Yasaklanan kullanıcı adını üzeri çizgili yapma

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız MODları buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
lielife7
Kayıtlı Kullanıcı

Yasaklanan kullanıcı adını üzeri çizgili yapma

Mesaj gönderen lielife7 »

Merhaba arkadaşlar. Daha önce vBulletin ve myBB ile uzun süre forum deneyimi yaşamıştım fakat phBB ile yeni tanışıyorum.

Sorunum çok önemli gibi gözükmese de sizden yardım isteyeceğim. :)

Mesela ben bir üyeyi banladığımda nickinin üstünün çizgili olmasını istiyorum. Bunu nasıl yaparım?

Bir de forumumda smileler gözükmüyor bu neden?

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Yasaklanan kullanıcı adını üzeri çizgili yapma

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB 3.0.x sürümlerinde banlanan ya da yasaklanan kullanıcı adının üzeri çizili olması için. Alttaki değişiklikleri yapabilirsiniz. (kaynak: https://www.phpbb.com/community/viewtop ... #p13009963)

AÇ: includes/functions_content.php

BUL (1260. satır yakınlarında):

Kod: Tümünü seç

return str_replace(array('{PROFILE_URL}', '{USERNAME_COLOUR}', '{USERNAME}'), array($profile_url, $username_colour, $username), (!$username_colour) ? $_profile_cache['tpl_profile'] : $_profile_cache['tpl_profile_colour']);
BUNUNLA DEĞİŞTİR:

Kod: Tümünü seç

global $db;
    $sql = 'SELECT ban_userid FROM ' . BANLIST_TABLE . '
        WHERE ban_userid = ' . (int) $user_id;
    $result = $db->sql_query($sql);
    $banned_id = ($db->sql_fetchfield('ban_userid') > 0) ? true : false;
    $db->sql_freeresult($result);

$return_value = str_replace(array('{PROFILE_URL}', '{USERNAME_COLOUR}', '{USERNAME}'), array($profile_url, $username_colour, $username), (!$username_colour) ? $_profile_cache['tpl_profile'] : $_profile_cache['tpl_profile_colour']);

return ($banned_id) ? '<strike>' . $return_value . '</strike>' : $return_value;
Diğer sorunuzu ise ayrı bir başlık açarak sorarsanız yardımcı olacak birisini bulmanız kolaylaşır.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.0.x MOD İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 5 misafir