JW Player. Mp4, flv, oynatımı için player.

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmış özel BBCode'lar ve bunlar hakkında yardım & tartışmalar.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
clients
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

JW Player. Mp4, flv, oynatımı için player.

Mesaj gönderen clients »

bu bbcode ile mp4 flv vs vs direk linkleri oynatabilirsiniz.

JW FLV PLAYER: http://www.longtailvideo.com/players/jw-flv-player/
root flv klasörü oluşturun içine atın hepsini.

setup
linke tıklayın ve altta resimdeki gibi yapın ama source kısmını 'http://www.siten.com/flv/player.swf' bu şekilde doldurun.
http://www.longtailvideo.com/support/jw ... tup-wizard
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Kod: Tümünü seç

[flv]{URL}[/flv]

<embed
src='http://www.siten.com/flv/player.swf'
height='320'
width='400'
bgcolor='black'
allowscriptaccess='always'
allowfullscreen='true'
flashvars='file={URL}'
/>

Video: [flv]Bir video linki yazın[/flv]

Player görünümü
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
http://www.404techsupport.com/2009/09/2 ... in-phpbb3/
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: JW Player. Mp4, flv, oynatımı için player.

Mesaj gönderen Ademx33 »

Longtailvideo nun linkleri ölmüş. O kurulacak dosyayı bir türlü bulamadım.. Ayrıca bir yerde programı kurunca elde edilecek password ve yapılacak editlemeler vardı o konuyu bulamadım acaba bu sayfadaki konular mı emin değilim. Şu facebook'tan video paylaşma işini bir halledebilseydik iyi olacaktı..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 287
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
ercandinsel
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ercandinsel »

Çok sağol dostum, çok işime yaradı.
Kullanıcı avatarı
ozgurer34
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ozgurer34 »

Süper bir paylaşım.
Aslında dün bu playerı siteme ekledim ama ayrı bir sayfada gösterebiliyordum videoyu.
BBcode sayesinde artık mesaj içerisine ekleyebiliyoruz.
Ellerine sağlık arkadaşım.

Küçük bir önerim olacak.Videolarınızı convert ederken resimi sitesinin önerdiği "HandBrake" programını kullanın.Youtubede gerekli ayarların nasıl yapılacağı ile ilgili videolar da var.(Link veremiyorum youtube işyerimde bloklu)

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Merhabalar 3 yıl geçmiş ve ben hala yapamamışım bu işi. Longtail video sitesi de kapalı. Localde yapayım bari dedim yine olmadı nasıl yapsak yeni bir yöntemi falan mı var. Kodlar mı değişti ne oldu 2 gündür uğraşıyorum bir türlü yapamadım şu jawa player kurulumunu yaa. Yerli sitelerde hepsi birbirinin aynı açıklamalar farklı bişey yok. Birtek bu konunun anlatıldığı benzer yabancı bir sitede biraz anlatılmış. .. Yeni videolar hep mp4 çok lazım bu player. BBcode haline getirilmiş basit bir şekli olmaz mı ya da olmayacak mı bunun ?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 502
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Ademx33 yazdı:Merhabalar 3 yıl geçmiş ve ben hala yapamamışım bu işi. Longtail video sitesi de kapalı. Localde yapayım bari dedim yine olmadı nasıl yapsak yeni bir yöntemi falan mı var. Kodlar mı değişti ne oldu 2 gündür uğraşıyorum bir türlü yapamadım şu jawa player kurulumunu yaa. Yerli sitelerde hepsi birbirinin aynı açıklamalar farklı bişey yok. Birtek bu konunun anlatıldığı benzer yabancı bir sitede biraz anlatılmış. .. Yeni videolar hep mp4 çok lazım bu player. BBcode haline getirilmiş basit bir şekli olmaz mı ya da olmayacak mı bunun ?

Mesaj No : 502
Merhaba, HTML5 video etiketini destekliyor, bunu kolaylık ile BBCode haline getirebilirsiniz

Edit: //denedim, çalışıyor..

<video width="320" height="240" controls>
  <source src="{URL}" type="video/mp4">
  Your browser does not support the video tag.
</video>
Dosya ekleri
Bildschirmfoto 2013-05-14 um 14.50.25.png
Bildschirmfoto 2013-05-14 um 14.51.02.png
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Merhaba EsmerÖzcan kardeş seri cevabın için teşekkürler. Çok heyecanlanmıştım ama yine olmadı. İnternet videosu denemedim ben direk localde kayıtlı olan bir kurtlar vadisi filmi attım çalıştırmadı çünkü yeni videolar hep MP4 olarak iniyor.. Nasıl bir hata yapıyorsam yine başarısız oluyorum bunun bir videosu falan var mı sende yoksa videolu anlatım yapabilirmisin? Şimdiden teşekkürler..

Mesaj No : 503

Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

eklenti olarak mi yüklüyorsunuz yoksa direk video linkini bbcode içerisine mi yapıştırıyorsunuz? ayrıca kullanmak istediğiniz bir link yazın ona göre belki bbcode düzenlenebilir..
akblt.space

Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Eklenti değil sanırsam. Bu sitede de verilen player.zip diye bir player dosyası edinmiştim. Onu root a atıyorum, buradaki bbcode u da bbcode olarak ekliyorum. Bilgisayarımdaki bir kurtlar vadisi.mp4 e de link vermek istiyorum. Localhostta çalıştıracağım yani anlayacağın. Daha önce hostta deneyip bırakmıştım olmayınca. Bari localde çalıştırayım diye uğraşıyorum. Sen kullandığın player i bir siteye yükleyip nasıl kurulduğunu da etraflıca anlatabilirmisin ya da video çekip paylaşabilirmisin. Facebook vidfesounu geçtim bari normal videoları paylaşabileyim diye canım çıkıyor anlayacağın.. Şimdiden teşekkürler..

Mesaj No : 504

Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Localhost'a çalışmaması normal BBCode'a {URL} yazmıştım onun için http://... olmalı videoyu servere yükleyin FreeHostlar'da çok var.. Zamanında hiç localhost'a çalışmadım bazı özellikler hep eksik kaldı. :)

viewtopic.php?f=20&t=15978

BBCode'lar nasil eklenir? Kısmını okuyun.
akblt.space

Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Sanırım localde çalışmasıyla internetten link verilmesi arasında o dediğin URL veya TEXT gibi bir ayrımı var siz bunları daha iyi bilirsiniz.. Sitemdeki eski youtube BBCODE unu localdekinde de çalıştırabiliyorum sorun yok, hatta mp3 koyduğum zaman da çalışıyor, bu normal bir dosyadan alıp şarkı açmak gibi olmuyor gerçekten site vasıtasıyla çalıyor çünkü apache yi kapatınca siteyi bulamayıp çalamıyor. Böylece mp3 bulup çalıyorsa mp4 ü bulabiliyor mu diye aratınca bulamadığını film uzantılarını mp4 diye yazmamın hata olduğunu farkettim çünkü uzantılar mp4 değil flv imiş. Uzantıyı flv diye değiştirince buluyor ama şimdi de çalmak yerine download yapmaya çalışıyor. Ayrıca forum içinde de videoyu çalacak player bulamadığından quicktime logosu çıkıyor eski diyor yenisini yüklüyorum yine çalmıyor nedense. Bu arada o eski player.zip ten çıkan kurduğumuz playerin içinde player.swf diye bişey yok, player.viral diye bişey var o player olabilir mi sorun ondan kaynaklanıyor olabilir mi ?. Denemelerim sürüyor. İnşallah başarırım. HErkesin yaptığını neden yapamadım diye kafayı yiyorum . Arada biraz zaman verip bir daha deniyorum olmuyor olmuyor yaa..

Mesaj No : 505

SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Öncelikle mp4'ten kastın hangi site? facebook üzerinden mi örneğin, yada www.kendisiten.com/dosya.mp4 mü?
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Facebooktan değil kardeş, bazen sitemde aşırı trafikten dolayı son bir kaç gün bandwith limite takılıyor. Bu sebeple limit dolmaya yakın siteyi localhosta alıp kapalı devre devam etmek ve gerekirse asıl siteyi geçici olarak kapatıp oraya kısa bir not düşüp direk kendi ip imden girilmesini sağlamak istiyorum. Modemden NAT yönlendirmesini falan yaparım böylece site aktif olmaya devam etmiş olur. Ya da sadece evde kendi bilgisayarlarım arasında kullanabileceğim kapalı devre bir site de yapabilirim... Bu arada diyeceksin ki "tamam siteyi locale kur da videoları niye başka yerden almıyorsun?" Evet haklı olabilirsin ama ben öncelikle tamamen localden çalışan bir site istiyorum ileride gerekirse dışarıya yine link verebilirim.
Sonuç olarak Localhost/kendisitem/dosya.mp4 veya Localhost/kendisitem/dosya.FLV olmalı.

Mesaj No : 506

SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Ademx33 yazdı:Facebooktan değil kardeş, bazen sitemde aşırı trafikten dolayı son bir kaç gün bandwith limite takılıyor. Bu sebeple limit dolmaya yakın siteyi localhosta alıp kapalı devre devam etmek ve gerekirse asıl siteyi geçici olarak kapatıp oraya kısa bir not düşüp direk kendi ip imden girilmesini sağlamak istiyorum. Modemden NAT yönlendirmesini falan yaparım böylece site aktif olmaya devam etmiş olur. Ya da sadece evde kendi bilgisayarlarım arasında kullanabileceğim kapalı devre bir site de yapabilirim... Bu arada diyeceksin ki "tamam siteyi locale kur da videoları niye başka yerden almıyorsun?" Evet haklı olabilirsin ama ben öncelikle tamamen localden çalışan bir site istiyorum ileride gerekirse dışarıya yine link verebilirim.
Sonuç olarak Localhost/kendisitem/dosya.mp4 veya Localhost/kendisitem/dosya.FLV olmalı.

Mesaj No : 506
o problem olmaz sonuçta localde de olsa alırken başına http:// kısmını eklemelisin yani http://localhost/kendisitem/dosya.mp4 şeklinde yazarsan sıkıntın çözülür.
Ayrıca ekteki winrarın içindeki images'i ana dizine içine atarsın mp4.png resmini kendine göre değiştirmeyi unutma.
Ve bu kodları da bbcode kısmına ekle.
BBCode kullanımı:

[mp4flv]{URL}[/mp4flv]
HTML yenileme:

<object type="application/x-shockwave-flash" width="100%" height="480" data="/images/player2.swf">
<param name="allowFullScreen" value="true" />
<param name="movie" value="/images/player2.swf" />
<param name="flashvars" value="file={URL}&image=/images/mp4.png&skin=/images/glow.zip" /></object>
<script type='text/javascript' src='/images/jwplayer.js'></script></object>
işlem tamamdır. Bu şekilde videolarını ekleyebilirsin sorunsuz çalışır.

[mp4flv]http://localhost/kendisitem/dosya.mp4[/mp4flv]
mp4 player.rar
(150.44 KiB) 237 kere indirildi
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Uzun uğraşlarım sonunda en sonunda oldu gerçekten. Oh bee ilk defa localden bir video açabildim.. Teşekkürler Sükut. Sayende localhostumun gerçek bir hosttan farkı kalmadı.. Gerçi videolar biraz zor çalışıyor ama o kadar kusur olsun artık.. Bilgisayarım ve işlemcisi son model ama belki apache serverimden oluyordur.

Son not : üstüne basa basa http://localhost/becikoyu/vadi182.flv deki HTTP// ın forum içindeki linke tam olarak yazılması gerektiğini anladım ve o sayede bir anda görüntü önüme geliverdi...

Mesaj No : 507

Kilitli

“3.0.x Özel BBCodelar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir