Aktif olan sayfanın adına göre işlem yapm

phpBB 3.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
tUQE
Kayıtlı Kullanıcı

Aktif olan sayfanın adına göre işlem yapm

Mesaj gönderen tUQE »

Merhaba,

Sitemde yaptığım harici sayfalara bir navigasyon menüsü ilave etmek istiyorum.
Lakin 3 seçenekli durum olduğu için istediğim sonucu vermiyor.
Yapmak istediğim şu:
Aktif sayfa home.php ise, navigasyon menüsü çalışmasın.

Aktif sayfa index.php, viewforum.php, viewtopic.php, posting.php sayfalarından biri ise;

Kod: Tümünü seç

<a href="{U_HOME}">{L_HOME}</a><strong> &#8249;</strong> <a href="{U_INDEX}" accesskey="h">{L_INDEX}</a> <!-- BEGIN navlinks --> <strong>&#8249;</strong> <a href="{navlinks.U_VIEW_FORUM}">{navlinks.FORUM_NAME}</a><!-- END navlinks -->
şeklinde olan kod çalışsın.

Aktif sayfa yukarda bahsettiğim 5 sayfadan biri değilse,

<a href="{U_HOME}">{L_HOME}</a><strong> &#8249;</strong> <!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull; <!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull; <!-- ENDIF -->{PAGE_TITLE}
kodu çalışsın.

Şöyle bir kod yazdım ama ikinci satırımda bahsettiğim 4 forum sayfası aktifken kod istediğim sonucu vermiyor.

<!-- IF SCRIPT_NAME  <> home -->
		<ul class="linklist">
			<li>
				<a href="{U_HOME}">{L_HOME}</a><strong> &#8249;</strong> <!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull; <!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull; <!-- ENDIF -->{PAGE_TITLE}
			</li>
		</ul>
		<!-- ELSEIF SCRIPT_NAME eq index or SCRIPT_NAME eq viewforum or SCRIPT_NAME eq viewtopic or SCRIPT_NAME eq posting -->
		<ul class="linklist">
			<li>
				<a href="{U_HOME}">{L_HOME}</a><strong> &#8249;</strong> <a href="{U_INDEX}" accesskey="h">{L_INDEX}</a> <!-- BEGIN navlinks --> <strong>&#8249;</strong> <a href="{navlinks.U_VIEW_FORUM}">{navlinks.FORUM_NAME}</a><!-- END navlinks -->
			</li>
		</ul>		
		<!-- ENDIF -->	
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Aktif olan sayfanın adına göre işlem yapm

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

<> neden kullandınız?

Her bir link için ayrı if deneyin else kullanmadan, şu an telefondan girdiğim için kodları tam inceleyemiyorum ama yapamazsanız daha sonra yardımcı olmaya çalışırım.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
tUQE
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen tUQE »

Her biri için if zor oluyor ve yeni bir modül ekleyince onu da eklemek lazım.
Müsait olduğunuzda destek beklerim.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Kendi sayfam'da kullandığım KODlar şu şekilde;

<li><a class="navtab" href="http://www.ozcanakbulut.com/">{L_HOME}</a></li>
		<li<!-- IF SCRIPT_NAME == "index" or SCRIPT_NAME == "viewtopic" or SCRIPT_NAME == "memberlist" or SCRIPT_NAME == "viewforum" or SCRIPT_NAME == "ucp" or SCRIPT_NAME == "posting" --> class="selected"<!-- ENDIF -->><a class="navtab" href="{U_INDEX}">Community</a></li>
		<li<!-- IF SCRIPT_NAME == "newspage" --> class="selected"<!-- ENDIF -->><a class="navtab" href="{U_NEWS}" title="{L_NEWS}">{L_NEWS}</a></li>		
		<li<!-- IF SCRIPT_NAME == "donate" --> class="selected"<!-- ENDIF -->><a class="navtab" href="{U_DONATE}">Donate</a></li>
Ama böyle de yapılır

<!-- IF SCRIPT_NAME == "index" or SCRIPT_NAME == "viewtopic" or SCRIPT_NAME == "memberlist" or SCRIPT_NAME == "viewforum" or SCRIPT_NAME == "ucp" or SCRIPT_NAME == "posting" --><a href="#" class="active">link 1 AKTIF</a><!-- ELSE --><a href="#">link 1</a><!-- ENDIF -->
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kilitli

“3.0.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir