[Beta] AJAX Chat/Shoutbox MOD 2.0.0 Beta 8

phpBB 3.0.x sürümleri için geliştirilen ve yapım aşamasındaki Alpha, Beta MODlar & PreMODlar.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
beykozlu
Kayıtlı Kullanıcı

Re: [Beta] AJAX Chat/Shoutbox MOD 2.0.0 Beta 8

Mesaj gönderen beykozlu »

bir şey soracağım bu caht foruma entegreli mi yoksa ayrı sayfada mı açılıyor bu forumun üstünde gösterme şansımız var mı hem foruma bakacağız hem sohbet edeceğiz sanırım demek istediğimi anlatabilmişimdir ??
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

beykozlu yazdı:bir şey soracağım bu caht foruma entegreli mi yoksa ayrı sayfada mı açılıyor bu forumun üstünde gösterme şansımız var mı hem foruma bakacağız hem sohbet edeceğiz sanırım demek istediğimi anlatabilmişimdir ??
forum sayfasinda istedigin yere koyabilirsin ayri sayfada acilmiyor
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
tazmanyak
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen tazmanyak »

Öncelikle teşekkürler.

Modu kurdum ve çalışıyor fakat türkçe karakterleri kullanınca mesaj gitmiyor bende sizde de öyle bi sorun varmı acaba ?

Yardımcı olursanız sevinirim..
tazmanyak
Kayıtlı Kullanıcı

ğ , Ğ , İ , ı , ş , Ş

Bu harfleri kullanamıyoruz. Yardım edicek bi arkadaş yokmu?

Konuya mesaj atalı tam 1 hafta olmuş MOD arkadaş yokmu acaba bilgilendiricek bi kişi ?
tazmanyak
Kayıtlı Kullanıcı

phpbb sildim teşekkürler..
ibowwow
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ibowwow »

text box'a yazdığım metinin rengini nerden değiştirebilirim
Kullanıcı avatarı
XTİMURX
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen XTİMURX »

Modu içinde mevcut olan kurulum bilgilerine göre kurdum. Ancak forumda bu şekilde bir hata oluştu.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Ayrıca "chat_install.php?mode=install" komutu ile kurulum yapmak istediğimde sayfa bulunamadı hatası alıyorum.

Mod kurulumunun nasıl yapılacağını okudum forumdaki mevcut bölümden. Zaten biraz İngilizce yeterli yazılanları anlamak için.

Yardım edebilecek var mı ?
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Admin paneline ayarlarla v.s ilgili bir alan gelmesi gerekmiyor mu bu modda?
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
chnekn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen chnekn »

arkadşalar modu yükledim çalışıyor problem yok fakat bazı sormak istediğim şeyler var yardımçı olursanız sevinirim.

şimdi birincisi .../chat.php sayfasında sorunsuz şekilde çalışıyor bi problem yok fakat forumun diğer yerlerinde mesaj gönderemiyoruz. /chat.php sayfasına gittiğimde online kullanıcılar listesinde adım çıkıyor fakat diğer sayfalarda online gözükmüyorum ve yazamıyorum. Ben bu shout box u portalda modüllerin birine ekledim fakat yine aynı sorun çıktı burdada online gözükmüyorum yani anlıyacağınız birtek /chat.php sayfalarında mesaj yaza biliyoruz diğer sayfalarda chat görünüyor fakat mesaj yazamıyoruz çünki online olduğumuzu algılamıyor.

http://soldierteam.eu5.org/ ana sayfa
http://soldierteam.eu5.org/chat.php chat sayfası
chnekn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen chnekn »

arkadaşlar galiba ben forumdan değil forum benden yararlanacak böyle giderse kendi her yazdığım sorunları yine kendim çözüyorum :) foruma yazmamın ne anlamı kaldiki ozaman diye aklıma geldi fakat dedim benim gibi biride aynı sorunu yaşarsa 3 gündür benimgibi pc başında sabahlamasın diye çözümü yazıyorum. bu arada bir atasözümüzü hatırlatmak isterim "Azimle s.. dağı taşı delermiş" aynende öyle :lol:

şimdi gelelim soruna

Soru = ben bu chat uygulamasını sitemin portal sayfasında göstermek istiyorum ne yapmalıyım.

Çözüm =

/chat_body.html dosyasını açıyoruz

Kod: Tümünü seç

<!-- INCLUDE overall_header.html -->
<!-- INCLUDE overall_footer.html -->
bunları buluyoruz ve siliyoruz.

daha sonra

Aşşağıdaki kodu chatbox u nerde göstermek istiyor isek oraya kopyalıyoruz.

<!-- IF S_USER_LOGGED_IN -->

<div id="chatbox">
                                <table style="width: 100%; height: 400px;"><tr><td> <iframe src="chat.php" scrolling=”No” style="width: 100%; height: 400px;"></iframe>  </td></tr></table>

</div>

<!-- ENDIF -->

Düzenleme : 15.12.2011 04:50 / Sebep: Geliştirme

arkadaşalr yazı boyutlarını değiştire bilmek için aşşağıda verdiğim eklentileri indirerek gereken yerlere atınız.

prosilver tabanlı tema kullananlar
indirdiğiniz chat.css dosyasını açın bu bölümü bulup kendinize göre değiştirin.

.chatbdy {
	float: right;
padding: 0;
	line-height: 1.48em;
	color: #000;
	width: 76%;
	float: left;
	clear: both;
font-size: 14px;
font-family: "Trebuchet MS", Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif;
	line-height: 25px;

}

subsilver tabanlı tema kullananlar indirdiğiniz chat_body.html dostasını açın aşşağıdaki bölümü bulun kendinize göre değiştirin.

.chbg {
	background-color: #111111;
	border-width: 1px;
	border-style: solid;
	border-color: #000000;
	padding: 0px;
	font-weight: normal;
	font-size: 11px;
	font-family: "Lucida Grande", "Trebuchet MS",Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
	line-height:25px;
	color:#ffffff;

İndirdiğiniz dosyalarla ilgili herhangi bir problem veya takıldığınız biryer olursa konu altına yazınız.
Dosya ekleri
chat_chnekn.zip
(7.04 KiB) 196 kere indirildi
korayaksu61
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen korayaksu61 »

Bence çok harika ve kullanışlı bir mod. Fakat teşke Admin Control Panel yönetim sayfasıda olsaydı çok harika olurdu bence. :roll:
korayaksu61
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen korayaksu61 »

Ben bu modu sorunsuz kurdum fakat bir sorum olacaktı. Bu modda mesajların yanında silme butonunun yanına "İletiyi rapor et" ve "Kullanıcıyı uyar" buton linkerini nasıl ekleyebiliriz? Bir bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsın. :?:
Kilitli

“3.0.x PreMODlar & Yapım aşamasındaki MODlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir