[MOD] Easy Sub Forum / Kolay Alt Forum

[url=http://www.phpbbturkey.com/mods.html:34cnv4ga]phpBB 2.0.x MOD Veritabanımızda[/url:34cnv4ga] yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 2.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen [b:34cnv4ga]2.0.x MOD Destek[/b:34cnv4ga] forumuna başlık açarak sorunuz.
otuzkilo
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen otuzkilo »

Bakın o alıntıyı ben yapınca doğru gösterdi.. Önceki sayfalarda bul ve değiştir denen satırlar aynıydı. Kafayı yememek içten değil, yaptım ve oldu.

"Yanlış görmüşsün, onlar aynı değildi" diyecekler için ekran görüntüsünü yapıştırıyorum buraya. Yarım saattir gözümü dikmiş o 2 kodun ne farkı var diye bakmaktan gözüme ağrı girmişti.. AYnı sorunu yaşayanlara bu bilginin faydası olacaktır sanırım.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Türkiye'nin en kapsamlı Bonsai sitesi.. Bonsai nedir öğrenmek ya da yardım almak için sitemize ve forumumuza bekleriz. Avrasya Bonsai Kulübü...

http://www.avrasyabonsai.com
Yaşasın Bonsai Kardeşliği !!!
Kullanıcı avatarı
PessimiStyle
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen PessimiStyle »

ya kardeş peki benim sorunumla ilgili bi çözümün varmı. index dosyasında devamlı hata alıyorum. 746. satırda else var. sen nasıl düzelttin bu hatayı yardımcı olursan çok sevinirim.
otuzkilo
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen otuzkilo »

Arkadaşım kodu eklemenle ilgili bir sorun var muhtemelen, hatta büyük ihtimalle. Ben ilk seferde Notepad++ kullandım kodları değiştirirken. Çok yetersiz kalıyor, aramada sadece tek satır arayabiliyor mesela. Bir de sanırım kodun içerisindeki bazı link veya benzeri şeyleri kendiliğinden değiştiriyor.

Kodları eklemek için Macromedia Dreamweaver kullanın. Ararken kodun tamamını yapıştırıyorsunuz ve hata oranınız düşüyor. Çok daha kullanışlı ve güvenli. Trial versiyonu 30 gün kullanılabiliyor. Ben normalde zaten hep onu kullanıyordum kod eklerken ama trial süresi bitmişti, o yüzden notepadle yapayım dedim. Sonra da pişman oldum..

Çok büyük ihtimalle kodları eklerken hata yaptın ve hata oranını düşürmen için Dreamweaver gibi kaliteli programlar kullanmanı tavsiye ederim. Bu mod haricinde neredeyse hiçbir modu kurarken sorun yaşamamıştım. Cracker Tracker'ı bile..
Türkiye'nin en kapsamlı Bonsai sitesi.. Bonsai nedir öğrenmek ya da yardım almak için sitemize ve forumumuza bekleriz. Avrasya Bonsai Kulübü...

http://www.avrasyabonsai.com
Yaşasın Bonsai Kardeşliği !!!
emresk
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen emresk »

Arkadaşlar Merhaba. Ben yeni başladım. Sub forum u kuracaktım ama sql sorgusu oluşturun diyor. bunu phpmyadmin den mi yapacağım. Yada nasıl yapacağım. Yardım edebilecek var mı?
Kullanıcı avatarı
PessimiStyle
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

evet ordan yapacaksın kardeş. forumun tablolarının olduğu bölüme gir. ordan SQL yazan buttona tıkla ve sana verilen sql kodunu oraya kopyalayıp git buttonuna bas...
gny_gny
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen gny_gny »

bu alt forumları nasıl yan yana değilde alt alta yapıcaz bi bilgi buldum burda ama olmuyor yardımcı olurmusunuz
Kullanıcı avatarı
megaplatform
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen megaplatform »

gny_gny yazdı:bu alt forumları nasıl yan yana değilde alt alta yapıcaz bi bilgi buldum burda ama olmuyor yardımcı olurmusunuz
:arrow: http://www.phpbbturkey.com/viewtopic.ph ... c&start=30
bu başlık altında CaN_BaKıR arkadaşımızın yazdığını uyguladınmı?
Kullanıcı avatarı
PessimiStyle
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Arkadaşlar bu mod color groups la çakışıyormu veya başka bir modla. Bilgisi olan varmı.
hates
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Sayfa görüntülenemiyor

Mesaj gönderen hates »

Alıntı Yapınya Düzgün Görünüyo Allah Allah Garip

otuzkilo yazdı:
pRof yazdı:
ugurumca yazdı:
desert_storm yazdı:subforumu kurdum kategori falan oluşturuluyo fakat altforuma tıklandığında sayfa görüntülenemiyor sorun ne olabilir..

Ya arkadaşlar bendede bu hatadan verdi çözemedim yardım edin pls.
sayfa goruntulenemiyor
index.php de

bul

Kod: Tümünü seç

'sub_url'=>append_sid ('forum-.html' . $value['forum_id'] )
değiştir

'sub_url'=>append_sid ('viewforum.php?f=' . $value['forum_id'] )
viewforum.php de

bul

$attach_forum_link = append_sid('forum-.html' . $value['forum_id']);
$attach_forum_name = '<a href="' . append_sid('forum-.html' . $value['forum_id']) . '">' . $value['forum_name'] .'</a>' ;
değiştir

$attach_forum_link = append_sid('viewforum.php?f=' . $value['forum_id'] );
$attach_forum_name = '<a href="' . append_sid('viewforum.php?f=' . $value['forum_id']) . '">' . $value['forum_name'] . '</a>' ;
sorun kalmaz ;)

Arkadaşlar bul ve değiştir denen kodlar aynı mı yoksa bende mi ileri derecede körlük var. Ben de o dosyalarda bulup değiştirdim ama hiçbirşey değişmedi. Hala Alt Forumların üstüne tıklayınca http://www.siteadresi.com/forum/forum-.html22 gibi saçma sapan adresleri açmaya kalkıyor.

Modla ilgili olarak en çok karşılaşılan sorun bu ama kimse net bir cevap verememiş..
hates
Kullanıcı avatarı
PessimiStyle
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Bu modu değilde pseudo subforums un son sürümünü kurdum. Onda sql sorgusu 1 tane ve kurmak daha kolay. Herkese tavsiye ederim..

pseudo modu görmek isteyen siteme bakabilir arkadaşlar.

aşağıyada kurulum makalesini koyuyorum..
Dosya ekleri
pseudo_subforums106.rar
(7.99 KiB) 249 kere indirildi
altayim
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen altayim »

ya arkadaslar neredeyse 12-13 defa degistirdim burayi dreamweawer ile fakat asagidaki hatayi bir türlü degistiremedim o parantezi her yere ekledim olmuyor olmuyor ya else diyor ya parantez fikri olan arkadaslar yardimci olabilirmi ?

Fatal error: Call to undefined function check_unread() in /home/xxxx/xxxx/index.php on line 538

Kullanıcı avatarı
CaN_BaKıR
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Sayfa görüntülenemiyor

Mesaj gönderen CaN_BaKıR »

Uzun zamandır forumda yoktum.. Az önce bir forum kurdum ve bu modu yükledim. Buradaki çoğu kişinin yaşadığı sorun ile karşılaştım... Alt forumların linklerinde forum-.html gibi saçma bir link var.

Eğer alt forumlara tıkladığınızda www.siteadresi.com/forum/forum-.html20 gibi saçma bir linke gidiyorsa. Düzeltmesi çok basit. Aşağıda nasıl düzeltileceğini anlattım.

Burada olan olay şu. Sizin oluşturmuş olduğunuz alt forumun adresini oluşturan kodlar bunlar.

Normal bir forum başlığına tıkladığınızda forum başlık linki şu şekildedir..
http://www.siteadresi.com/forum/viewforum.php?f=17

Verilen kodlarda gitmesi istenilen link ise bu şekildedir...
http://www.siteadresi.com/forum/forum-.html20

Haydi alt forum linklerini düzeltelim ve şu html saçmalığından kurtulalım...

index.php aç

Bul:
'sub_url'=>append_sid ('forum-.html' . $value['forum_id'] )
Değiştir:
'sub_url'=>append_sid ('viewforum.php?f=' . $value['forum_id'] )
Aynı şekilde...

viewforum.php aç

Bul:
$attach_forum_link = append_sid('forum-.html' . $value['forum_id']);
$attach_forum_name = '<a href="' . append_sid('forum-.html' . $value['forum_id']) . '">' . $value['forum_name'] .'</a>' ;
Değiştir:
$attach_forum_link = append_sid('viewforum.php?f=' . $value['forum_id'] );
$attach_forum_name = '<a href="' . append_sid('viewforum.php?f=' . $value['forum_id']) . '">' . $value['forum_name'] . '</a>' ;
KOLAY GELSİN...

SAYGILARIMLA...
phpBB Nasıl Kurulur
https://www.phpbbturkey.com/viewtopic.php?t=35
Mod Nasıl Kurulur
https://www.phpbbturkey.com/viewtopic.php?t=108

Lütfen Özel Mesaj Atıp Soru Sormayınız !!!
xxiii
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen xxiii »

4 saat sonunda kurabildim :?
ama bişi daha soracam
Ana konunun altına yeni bi başlık açabiliyorumda, altbaşlığın altına bi tane daha alt başlık açamazmıyım...
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

phpbb2 de bu sadece categori hiyerarşi de mümkün ama kurmak bir kaç saatini hatta pek bilgili değilsen gününü bile alabilir. ayrıca bir çok kod değiştirildiği için ondan sonraki mod eklemelerinde sürekli zorlanırsın. phpbb3 de sınırsız alt forum ve alt forumlarada sınırsız alt forum açabilme özelliği var. phpbb3 e geçiş yapınca dertlerin son bulur. :D
Kullanıcı avatarı
reissinan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen reissinan »

PessimiStyle yazdı:Bu modu değilde pseudo subforums un son sürümünü kurdum. Onda sql sorgusu 1 tane ve kurmak daha kolay. Herkese tavsiye ederim..

pseudo modu görmek isteyen siteme bakabilir arkadaşlar.

aşağıyada kurulum makalesini koyuyorum..
+100 Arkadasım supersin.bide bunların admın dosyasını türkçelestircek varmı arkadaslar.

// Added by Attached Forums MOD
   $lang['Attached_Field_Title'] = 'Attached to forum';
   $lang['Attached_Description'] = "This field has been added by sub-forums mod.
   It will display all attachable forums (if available) in this category";
   $lang['Detach_Description'] = "Detach all forums";
   $lang['Has_attachments'] = 'This forum has other forums attached to it. If you assign new category to this forum it will move all it\'s subforums to new category unless you select detach checkbox';
   $lang['No_attach_forums'] = 'No attachable forums in this category';
   // End Added by Attached Forums MOD
Kilitli

“2.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir