Proje Oluşturmak Üzerine

PHP Programlama dili hakkında tartışmalar, paylaşım ve yardımlaşma forumu.
muallim
Kayıtlı Kullanıcı

Proje Oluşturmak Üzerine

Mesaj gönderen muallim »

Merhaba;
15 yılı aşkın süredir Visual Basic kullanarak masaüstü programcılığı yapmaktayım. Biliyorum çok bile geç kaldım ama artık Php öğrenmenin zamanı geldi. Bir süredir üzerine kafa yoruyorum. Daha emekle aşamasındayım belki ama ilerisi için aklımda birşeyleri oturtmak adına sizlerin desteğine ihtiyacım var.

Çok kullanıcılı bir web sitesi kurmuş olsam kullanıcı verilerini saklama yöntemim nasıl olmalı? Şöyle açıklamaya çalışayım: diyelim ki birçok okul siteye kayıt olacak ve öğrencileri ile öğretmenleri hakkındaki bilgileri siteye kaydedecekler. Site de bu verileri yorumlayacak. bu veriler "Ogrenciler", "Ogretmenler", "Dersler" vs. adı altın 10 farklı veritabanında tutulacak olsun. Her okul kendi verilerini sisteme işleyebilecek. bunun için nasıl bir mantık yürütebilirim? Yani her okul için ayrı bir subdomain açıp, bu veritabanlarını boş olarak bu subdomain içine atıp her okulun kendi subdomaini içinde kendi veritabanlarını kullanmasını mı sağlamalıyım? Yoksa her okul aynı veritabanını mı kullanacak? kısacası bu işin raconu nasıldır? Uzun uzun açıklamanız zahmet olur biliyorum ama link vs. tek satırlık bir bilgi bile benim için kıymetli. Teşekkurlerimle...

“PHP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir