Kaynak-index düzenleme

phpBB 3.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
nedesem
Kayıtlı Kullanıcı

Kaynak-index düzenleme

Mesaj gönderen nedesem »

İyi günler.
Pnpbb 3.0.12 kullanıyorum. sitem
Kaynağı görüntüle kısmı->yani index im, normalde index_body.html den düzenleyebiliyoruz, yani yönetim panelinden şablonlar kısmından. Ancak malumunuz üzere burada da;

<!-- INCLUDE overall_header.html -->
<!-- INCLUDE top5_index.html -->

gibi yönlendirmeler var. Yani index i ayarlayabilmem için farklı farklı yerlere gidip düzenleme yapmam gerekiyor.

Sağ tık->Kaynağı görüntüle kısmında görünen tüm index içeriğini tek bir düzenleyici sayfasında düzeltebilmem mümkün mü?

Çok dolandırdım sanırım lafı :) Açıklayıcı olsun istedim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Kaynak-index düzenleme

Mesaj gönderen ESQARE »

Merhaba,

phpBB tema düzenine göre normal HTML sayfaları gibi tek kaynakta düzenleme yapamazsınız. Sayfa yüklenirken alt ve üst bölümler için farklı tema dosyaları çağırılmaktadır. Ayrıca bazı mod ya da eklentiler kendilerine özgü tema dosyalarını kullanmaktadırlar.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
nedesem
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen nedesem »

peki benim görmüş olduğum kaynak nerelerden geliyor. tam olarak sayabilir misiniz.
yani ben sayfa index içeriğimin tamamını değiştirmek istiyorsam hangi dosyaları düzenleyeyim?

-bunlardan birisi overal_header. onu biliyorum
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Diğerleri de Overall_Footer ve viewtopic_body html idi sanırım.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 542
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

index_body.html
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kilitli

“3.0.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir