phpBB 3.1 Kurulumu

phpBB 3.1.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
shaman_tr
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 3.1 Kurulumu

Mesaj gönderen shaman_tr »

Sn. VSaBaH,
Yardım ve desteğiniz için çok teşekkürler, gerçekten emek vermişsiniz. Ancak resimlerdeki ayarlar forumumda aynıydı! Ön belek temizliğini de yaptım fakat yine bir şey değişmedi. çok çaresiz kaldım, acaba bu forumu girdiğim datayı kaybetmeden tekrar kurabilir miyim?
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

shaman_tr yazdı:........... acaba bu forumu girdiğim datayı kaybetmeden tekrar kurabilir miyim?
Dostum bence panik yapma sitenize baktım (eğer profilindeki siteden başkası değilse tabii) henüz daha işin başındasın topu topu 10 mesajın var daha. Silsen bile yeniden başlaman zor olmaz ama ilk önce LOCALHOST'TA bol bol kurup kaldırarak deneme yap tabii bu ilk başlık konularını word te falan tut ki hevesin kırılmasın. Sorununa gelince kayıtta kurallara kadar geliyor ama ondan sonra beyaz sayfa geliyor. Benim tahminim bu sorun korktuğumuz gibi hassas ayarlardan değil de her beyaz sayfanın %90 sebebinin olduğu gibi basit NOTEPAD sorunudur. Çünkü header de bir yerlerde forum dan anasayfaya link eklemişsiniz mutlaka orada bir yerlerde HTML sayfayı CTRL+S ile kaydetmişsindir. Forum html dosyalarını bildiğimiz txt gibi açıp ctrl+s ile kaydetmeyin illa editlemek istiyorsanız NOTEPAD++ 2 artılı olanla editleyin. Bundan tam olarak emin olmak için de o editlediğin dosyaların sıfır olanını atıp deneyebilmen lazım öncelikle ama tabii hangi html sayfayı editledin ben bilemiyorum bilen ustalar da onu sana söyleyebilir. Ayrıca direk html sayfalar eksik olursa veya ismi değişmiş olursa da böyle twig mvig yazan sorunlar çıkabiliyor. Son bir zorlama tahmin de kayıt ta sadece kullanıcı adı ve mail yerine bir kaç ek bilgi daha sorayım diye çalışma yapmış olabilirsin çünkü gelemeyen sayfa orası oluyor. Kolay gelsin.

--576-577--
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
shaman_tr
Kayıtlı Kullanıcı

Adem bey yardımınız için teşekkür ederim, ancak bu bahsettiğiniz html değişikliklerinden hiçbirini yapmadım aslında... Sadece forum adresim ilk kuruldğunda siteadi.com/forum şeklindeydi... sonra siteyi iptal edip forumu ana dizine aldım ki direk forum açılsın diye, hiç bir sorun çıkmamıştı... 1 - 2 gün sonra kayıt işlemini test etmek isteyince bu problemle karşılaştım ve yine /forum klasörüne aldım forumu... siteyi tekrar ana dizine aldım... yine test ettim ve yine çalışmadı...
Dün akşam bilgisayarıma kurulum yaptım ve sorunsuz çalıştı forum! Şimdi acaba bilgisayarımdaki dosyalarla hosttaski dosyaları değiştirsem sorun yaşar mıyım? Kusura bakmayın bu konularda o kadar acemiyim ki doğru bir şekilde sorduğumdan bile emin olamıyorum. Ne önerirsiniz? hosttakini komple silip yendiden kurulum mu yapsam acaba yoksa bilgisayarımdaki kurulumu hosta atsam direk çalışır mı? DB'ye bağlanır mı?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

shaman_tr yazdı:Adem bey yardımınız için teşekkür ederim, ancak bu bahsettiğiniz html değişikliklerinden hiçbirini yapmadım aslında... Sadece forum adresim ilk kuruldğunda siteadi.com/forum şeklindeydi... sonra siteyi iptal edip forumu ana dizine aldım ki direk forum açılsın diye, hiç bir sorun çıkmamıştı... 1 - 2 gün sonra kayıt işlemini test etmek isteyince bu problemle karşılaştım ve yine /forum klasörüne aldım forumu... siteyi tekrar ana dizine aldım... yine test ettim ve yine çalışmadı...
Dün akşam bilgisayarıma kurulum yaptım ve sorunsuz çalıştı forum! Şimdi acaba bilgisayarımdaki dosyalarla hosttaski dosyaları değiştirsem sorun yaşar mıyım? Kusura bakmayın bu konularda o kadar acemiyim ki doğru bir şekilde sorduğumdan bile emin olamıyorum. Ne önerirsiniz? hosttakini komple silip yendiden kurulum mu yapsam acaba yoksa bilgisayarımdaki kurulumu hosta atsam direk çalışır mı? DB'ye bağlanır mı?
Kaybedecek bir şeyiniz yoksa anlatımımızı harfiyen uygulayarak yeniden kurmanızı tavsiye ederim. Forum yolunuzu da tam netleştirin değiştirmek her zaman sıkıntıdır çünkü.

viewtopic.php?f=66&t=20932
shaman_tr
Kayıtlı Kullanıcı

Önerileriniz üzerine forumu sildim ve yeniden kurdum. Aynı db'yi kullanmama rağmen bilgileri kaybettim! Hepsini yeniden girmek zorundayım... Birde bu forumun rengini değiştirmek istiyorum, yada farklı bir tema yüklemek istiyorum. Bu froum için uygun tema nereden bulabilirim? Şöyle bir tema buldum http://www.awesomestyles.com/phpbb3-styles/view/synergy ama Türkçe uyumlu mudur?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

shaman_tr yazdı:Önerileriniz üzerine forumu sildim ve yeniden kurdum. Aynı db'yi kullanmama rağmen bilgileri kaybettim! Hepsini yeniden girmek zorundayım... Birde bu forumun rengini değiştirmek istiyorum, yada farklı bir tema yüklemek istiyorum. Bu froum için uygun tema nereden bulabilirim? Şöyle bir tema buldum http://www.awesomestyles.com/phpbb3-styles/view/synergy ama Türkçe uyumlu mudur?
Temalarda yabancı dille yazılmış görsel olmadığı takdirde kurduğunuz phpBB içinde hangi dil seçeneği varsa tamamıyla kullanabilirsiniz. Yani temaların dil seçeneği olmaz.

Ancak bazen yabancı dille yazılmış görseller olabilir, o zaman o görselleri değiştirmeniz gerekebilir. Ama değiştirmeseniz de kendi dilinizde kullanabilirsiniz sadece o görseller yabancı çıkar diğer kısımlar Türkçe olur.
shaman_tr
Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim, temamı değiştirmeyi başardım. Ancak ben "style" klasörüne 3 tema yükledim (örneğin bir tanesi bu http://www.phpbb3styles.net/db/style/metrolike) YKP'de sadece bir tanesini gördüm ve kur diyebildim. Nedenini anlayamadım!
Bu arada kurulumla ilgili konunun altında alakasız bir konu açmış gibi oldum, eğer bu tema ile ilgili yazışmam taşınabiliyorsa ilgili yere taşınmasını rica ediyorum.

çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

shaman_tr yazdı:Arkadaşlar verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim, temamı değiştirmeyi başardım. Ancak ben "style" klasörüne 3 tema yükledim (örneğin bir tanesi bu http://www.phpbb3styles.net/db/style/metrolike) YKP'de sadece bir tanesini gördüm ve kur diyebildim. Nedenini anlayamadım!
Bu arada kurulumla ilgili konunun altında alakasız bir konu açmış gibi oldum, eğer bu tema ile ilgili yazışmam taşınabiliyorsa ilgili yere taşınmasını rica ediyorum.

çok teşekkürler
Gösterdiğiniz tema 3.0.x için. 3.1.x YKP eski sürüm temaları görmez...

Şimdilik taşımadım sorununuz devam ederse yeni başlık açarsınız.
enginersoz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen enginersoz »

Selamlar

phpBB indirdim ftp ile host sitesinin /public_htlml klosörü altına attım. Söylediğiniz ayarları 0777 olarak değiştirdikten sonra install yapmak için belirttiğiniz gibi

www.yolculuktutkusu.com/phpBB3/install adresine girdim

ancak alttaki hatayı veriyor

Fatal error: Class 'phpbb\di\extension\core' not found in /home3/engin/public_html/phpBB3/phpbb/di/container_builder.php on line 147

Bu konuda nerede hata yaptım bana yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkürler

Engin Ersöz
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Extension uzantı demek. MOD ların konulduğu dosya. Demek ki onu istiyor. Bence o dediği dizine extension isimli boş bir klasör oluştur bir daha kurmayı dene. Önceden MOD mu vardı yoksa yeni sistem bu dosyaları otomatik mi istiyor bilemiyorum ama biraz daha beklersen esaslı cevap verecek arkadaşlar daha iyi çözümler sunabilir. Kolay gelsin.
.
.
.
.
583
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
doctoralone
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen doctoralone »

enginersoz yazdı:Selamlar

phpBB indirdim ftp ile host sitesinin /public_htlml klosörü altına attım. Söylediğiniz ayarları 0777 olarak değiştirdikten sonra install yapmak için belirttiğiniz gibi

http://www.yolculuktutkusu.com/phpBB3/install adresine girdim

ancak alttaki hatayı veriyor

Fatal error: Class 'phpbb\di\extension\core' not found in /home3/engin/public_html/phpBB3/phpbb/di/container_builder.php on line 147

Bu konuda nerede hata yaptım bana yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkürler

Engin Ersöz
problemi çözmüşsün sanırım. İlk mesajı düzenle ya da sil bence :) hayırlı olsun
Docea37
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Docea37 »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

bu şartlarda kurulum yapıp çalıştırabilirmiyim
sizin paylaştığınız resimdeki gibi değil
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hiçbir problem teşkil etmeyecektir devam edebilirsiniz...
Docea37
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Docea37 »

VSaBaH yazdı:Hiçbir problem teşkil etmeyecektir devam edebilirsiniz...
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

ustam bu hatayı veriyor kurulumda

mysql ve sqlite 3 bunları seçersem kurulumu bitiriyor ama

16- Tebrikler, alttaki şekildeki mesajı aldıysanız phpBB yüklemeniz bitti.Giriş (Login) butonuna tıklayarak Yönetim Paneline giriş yapabilirsiniz.

bundan sonrası çıkmıyor.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Veritabanı tipi resimdeki seçenekte dursun. Yine resimdeki uyarı veritabanı bilgilerinin yanlış girildiğini söylüyor.

"Tebrikler, alttaki şekildeki mesajı aldıysanız phpBB yüklemeniz bitti.Giriş (Login) butonuna tıklayarak Yönetim Paneline giriş yapabilirsiniz. " uyarısı çıktığında nasıl ondan sonrası çıkmıyor anlayamadım. Hata mı veriyor?
Kilitli

“3.1.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir