phpBB 3 "Olympus" Beta3 Türkçe Dil Paketi

phpBB 3.0.x sürümleri için hazırlanan Türkçe dil paketleri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:3sbh060f]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:3sbh060f] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:3sbh060f]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:3sbh060f]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:3sbh060f]Site kurallarımızı[/url:3sbh060f] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 3 "Olympus" Beta3 Türkçe Dil Paketi

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB 3 "Olympus" Beta 3 Türkçe Dil Paketi

phpBB 3 "Olympus" için yayınlanan ilk Türkçe Dil Dosyasıdır.

ÖNEMLİ NOT: Güvenliğiniz açısından phpBB 3 BETA 3 'ü ve Türkçe Dil Dosyalarını şu an kullandığınız (yayında olan) veya kullanacağınız (yayına sokacağınız) forum sitenize kurmanızı kesinlikle ÖNERMİYORUZ, sadece TEST etmek için kullanınız.

İndirme Linki: [Silindi]
DEMO: [Silindi]
  • 19-11-2006 v1.1.2
  • help_faq.php dosyasında geniş çaplı çeviriler yapılarak İngilizce kısımlar düzeltildi.
  • Yönetim paneli v.b. için bir çok dosyadaki hatalar giderildi.

08-11-2006 v1.1.0
  • Dil dosyaları tamamen BETA 3 sürümü için uygun hale getirildi.
  • Dil dosyaları UTF-8 formatında BETA 3'e göre uygulandı.

08-11-2006 v1.0.2
  • acp/attachment.php dosyasındaki bir kaç hata düzeltildi.
  • acp/board.php dosyasındaki bir kaç hata düzeltildi.
  • acp/styles.php dosyası %95 çevirildi. Tüm dosyaların çevirisi ortalama %97 oranında tamamlandı.
  • Bir sonraki sürüm için çalışmalar devam etmektedir.

08-11-2006 v1.0.1
  • help_bbcode.php dosyasındaki hatalar giderildi.
  • Görsel doğrulama kodu üzerindeki çeviri değiştirildi.
  • Dil dosyalarında "pano" olarak kullanılan yerler "forum/site" olarak değiştirildi.
  • Yönetim panelindeki log kayıtlarında ki bazı hatalar giderildi.
  • Yönetim paneli içerisindeki bir kaç yanlış çeviri düzeltildi.

07-11-2006 v1.0.0
  • BETA 2 sürümü için Dil dosyaları % 90 Türkçeleştirildi.
  • search_ignore_words.php ile search_synonyms.php dosyaları olduğu gibi bırakıldı.
  • acp/styles.php dosyası henüz Türkçeleştirilmedi.
  • Dil dosyaları içerisindeki ufak tefek bazı yerler henüz Türkçeleştirilmedi.
Kurulum:

1. /styles ve /language klasörlerini phpBB 3 Beta 3 dosyalarınızın bulunduğu ana dizine gönderin.

------------------------------------------------------

İngilizce kurulmuş phpBB 3 Beta 3'ü Türkçeye çevirme:

1. /styles ve /language klasörlerini phpBB 3 Beta 2 dosyalarınızın bulunduğu ana dizine gönderin.
2. Administrator Control Panel'e girip üst menüden SYSTEM sekmesine tıklayın.
3. Açılan sayfada sol menüde bulunan GENERAL TASKS menüsünün altından Language Packs linkine tıklayın.
4. Açılan ekranda en alt kısımda "Uninstalled language packs" bölümünün altında "Turkish Türkçe tr" alanı göreceksiniz. Bu alandaki Install linkine tıklayın.
5. Doğru bir şekilde yüklendiyse "The language pack Turkish has been successfully installed." uyarısı göreceksiniz.
6. "« Back to previous page" linkine tıklayarak önceki sayfaya geri dönün.
7. Üst menüden "GENERAL" sekmesine tıklayın.
8. Açılan sayfada sol menüdeki "BOARD CONFIGURATION" menüsünün altındaki "Board Settings" linkine tıklayın.
9. Açılan ekrandan "Default Language" alanını bulun ve Türkçe'yi seçin.
10. En alttan "Submit" butonuna tıklayın.
11. Daha sonra yönetici kullanıcı adınızın dilini değiştirmek için forum ana sayfasına geri dönün
ve sağ üst menüde bulunan "User Control Panel" linkine tıklayın.
12. Açılan sayfada sol menüden "Forum preferences" linkine tıklayın.
13. Tekrar açılan ekranda "My language:" alanını bulun ve dilinizi "Türkçe" olarak değiştirip "Submit" butonuna tıklayın.

Özel Teşekkür: Yardımlarını hiç eksik etmeyen cupra'ya özel sonsuz teşekkürler.

Anahtar Kelimeler: phpBB 3.0 Beta 3 Türkçe Dil Paketi, phpBB 3.0 Olympus Beta 3 Türkçe Dil Paketi, phpBB 3 Beta 3 Türkçe Dil Dosyaları, phpBB Olympus Beta 3 Türkçe Dil Dosyaları
En son ESQARE tarafından 28.11.2006, 13:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 10 kere düzenlendi.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Premodded_Delisi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Premodded_Delisi »

Çook Teşekkürler..!!
phpmod
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen phpmod »

teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

teşekkürler kayyo kendine gelirse deneyecem hemen....
Loft
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Loft »

Eywallah 1 numara... :wink: phpbbturkey.com
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

mrb, ben olympus için olan türkçe dil paketini aldım ve içindeki ingilizce kısımları çevirebildiğim kadarıyla türkçeye çevirdim ve bazı imla hatalarını da düzelttim ve onu siteme yükledim ancak sayfanın en üstünde bazı hata mesajları çıktı, yani tam olarak anlamadım, sadece ingilizce çeviri yerlerini silip türkçelerini yazdım o kadar.

Kod: Tümünü seç

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3299: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/ucp.php:1)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3301: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/ucp.php:1)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3302: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/ucp.php:1)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3303: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/ucp.php:1)
bu sorun ana sayfada çıkmıyor ama diğer sayfaların üstünde çıkıyor...
bide sanki tüm yazı fontlarını falan büyütmüşüm gibi çıkıyor yazılar ve sayfa...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Yeni sistemde phpBB dil dosyaları UNIX formatında UTF-8 olarak çevrilmiştir ve basit editörlerle açıp düzenlemeye kalkarsanız hatalar alırsınız. Dil dosyalarındaki hataları bu başlık altından yazarsanız dosyayı güncelleriz. Zaten kullanıcılardan ricamız hataları bize bildirmeleridir.
Resim

Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

aslında imla hataları ve 2 lemelerde hatalar vardı genelde, yada unutulan harfler falan(ör: kullanıcı yerine kullancı yazılması gibi), bide sık soruılan soruları baya bi çevirdim kendi çapımda ama işte olmadı. düzenlemek için ne kullanmalıyım, ve eğer kullanabileceğim programın indirme linki varsa verirseniz bende kendi çapımda bi katkıda bulunurum...
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

-----güncel----
Kullanıcı avatarı
danset
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

türkçe dil paketi ve utf8_normalize hatası ?

Mesaj gönderen danset »

Herkese merhaba,

Dil paketini install ledikten sonra yerel ismi:"Türkçe" diye türkçe karakter içerdiği için board setting de Türkçe listelenmedi,
ama yerel ismi "Turkish" diye düzeltince sorunsuz çalışıyor. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık çok güzel olmuş.

Bu arada şu hatanın kaynağı nedir bilen var mı?

Kod: Tümünü seç

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated - argument passed by value; If you would like to pass it by reference, modify the declaration of utf8_normalize_nfc(). If you would like to enable call-time pass-by-reference, you can set allow_call_time_pass_reference to true in your INI file. However, future versions may not support this any longer. in c:\program files\easyphp1-8\www\includes\functions_profile_fields.php on line 582

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated - argument passed by value; If you would like to pass it by reference, modify the declaration of utf8_normalize_nfc(). If you would like to enable call-time pass-by-reference, you can set allow_call_time_pass_reference to true in your INI file. However, future versions may not support this any longer. in c:\program files\easyphp1-8\www\includes\functions_profile_fields.php on line 869
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3299: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions_profile_fields.php:582)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3301: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions_profile_fields.php:582)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3302: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions_profile_fields.php:582)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3303: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions_profile_fields.php:582)
beta-3 ün birçok yerinde bu hatayı veriyor???
---- danset ----
ogi_can
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ogi_can »

kardeş bu tür sorunlar genellikle chmod dan kaynaklanıyo bi chmod ayarlarına bakıver sen ;)
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Bu sorun UTF-8 ile ilgili. Sanırım sunucunuz desteklemiyor bunu. Ayrıca dil dosyalarını düzenlemek için notepad plus gibi programlar kullanabilirsiniz. UTF-8 formatındadır çünkü dil dosyaları.
Resim

Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

sss de bayaaa bi ingilizce yer kalmış.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Devam ediyor çeviri.
Resim

Kullanıcı avatarı
Premodded_Delisi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Premodded_Delisi »

bence çevirmeye pek gerek yok :D yakında tam phpBB3 Çıkar.o zamana kadar phpbb3 beta3ün full türkçe dil dosyasının çıkabileceğini sanmıyorum :)
Kilitli

“3.0.x Türkçe Dil Dosyası” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir