[MOD] Simple Colored Usergroups | Kullanıcı Grup renkleri

[url=http://www.phpbbturkey.com/mods.html:34cnv4ga]phpBB 2.0.x MOD Veritabanımızda[/url:34cnv4ga] yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 2.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen [b:34cnv4ga]2.0.x MOD Destek[/b:34cnv4ga] forumuna başlık açarak sorunuz.
djtata
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [MOD] Simple Colored Usergroups | Kullanıcı Grup renkleri

Mesaj gönderen djtata »

bana bunun kurlumunu turkce olarak wercek warmı
Bahadır
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Bahadır »

Tüm mesajları tek tek okudum. Ama tek söylenmemiş şey rengi nasıl ve nereden vereceğimiz? Bunu birileri açıkça yazabilir mi? Ayrıca bu forumda son zamanlarda sorduğum hiçbir soruya cevap alamıyorum. Nasıl bir yardımlaşma forumu şimdi bu?
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen melihonline »

Beyler bu modu kurmayın diyorum color groups kurun. Hak vereceksiniz bana...
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

melihonline yazdı:Beyler bu modu kurmayın diyorum color groups kurun. Hak vereceksiniz bana...
kimseyi yönlendirmeyelim lütfen, 48 üyeli bir forumda color groups modunu pek fark edemeyebilirsin ama günlük ziyaretçi sayın 500 lere ulaştımı o zaman fark edersin. hatta Host yöneticin siten çok SQL sorgusu yapıyor git kendine başka yer bul derse hiç şaşırma.

phpBB'nin serveri yoruyor, çok sorgu yapıyor diye adını çıkaran moddur color groups modu. Gerçi bir FIX ile düşürüldü biraz ama yinede çok sorgu yapıyor. Basit bir örnek vereyim sitendeyim SORGULAR: 159 ve 2 kişi var. Bu arada siten güzel olmuş.

Simple Colored Usergroups modu ise phpBB3 sisteminin kullandığı düzenlemedir ve yanlızca 1 sorgu yapmaktadır kurulumuda çok basittir.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
ferhat
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ferhat »

Sorgu Sayısının 1 olması avantaj / diğer modlarla uyumu açısından dezavantaj :wink:
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

ferhat yazdı:Sorgu Sayısının 1 olması avantaj / diğer modlarla uyumu açısından dezavantaj :wink:
her moda uygulanabilir, biraz araştırmacı olursak nekadar kolay olduğunu göreceksiniz. Herşeyi hazır beklemeyelim.
viewforum.php ve viewtopic.php dosyasındaki değişiklikleri bir incelerseniz orada kullancı adlarının (yazar ve son mesaj gönderen) renklendirilmesi var o şekilde istediğiniz heryere enteğre edebilirsiniz.
viewtopic.php?p=46060#p46060

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Dn_35 yazdı:kimseyi yönlendirmeyelim lütfen, 48 üyeli bir forumda color groups modunu pek fark edemeyebilirsin ama günlük ziyaretçi sayın 500 lere ulaştımı o zaman fark edersin. hatta Host yöneticin siten çok SQL sorgusu yapıyor git kendine başka yer bul derse hiç şaşırma.

phpBB'nin serveri yoruyor, çok sorgu yapıyor diye adını çıkaran moddur color groups modu. Gerçi bir FIX ile düşürüldü biraz ama yinede çok sorgu yapıyor. Basit bir örnek vereyim sitendeyim SORGULAR: 159 ve 2 kişi var. Bu arada siten güzel olmuş.

Simple Colored Usergroups modu ise phpBB3 sisteminin kullandığı düzenlemedir ve yanlızca 1 sorgu yapmaktadır kurulumuda çok basittir.

Çok teşekkürler. Sizde haklısınız sorgu sayısında. Hak veriyorum size çok üye online olduğu zaman yorar serverı. Ama bende şu modların renkleri olmadığı zaman hiç güzel durmuyor forum

Kod: Tümünü seç

en aktif 10 üye
son 24 saatte çevrimiçi olanlar
bu ay en çok mesaj yazan üye
son 10 konu
Bahadır
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Bahadır »

Sayın Dn_35,
Öncelikle İnstall dosyasındaki değişiklikleri mi yapacağız, contrib klasörünün için de yer alan scu_global.mod dosyasındakileri mi? Bir de.. Sorunsuz kurduktan sonra; renk atamalarını nasıl yapacağız? Burayı tam anlayamadım. Lütfen bana yardım eder misin? Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

Bahadır yazdı:Sayın Dn_35,
Öncelikle İnstall dosyasındaki değişiklikleri mi yapacağız, contrib klasörünün için de yer alan scu_global.mod dosyasındakileri mi? Bir de.. Sorunsuz kurduktan sonra; renk atamalarını nasıl yapacağız? Burayı tam anlayamadım. Lütfen bana yardım eder misin? Teşekkürler..
install dosyasındaki değişiklikler modun asıl kurulumu, scu_global.mod dosyasındakilerde aşağıdaki dosyalardaki kullanıcı adlarını renklendiriyor.

Renk atamalarını önce gruplar oluşturuyorsun örnek: moderatör grubu ve moderatör yaptığın kullancıyı o grubun üyesi yapıyorsun.

## Files To Edit: index.php
##                viewtopic.php
##                groupcp.php
##                viewforum.php
##                privmsg.php
##                includes/usercp_viewprofile.php

Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

melihonline yazdı:

Çok teşekkürler. Sizde haklısınız sorgu sayısında. Hak veriyorum size çok üye online olduğu zaman yorar serverı. Ama bende şu modların renkleri olmadığı zaman hiç güzel durmuyor forum

en aktif 10 üye
son 24 saatte çevrimiçi olanlar
bu ay en çok mesaj yazan üye
son 10 konu
@melihonline mesajının bir üstündeki mesajımı okusaydın sormazdın bu soruyu, /contrib klasöründeki scu_global.mod dosyasında groupcp.php, privmsg.php dosyalarında kullanıcı adları renklendirmeleriyle ilgili düzenlemeler var o düzenlemeleri istediğin tüm modlara ekleyerek her şeyi renklendirebilirsin.

Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Bu modu çok kişi kurmuştur. Madem o kadar kolay bişey neden hiç kimse yapamamış. Kuranlarda kesin o dediğim modları kurmuşlardır zaten.
fatalith
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen fatalith »

arkadaşlar ben yeniyim şimdi ben bu modu nasıl yükleyecem anlamadım.dosyayı indirdim bu dosyayı olduğu gibi ftp ye mi atacam yoksa bişeyler mi yapacam condrib kalsörünün içinde yapacaksam nasıl yapacam nasıl moderatör felan die renklendirirm hiç bişe anlamadım ne olur yardım
Kullanıcı avatarı
akif922
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akif922 »

fatalith yazdı:arkadaşlar ben yeniyim şimdi ben bu modu nasıl yükleyecem anlamadım.dosyayı indirdim bu dosyayı olduğu gibi ftp ye mi atacam yoksa bişeyler mi yapacam condrib kalsörünün içinde yapacaksam nasıl yapacam nasıl moderatör felan die renklendirirm hiç bişe anlamadım ne olur yardım
mod kurulum makalesini bi oku istersen

Buradan giriş yapabilirsin
Kullanıcı avatarı
Mafa07
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Mafa07 »

Arkadaslar kuruyorum herseyi yapiyorum.. sql sorgusunuda yapiyorum.. Hata vermiyor yalniz forumda en aktda hicbir kullanici grubu bulunmuyor diyor. admin control panele bakiyorum.. hicbir erde grup renkleri üzerine bisey bulamiyorum. sasirdim kaldim daha önce hicböyle biseyde karsilasmadim yardimci olabilecek olan varmi.?? :shock:
Kullanıcı avatarı
Mafa07
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Mafa07 »

düzelttim arkadaslar tamam..
Kilitli

“2.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir