Açılır listeden gelen veri ile veritabanından kayıt çekme

PHP Programlama dili hakkında tartışmalar, paylaşım ve yardımlaşma forumu.
Kilimanjaro
Kayıtlı Kullanıcı

Açılır listeden gelen veri ile veritabanından kayıt çekme

Mesaj gönderen Kilimanjaro »

Selamlar. PHP'ye yeni başladım.
Öğrenci kayıtlarının tutulduğu bir veri tabanım var. Öğrenci adı, sınıfı, doğum tarihi.
Html form ile oluşturulmuş rapor oluşturma sayfamda Sınıf seçiniz başlığı altında açılır listem var. seçenekler: tümü, 1a, 2a, 3a ve 4a şeklinde. Varsayılan olarak tümü görünüyor. Veritabanından sql cümlesi ile seçilen sınıfa ait öğrencileri listelemek istiyorum. 1a, 2a, 3a ve 4a seçilirse o sınıftaki öğrencileri sonuç sayfamda listeleyebiliyorum fakat tümü seçili olunca sonuç sayfamda tüm öğrencilerin listelenmesi sağlayamıyorum. Aşağıda ilgili sayfaların ekran görüntüleri var. Teşekkür ederim.
Dosya ekleri
raporsonuc.JPG
raporolustur.JPG
raporolusturma.JPG
Kilimanjaro
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Açılır listeden gelen veri ile veritabanından kayıt çekme

Mesaj gönderen Kilimanjaro »

Selamlar. Kendi sorduğum soruyu yaptım. Cevabı paylaşarak başka insanlarında faydalanmasını uygun gördüm. Aşağıdaki resimde raporsonuc.php de yaptığım değişiklikler görülebilir.
Dosya ekleri
raporsonuc.PNG
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Açılır listeden gelen veri ile veritabanından kayıt çekme

Mesaj gönderen Ademx33 »

Hocam sorununuzu çözmüş olmanıza sevindim. Enseniz kalın olacak maşallah. Peki bişey sorabilirmiyim bu tablonun kullanımından nasıl bir raporlama düşünüyorsunuz ne işe yarayacak diye sorsam bilgi verebilir misiniz acaba?
.
.
.
589
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...

“PHP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir