Mp4 & Flv Player BBcode

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmış özel BBCode'lar ve bunlar hakkında yardım & tartışmalar.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mp4 & Flv Player BBcode

Mesaj gönderen Evrek4 »

BBcode Yenilendi ve sorunsuzdur, player tamamen değiştirildi, virüs uyarısı verdiği söylenen playerden farklı bir player kullanılıyor bu BBCode da.

BBCode Kullanımı:

Kod: Tümünü seç

[FLVMP]{URL}[/FLVMP]
Html Kullanımı:

<embed src="http://dosya.99k.org/a/player.swf?file={URL}" quality="high" bgcolor="#ffffff" width="535" height="450" name="mymovie" align="middle" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" />
Örnek kullanım:

[FLVMP].flv veya .mp4 uzantılı video linki[/FLVMP]

Arkadaşlar Html kodunda http://dosya.99k.org/a/player.swf adresindeki swf dosyası playerdir, bunu kendi hostunuza da atabilirsiniz, Html kodunu kendinize göre düzenlemeniz gerekir.
Mesela player.swf dosyasını hostunuzun images klasörüne attıysanız Html kodu şöyle olacaktır:

<embed src="images/player.swf?file={URL}" quality="high" bgcolor="#ffffff" width="535" height="450" name="mymovie" align="middle" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" />
Player.swf dosyası ektedir:
player.zip
BBCode Swf Dosyası
(46.24 KiB) 738 kere indirildi
En son Evrek4 tarafından 27.09.2010, 12:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Mp4 & Flv Player BBcode

Mesaj gönderen Ademx33 »

Teşekkürler bir flv koyduk çalışmamıştı inşallah bundan çok umutluyum hemen deneyeceğim..

Edit : program güncellendiği için yazarının isteği üzerine değişiklik yapılmıştır.
En son Ademx33 tarafından 29.09.2010, 00:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

BBcode'nin javascript ve swf dosyaları alıntıdır, bu dosyaların içeriğini kontrol etmedim, bunlara böyle bir iframe virüsü gömmüş olabilirler. js kodlarını inceleyeceğim, swf konusunda bilgim yok.

Bu arada buraya eklemeden önce defalarca test etmiştim, böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Bahsettiğin hata sadece bbcodenin çalıştığı sayfada mı çıkıyordu?

phpbbsvn adresi bana ait bir adres bu arada, şifresini seonun türkçe çevirisi için forumda yayınlamıştım, ordan değiştirilmiş olabilir. Sorunun kaynağını bulmaya çalışacağım.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Edit : Kaç zamandır uğraşa uğraşa halledemediğimiz video oynatma işini sayenizde hallettim. Kullanımı çok basit bu programı 3-4 senedir kullanıyorum ve çok memnunum. O günden beridir player sorunum kalmadı.. .

* İlk paylaşımda değişik bir yönlendirme sorunu çıksada 2 gün içinde düzeltip yenisini paylaşan Evrek arkadaşımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum...

* Son not : Bütün player kurulumu anlatan sitelerde hostunuza / dizininize atın deyince neresi olduğu pek anlaşılamıyor. En azından buranın bir phpbb3 destek sitesi olması sebebiyle kendi kullanıcılarımızın bileceği şekilde söylemek gerekirse Player dosyanızı serverda kendi sitenizi attığını dosyanın olduğu dizine atmalısınız. Bu da normal bir linux server da /public_html dir. O zaman Player a /public_html/player.swf olarak ulaşılabilir. Localhost local serverınizde ise eğer serveriniz C de kurulu ise C:\xampp\htdocs içine atılmalı. Dizin den kastımız budur en azından ben kendi localhostumda da sitemde de böyle çalıştırdım. Html site olsa bilgisayarın herhangi bir dosyasına atsan da çalışıyor ama php ancak localhost / Local server altında çalışabildiği orada da sadece HTDOCS içini çalıştırıyor sanırım. Onu için çalışması gereken dosyaları Http:// gibi bir uzantı kastedilerek oluşturulan HtDocs un içine atmak gerekiyor. Yeni yapacak olanlara kolay gelsin.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : İlk dönem..
En son Ademx33 tarafından 07.12.2013, 13:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

O halde sorunun bbcode ile alakası yok, bilgisayarım serviste olduğu için şu sıra kaynak kodlarına bakamayacağım ama muhtemelen eklediğin videodan kaynaklanıyor.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

BBCode'da herhangi bir sorun yok, kaynak kodlarında bahsedilen sitelere yönlendirme vs de yok. Sorun muhtemelen eklenen videodan dolayı yaşandı.
Kullanıcı avatarı
ertug001
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ertug001 »

çok teşekkürler çalışıyor
ercandinsel
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ercandinsel »

BBcodeden dolayı ;

Uyarı: Bu siteyi ziyaret etmek, bilgisayarınıza zarar verebilir.
www.southparkturkiye.org adresindeki web sitesi, bilgisayarınıza zarar verebilecek veya rızanız olmadan çalışabilecek kötü amaçlı yazılım barındırdığı anlaşılan tenthprofit.ru sitesinden öğeler içeriyor. Kötü amaçlı yazılım içeren bir web sitesini yalnızca ziyaret etmek bile bilgisayarınıza virüs bulaşmasına yol açabilir.
Bu öğelere ilişkin sorunlar hakkında ayrıntılı bilgi için tenthprofit.ru için Güvenli Tarama tanı sayfası sayfasını ziyaret edin.
Zararlı online yazılımlardan nasıl korunacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin.
 Bu siteyi ziyaret etmenin bilgisayarıma zarar verebileceğini biliyorum
uyarsını bende aldım.Videoları eklediğim konuya girdiğinde geliyor bu uyarı kaldırınca düzeliceğini umuyorum ama bundan başka facebook için bbcode yok çalışan problemi düzeltme imkanımız varmı?
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Arkadaşlar player yenilendi ve sorunsuzdur. Virüs uyarısı ile ilgili mesajlar düzenlenirse iyi olur, eski player için yazılmış mesajlardı onlar. Bu playeri kullanacak olanların kafaları karışmasın.
ercandinsel
Kayıtlı Kullanıcı

Yeni kod ile facebook videoları açılmıyor.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Açılıyor, deneyip ekledim. Eklediğin link mp4 uzantılı olmalı.
ercandinsel
Kayıtlı Kullanıcı

Firefox download eklentisi ile alınan facebook video linklerini deniyorum. mp4. uzantılı.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

BBCode eklemee bir yanlışlık mı yaptın?
Aynı vieoları bende ekliyorum ve sorunsuz.
Şu linke bakabilirsin, sorunsuz çalışıyor:
http://tinyurl.com/38bsvb5
En son Evrek4 tarafından 28.09.2010, 19:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ercandinsel
Kayıtlı Kullanıcı

swf dosyasını ftpden eklediğimde düzeldi çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
ertug001
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ertug001 »

daha önceden çalışıyordu şimdi çalışmıyor
Kilitli

“3.0.x Özel BBCodelar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir