Veritabanına bağlanılamıyor: Access denied for user

phpBB 3.1.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
on3
Kayıtlı Kullanıcı

Veritabanına bağlanılamıyor: Access denied for user

Mesaj gönderen on3 »

Phpbb ye yeni geçtim. Birkaç güN önce ücretsiz bir host firmasıyla deneme yaptım kurulumuda yapabildim ve inceleme fırsatımda oldu. Lakin hosting firmamı değiştirdiğimde kurulum için ftp ye dosyaları attım. ilk aşama kurulumda bir kaç adım geçebiliyorum. Veritabanı ayarlarına geldiğimde ise ne denediysem deneyim veritabanı tipinde mysql seçince hata alıyorum.

Hata Şu Şekilde:
Veritabanına bağlanılamıyor, hata mesajı için alta bakın.
Access denied for user 'ktztcgvf_on3'@'sponsor.pnetdns.net' (using password: YES)

Diğer seçenek olan sqlite 3 ü seçiyorum bilgileri kabul ediyor ama son adımda oda tıkanıyor. Ftpye dosya atarak tekrar başlıyorum. Forum sitemin acil bi şekilde kurulması lazım ama mysql ayarlarını yapamadım LÜTFEN BANA YARDIM EDİN :roll:
on3
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Veritabanına bağlanılamıyor: Access denied for user

Mesaj gönderen on3 »

Sqlite seçtiğimde ise;

SQL ERROR [ sqlite ]

SQL logic error or missing database [1]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

türkçesi

Genel Hata
SQL ERROR [sqlite]

SQL mantık hatası veya eksik veritabanı [1]

Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu sorun devam ederse bir yönetici ile iletişime geçiniz.

arkadaşlar en son kısma geldim login diyordu bastım ve bu hatayı verdi nasıl düzeltecem yardımlarınız için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Mysql secin ve sifreleri dogru girin.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
on3
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen on3 »

Özcan Akbulut yazdı:Mysql secin ve sifreleri dogru girin.
Mysgl de seçiyorum olan her şifreyi deniyorum olmuyor. kullanıcı adımı şifreyi kontrol panelinde kendim oluşturdum lakin sqlite harici hiçbiri kabul etmiyor girdiklerimi.
on3
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen on3 »

viewtopic.php?f=20&t=19861 bu konuda vatandaş aynı sorunla karşılaşmış ama çözümü özel yapmışlar galiba bi fayda sağlayamadı sorunuma...
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Sitenizde olusturulmus config.php dosyasi var mi? Hosting Firmaniz mysql muhtemelen destekliyordur, ve böylelikle tek ihtimal, yanlis sifre giriyorsunuzdur. Ikinci hata ise dedigim gibi config.php dosyasi vardir eski sitenizden kalma ve orda eski hosting firmanin veritabanina baglanmaya calisiyordur. FTP'den tüm dosyalari silin, temiz phpBB 3 indirin ve ftpye yükleyin. Ardindan Hosting Panelinize girip yeni bir Veritaban ve Veritabanina Kullanici olusturun.
akblt.space

on3
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen on3 »

Özcan Akbulut yazdı:Sitenizde olusturulmus config.php dosyasi var mi? Hosting Firmaniz mysql muhtemelen destekliyordur, ve böylelikle tek ihtimal, yanlis sifre giriyorsunuzdur. Ikinci hata ise dedigim gibi config.php dosyasi vardir eski sitenizden kalma ve orda eski hosting firmanin veritabanina baglanmaya calisiyordur. FTP'den tüm dosyalari silin, temiz phpBB 3 indirin ve ftpye yükleyin. Ardindan Hosting Panelinize girip yeni bir Veritaban ve Veritabanina Kullanici olusturun.

teşekkürler. deneyip tekrar dönüş yapacağim
on3
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen on3 »

Özcan Akbulut yazdı:Sitenizde olusturulmus config.php dosyasi var mi? Hosting Firmaniz mysql muhtemelen destekliyordur, ve böylelikle tek ihtimal, yanlis sifre giriyorsunuzdur. Ikinci hata ise dedigim gibi config.php dosyasi vardir eski sitenizden kalma ve orda eski hosting firmanin veritabanina baglanmaya calisiyordur. FTP'den tüm dosyalari silin, temiz phpBB 3 indirin ve ftpye yükleyin. Ardindan Hosting Panelinize girip yeni bir Veritaban ve Veritabanina Kullanici olusturun.
Hala aynı hatayı alıyorum:

Veritabanına bağlanılamıyor, hata mesajı için alta bakın.
Access denied for user 'ktztcgvf_1803pol'@'sponsor.pnetdns.net' (using password: YES)

:roll:
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Kullanıcıya veritabanı kullanma izinlerini verdiniz mi?
akblt.space

on3
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen on3 »

Özcan Akbulut yazdı:Kullanıcıya veritabanı kullanma izinlerini verdiniz mi?
Tüm izinleri verdim
on3
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen on3 »

SORUNUMU ÇÖZEBİLECEK KİMSE YOK MU ?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Öncelikle Caps Lock'u kapatın! Acil yardım v.b. kelimelerden kaçının. Buranın kuralları var ve mesaj yazmadan önce okumakla sorumlusunuz: viewtopic.php?t=690

Sorununuza gelecek olursak 'ktztcgvf_1803pol'@'sponsor.pnetdns.net' nedir?

Nerenin veritabanına bağlanmaya çalışıyorsunuz? Şu anki hostunuz sponsor.pnetdns.net mi? Ayrıca aldığınız hatanın kaynağı şunlarla alakalı, bu bilgilerin doğruluğuna emin misiniz? - Bence değilsiniz.

- Veritabanı sunucu adı
- Veritabanı adı
- Veritabanı kullanıcı adı
- Veritabanı şifresi

Veritabanınız ile ilgili doğru bilgileri de hosting firmanızdan öğrenin ve en baştan kuruluma başlayarak ayarları düzgün yapın. Bu arada SQLite ile de alakası yok. Çünkü sunucunuzda SQLite veritabanı yok.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.1.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir