından alakası bile yok. İstediğim şey a harfine tıklayınca a ile ilgili başlıklar gelecek c ye tıklarsam önüme c ile başlayan başlıklar gelecek. Yani olay bu şekilde olacak. Üye listesine bakarsanız ve belirttiğim koda bakarak ne demek istediğimi anlayabileceğinizi düşünüyorum.
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

Arkadaşlar yok mu acaba yardımcı olabilecek birileri?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Belirttiğiniz durum MOD isteği konusuna girmektedir. Bu tarz bir MOD araştırmama rağmen bulamadım. Belki bulan ya da yapan birisi çıkabilir o yüzden şimdilik bekleyin.

- Konu, 3.0.x MOD İstekleri forumuna taşındı.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Bilmiyorum zamanı geçti mi ama aslında ufaktanda olsa şöyle bi çözüm olabilir diye düşünüyorum;
Örneğin: viewforum.php?f=36 bu foruma girdik yeni konu açma yazısının yanında bildiğiniz üzere ama kısmı var arama yaparken link şöyle oluyor adres çubuğunda

http://www.phpbbturkey.com/forums/search.php?keywords=ayn%C4%B1&fid[0]=36
mesela ben burada aynı kelimesini arattırdım aynı ile ilgili bu forumdaki tüm başlıklar ve konu içerikleri çıktı şöyle yapsak mesela

<a href="http://www.phpbbturkey.com/forums/search.php?keywords=a&fid[0]=36">a</a>
tüm harfler için sırasıyla fakat mevcut halinde 3 karakter yazmanız gerek diyo öncelikle o sınırı kaldırmak o kalkarsa dediğim gibi bir çözüm olabilir ve mümkünse aramayı sadece konu bazında yapma olarak ayarlanırsa tam istediğiniz olmuş olur aslında...
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Aslında onunda çözümü varmış gelişmiş arama kısmında tek yapılması gereken harf sınırını kaldırmak ve her kategori ve forum da geçerli olması için forum id değişkenini ayarlaya bilmeniz

http://www.phpbbturkey.com/forums/search.php?keywords=ayn%C4%B1&terms=all&author=&fid[]=36&sc=1&sf=titleonly&sr=topics&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Ara
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Sanırım bu durum tam olarak mevcutmuş phpbb3'ün ham halinde hemen şu hızlı cevap kısmının altına bakacak olursak Eskiden itibaren mesajları göster: şeklinde bir kısım var (aynı şey her forumun altında da mevcut) oradan istediğimiz sıralama tarzını seçtiğimizde (sabit olan mesaj tarihi olduğu için şuan en son yazılan en üstte olacak şekilde sıralanıyor mesajlar) ona göre sıralıyor.
Kilitli

“3.0.x MOD İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir