Advanced phpBB3 SEO mod Rewrite [Ortaklaşa Çeviri]

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılan ve geliştirilen MODların dil dosyalarını Türkçeleştirme forumu.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:3i9adkcm]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:3i9adkcm] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:3i9adkcm]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:3i9adkcm]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:3i9adkcm]Site kurallarımızı[/url:3i9adkcm] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Advanced phpBB3 SEO mod Rewrite [Ortaklaşa Çeviri]

Mesaj gönderen Evrek4 »

Şu konu da kararlaştırdığımız üzere ortaklaşa çeviri yapacağız :)

Çeviriyi svn aracılığıyla yapacağız.

Şu linkten svn için gerekli programları indirebilirsiniz. Pakette program ve Türkçe yaması var.

Programı indirip kurduktan sonra Türkçe yamasını kurun. Ardından bilgisayarınızda bir klasör oluşturun. Bu klasörün üzerine gidin ve sağ tıklayın, ardından svn çıkar al deyin. Deponun urlsi kısmına https://phpbbsvn.googlecode.com/svn/mods yazın. Açılan pencerede kulanıcı adı ve şifre isteyecektir. Kullanıcı adına phpbbsvn@gmail.com, şifre kısmına ise şunu yazacaksınız: gx3eM6WE8AA6
Enter diyince o klasördeki dosyalar bilgisayarınıza inecek. Değişiklik yaptıktan dosyanın(klasörün değil) üzerine sağ tıklayın sonra SVN teslim et deyin. Böylece sizin yaptığınız değişiklikler proje ile ilgilenen herkes tarafından görülecek, sizin çevirdiğiniz kısmı onlar tekrar çevirmeyecek ve gereksiz çakışmalar olmayacak.
Takıldığınız bir yer olursa yazın yardımcı olmaya çalışırım.
En son Evrek4 tarafından 16.06.2010, 22:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Advanced phpBB3 SEO mod Rewrite [Ortaklaşa Çeviri]

Mesaj gönderen Evrek4 »

install.xml de dil dosyası çevirisi yapılması gereken kısım ile 1. kısmı ben alıyorum.
Çeviriye katkıda bulunacak arkadaşlar aldıkları kısımları belirtsinler.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

kisim 10 yarisini bitirdim uykum geldigi icin simdi yarida birakiyorum yarin devam ederim, zamanim olursada diger kolayima gelen kisimlari yaparim.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

kisim 10 bitti sayilir kisim 11 yarisini nerdeyse bitirdim ve kisim 15 yarisindan fazla bitirdim :)
akblt.space

Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Sen baya iyi gidiyorsun, benim finallerim var ancak install da ki kısmı çevirebildim, bi iki güne aldığım kısımlar biter sanırım :)
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

galiba baska yardim eden olmicak ben simdi tamamen phpbb_seo.php dil dosyasini ceviriyorum 40% bitti, sende bitersen haber verirsin...
akblt.space

Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

İşin aslı hayal kırıklığına uğradım, kod meselesi olsa anlarım bilmiyorlar yapmamaları normaldir derim. Ama böyle bir şeyde de yardım etmiyorsa kimse biz boşu boşuna çabalıyoruz demektir. Finallerim var benim ders çalışmam gerek, ben mod çevirmeye çalışıyorum, niye ? Arkadaşlar faydalansınlar diye, arkadaşlar fayda gösteriyor mu peki, hayır :?

Herneyse biz yine Türkçeleştirmeye devam ederiz :) En azından ben edeceğim vakit buldukça :wink:
Şu cümlede takıldım, mantıklı bir şekilde çevirebilecek birileri varsa bi zahmet :twisted:

Kod: Tümünü seç

This update does only concern the premod, not the phpBB core
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Evrek4 yazdı:İşin aslı hayal kırıklığına uğradım, kod meselesi olsa anlarım bilmiyorlar yapmamaları normaldir derim. Ama böyle bir şeyde de yardım etmiyorsa kimse biz boşu boşuna çabalıyoruz demektir. Finallerim var benim ders çalışmam gerek, ben mod çevirmeye çalışıyorum, niye ? Arkadaşlar faydalansınlar diye, arkadaşlar fayda gösteriyor mu peki, hayır :?

Herneyse biz yine Türkçeleştirmeye devam ederiz :) En azından ben edeceğim vakit buldukça :wink:
Şu cümlede takıldım, mantıklı bir şekilde çevirebilecek birileri varsa bi zahmet :twisted:

This update does only concern the premod, not the phpBB core
ne yalan söyliyim ben hayal kirikligina ugramadim cünki kimsenin "yardim" etmicegini biliyordum, yardim istemeye gelince Acil yardim beklerler ama Yardim edelim konusuna gelince...

neyse senin seyini tercüme edeyim:

Bu güncelleme sadece premod üzerinde calisiyor, saf phpBB3 icin degildir.

gibi birsey yapabilirsin.
akblt.space

Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Yardımın için teşekkür ederim, çevirisini yaptığın kısımları belirtirsen iyi olur. Ben aldıklarımı bitirdim, 2. kısmı alıyorum şimdilik. Bitirince haber veririm.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Evrek4 yazdı:Yardımın için teşekkür ederim, çevirisini yaptığın kısımları belirtirsen iyi olur. Ben aldıklarımı bitirdim, 2. kısmı alıyorum şimdilik. Bitirince haber veririm.
dil dosyanin son durumunu öm ile yolladim.
akblt.space

Kullanıcı avatarı
Pierce_MVP
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Pierce_MVP »

Eğer çeviriniz tam bitmediyse bende geri kalanlarda yardımcı olmak istiyorum arkadaşlar. :)
Arada nostalji amacli ugruyorum buraya. Cok guzel gunlerdi :'(
Kullanıcı avatarı
cagatayozata
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cagatayozata »

Bitmediyse bende yardımcı olucam..

Keşke daha önceden görseydim şimdi gördüm .
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Arkadaşlar malumdur ultimate seo da baya bi değişiklikler oldu(advanced seo'nun da çevirisi yarım kaldı), onun çevirisini mi yapsak ?
Yapacak olursak kaç kişi taşın altına elini sokacak?
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Evrek4 yazdı:Arkadaşlar malumdur ultimate seo da baya bi değişiklikler oldu(advanced seo'nun da çevirisi yarım kaldı), onun çevirisini mi yapsak ?
Yapacak olursak kaç kişi taşın altına elini sokacak?
advancedi ben tamamen türkcelestirmistim sadece sende olan kisimlar kalmisti simdi baktim dosyalari bulamadim :D

su an premod ile urasiyorum en erken 3 hafta sonra ceviriye basliyabilirim ozamana kadarda advanced icin yaptigim ceviriyi bulursam süper olacak :)
akblt.space

Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Ben sana çevirdiğim kısımları özel mesaj ile atmıştım : )

“3.0.x MOD Türkçeleştirme” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir