Üst kısıma duyuru veya haberler bölümü

phpBB 3.0.x sürümleri için uygun olan hazır ya da küçük kod parçalarını bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Üst kısıma duyuru veya heberler bölümü

Mesaj gönderen Ademx33 »

Evet bu. İşte şimdi oldu çok teşekkürler eline sağlık. Ancak işin içine mod kurmanın gireceğini tahmin etmediğim için kolay olduğunu zannetmiştim. Bundan sonrası beni aştığı, yani mod kurmayı pek düşünmediğim için şimdilik kurmayacağım ama benden sonra buraya uğrayan pek çok kişiye çok faydalı olacaktır. İnşallah bir gün ileride mod kurmaya başlarsam bunu da kuracağım..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 190
En son Ademx33 tarafından 26.11.2010, 12:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

en iyisi bu
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

En sonunda bunu yaptım kayan yazı LİNKLİ ve üzerine gelince durdurulabiliyor. Yapım ve kullanımını görmek için buraya tıklayınız..

Son halinin Kodu :

Kod: Tümünü seç

<br>
<marquee onmouseover="this.stop()" onmouseout="this.start()"> <b style="color:red;background-color:#ffffff">

Sitemize en son üye olan 
<a href='http://www.becikoyu.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1108'>MURAT ERDOĞAN</a> , 
<a href='http://www.becikoyu.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1110'>URANİA</a> ve 
<a href='http://www.becikoyu.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1111'>HASAN AYDIN </a>a hoşgeldiniz diyoruz

</b></marquee>

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 199
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
lordtiger61
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Üst kısıma duyuru veya haberler bölümü

Mesaj gönderen lordtiger61 »

Ben bunu yapmayı düşünüyordum fakat ben buna ykp kontrölü eklemeyi düşünüyordum fakat okullar başlayınca kaldı öyle...
Kullanıcı avatarı
ertug001
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ertug001 »

bu kodu overeal_header.html ye mi ekliyeçeğim eklersem editlemesini nasıl yapılaçak sadece url yi değiştirmek yetiyormu.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

ertug001 yazdı:bu kodu overeal_header.html ye mi ekliyeçeğim eklersem editlemesini nasıl yapılaçak sadece url yi değiştirmek yetiyormu.
Biraz geç cevap oldu ama ancak bugün ilgilenebildim Ertuğ kardeş kusura bakma..
Aslında yukarıda Satcell arkadaş nereye ekleneceğini söylemişti ama ben yine de kendi yerleştirdiğim yeri söyliyeyim. Prosilver tema kullanıyorum.. Overall_Header.Html nin aşağı taraflarında

<div class="inner"><span class="corners-top"><span></span></span>

<ul class="linklist navlinks">
kodunun üstüne deneyerek yerleştirmişim.

Neyse Satcell arkadaşın verdiği bu kodu 1 ay önce falan yerleştirip kullanıyordum ama üyelikli üyeliksiz girişe göre farklı mesaj koyamıyorum en sonunda bugün deneye yanıla yaptım oldu... İyice kısalttığım için editlemesi kolaylaşmıştı ama o zaman da deneyip beceremediğim bir şartın olumsuzunu ifade edebilmeyi başardım en sonunda.. Bu arada Satcell in kodunda" welcome user" diyen yerde ise kullanıcı adını veritabanı (database) ndan çekmesi gerektiğinden MOD'suz olduğu için ismi çekemedim. Düzenlemeye dönersek satcell in kodunda IF S_USER_LOGGED_IN yani EĞER KULLANICI GİRİŞ YAPMIŞSA şunu söyle diye mesaj alanı vardı. Ama eğer yapmamışsa GİRİŞ YAPIN diye ikaz edecek olumsuzunu bulamamıştım. Olumsuzu olabileceğini düşündüğüm tk ve çift tırnaklarla ayrı ayrı deneme yaptım olmadı en sonunda sayfanın altında

IF not S_USER_LOGGED_IN and S_REGISTER_ENABLED and not (S_SHOW_COPPA or S_REGISTRATION)
diye bir kod buldum sağını solunu kırpıp IF not USER_LOGGED_IN i elde ettim. Kodu kopyala yapıştırla değil de manuel yazdığım için NOT kelimesini büyük harfle yazınca da hata verdi.. Ben de NOT ı yine orjinal haliyle küçük not yaptım.. Tabii bunları 2 ayrı satırda denediğim için önce yıldızların kaybolduğunu gördüm. Sonra yeni yazdığım ikazın üyelikli üyeliksiz girişe göre değiştiğini görüp başardığımı anladım. Sonra IF not olumsuzunu kesip olumlusunun hemen altına ekledim. Şimdi üye ismi hariç üyelikli girişle üyeliksiz girişin değiştiğini görebiliyorum artık. Son durumunu buraya ekliyorum. Uzman arkadaşlar bunun güvenlik açığı gibi herhangi bir zararı olup olmadığını ve USER ın veritabanından nasıl çekileceğini söylerlerse ayrıca mutlu olurum.. {S_USER_LOGGED_IN} YAPINCA "1" diyor...

Karşılama mesajının son hali :

<hr />
<Marquee onmouseover="this.stop()" onmouseout="this.start()" SCROLLDELAY = 150>
<!-- IF S_USER_LOGGED_IN --><strong style="color:#004020;"> HOŞGELDİN {L_USER} Üyelikle Giriş Yaptığınız için Teşekkür ederiz... BeciKoyu.Com Forum Yönetimi Size Hoş Vakitler Diler
 </strong><!-- ENDIF -->

<!-- IF not S_USER_LOGGED_IN --><strong style="color:#004020;"> Sayın kullanıcı; sitemize üyeliğinizle girerseniz bizi daha MUT'lu edersiniz.. </strong> <!-- ENDIF -->

</marquee>
<hr /><span></span></span>
</div>   
Bunu yapmak için Overall_Header.Html yi aç sayfanın son taraflarına deneyerek yerleştir. Benim seçimim

<ul class="linklist navlinks">
üst tarafına dır.. Kolay gelsin...

Mesaj No : 381

Behlul Demir
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Behlul Demir »

siteye ekledim cherezleri ve önbellegi temizledim ama gözükmüyor
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

Behlul Demir yazdı:siteye ekledim cherezleri ve önbellegi temizledim ama gözükmüyor
hangisi çıkmadı ?
Kilitli

“3.0.x Kod Parçaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir