PHP Hakkında Birkaç Soru (Acemiyim)

PHP Programlama dili hakkında tartışmalar, paylaşım ve yardımlaşma forumu.
dnada
Kayıtlı Kullanıcı

PHP Hakkında Birkaç Soru (Acemiyim)

Mesaj gönderen dnada »

Değerli dostlar, PHP konusuna yeni başladım ve aklıma takılan bir kaç soruyu sizlere sormak istiyorum (Google'de aradım ama tatmin edici bir sonuç bulamadım).

1- PHP Scriptlerin bazıları çalışırken, bazıları da çeşitli hatalar vererek görüntülenmiyor. Acaba bunun nedeni hazırlanan Scriptlerin bilgisayarımda kurulu olan PHP sürümüyle eşleşmiyor olmasından mıdır, yoksa başka bir nedeni mi var?
2- phpMyadmin'deki Database ne işe yarar ve bu Database'yi hangi amaç için, hangi durumlarda kullanmam gerekir?

Bu konularda siz deneyimli arkadaşlar, beni aydınlatırsanız çok sevineceğim.
Şimdiden teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Pierce_MVP
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: PHP Hakkında Birkaç Soru (Acemiyim)

Mesaj gönderen Pierce_MVP »

Merhaba,

1- Aldığınız hatalar sadece PHP kaynaklı olmayabilir. Bulunan sunucu veya web tarayıcı kaynaklı olabilir. PHP ile alacağınız hatalar ya syntax yani yazım hataları ya da logical yani mantık hatalarından kaynaklanır genelde. Sürümler arası uyumsuzluk sorunu da dediğiniz gibi yaşanabilir.

2- Phpmyadmin bir veritabanı değil, veritabanı yönetme aracıdır. Veritabanı olarak MySQL kullanırsınız fakat bu MySQL'i phpmyadmin ile komutlarla kullanmak yerine, arayüzle kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Tabii komut da kullanabiliyorsunuz bu panelde.
Arada nostalji amacli ugruyorum buraya. Cok guzel gunlerdi :'(

“PHP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir