Döviz Kodu İsteği

phpBB 3.0.x sürümleri için uygun olan hazır ya da küçük kod parçalarını bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Döviz Kodu İsteği

Mesaj gönderen Ademx33 »

Merhabalar bugün sabahtan beridir Kayan Yazılı Döviz Kodu arıyordum. Burada bulamadığım için diğer sitelerde de aradım maalesef bir çok sitenin verdiği HTML sayfalar değiştirildiği için kaynak site olmayınca çalışmıyordu.. Bir kaç tane de PHP kod buldum ama "23 satırda hata var" deyip çalışmadı. Ama en sonunda Ceviz.Net te PHP ile uyumlusunu buldum. Hem de direk Merkez Bankasından çekeni. Ama şimdi de 2 sorun var. 1. sorunum : MB sının sitesinde güncelleme esnasına ve gün içinde aşırı yoğunluk oluşuyormuş bu sebeple MB dan haberi çekemeyince bizim siteler kasılıyormuş. Benim öğrenmek istediklerim :

1 : O sitelerde güncelleme tarihi giriliyormuş ve belli bir saatte güncellesin diye ayar yapmak gerekiyormuş. Bunda da ayar gerekli midir.

2 : Bu kod normalde dikey çıkıyor, böyle dikey değil de YATAY hazırlayıp KAYAN YAZI haline getirebilirmiyiz iframe çerçevesiyle falan süper olurdu yaa.. Bilen arkadaşlar bu konuda biraz kafa yorabilir mi ? Eğer daha önce verilmiş te ben bulamamışsam da çok özür dilerim..

Bence bu; özellikle de 2. madde bir çok kişiyi aydınlatacaktır.. Şimdiden teşekkürler..

KOD BU

Kod: Tümünü seç

<?php
$para_birimi = array("USD" => "","EUR" => "",);
$veri  = array("Isim" => "isim", "forexbuying" => "Alis", "forexselling" => "Satis",);
$url  = file_get_contents("http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.xml");
foreach($para_birimi as $birim => $arr){
 preg_match("'<currency Kod=\"(".$birim.")\".*>(.*)</currency>'Uis",$url,$crst);
foreach($veri as $alan => $deger){
 preg_match("'<".$alan.">(.*)</".$alan.">'Uis",$crst[2],$frst);
 $para_birimi[$birim][$deger] = $frst[1];
}
}
 echo "Dolar Alış : " . $para_birimi[USD][Alis] . "<br>";
 echo "Dolar Alış : " . $para_birimi[USD][Satis] . "<br>";
 echo "Dolar Alış : " . $para_birimi[EUR][Alis] . "<br>";
 echo "Dolar Alış : " . $para_birimi[EUR][Satis] . "<br>";
?>

Pek iyi görünmese de benim sitede çalışan halini görmek için buraya tıklayınız.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 215
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kilitli

“3.0.x Kod Parçaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir