phpBB 3.1'i Türkçeye Çevirme

phpBB 3.1.x dil ve uzantı dosyalarını Türkçeleştirme forumu.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

phpBB 3.1'i Türkçeye Çevirme

Mesaj gönderen VSaBaH »

phpBB 3.1 Türkçeye Çevirme (Videolu ve Detaylı Anlatım)

VİDEOLU ANLATIM:

DETAYLI ANLATIM:
Normal kurulum:
1. /styles ve /language klasörlerini phpBB 3.1 dosyalarınızın bulunduğu ana dizine gönderin.

İngilizce kurulmuş phpBB 3.1'i Türkçeye çevirme:
1. /styles ve /language klasörlerini phpBB 3.1 dosyalarınızın bulunduğu ana dizine gönderin. (subSilver2 temasını kullanmıyorsanız styles/subsilver2 klasörünü göndermenize gerek yoktur. Varsayılan phpBB 3.1'te subSilver2 teması mevcut değildir-)
2. Administrator Control Panel'e girip üst menüden CUSTOMISE sekmesine tıklayın. (Mesaj panonuzda tüm sayfa altlarındaki bağlantıdan ya da sayfa sol üst menüdeki ACP bağlantısını kullanarak Administrator Control Panel'e ulaşabilirsiniz.) CUSTOMISE sayfasında sol taraftaki LANGUAGE MANAGEMENT menüsünün altından Language Packs bağlantısına tıklayın.
3. Language Packs sayfasında, en alt kısımda, "Uninstalled language packs" bölümünün altında "Turkish Türkçe tr" alanını göreceksiniz. Buradaki Install bağlantısına tıklayın.
4. Dil paketi doğru bir şekilde yüklendiyse "The language pack Turkish has been successfully installed." uyarısı göreceksiniz.
5. "« Back to previous page" bağlantısına tıklayarak önceki sayfaya geri dönün.

Üstteki adıma kadar bir sorun çıkmadıysa Türkçe dil paketiniz başarıyla mesaj panonuza kurulmuştur. Şimdi alttaki adımları takip ederek mesaj panonuzun varsayılan dilini Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz.

7. Administrator Control Panel'de üst menüden "GENERAL" sekmesine tıklayın.
8. GENERAL sayfasında, sol menüdeki "BOARD CONFIGURATION" menüsünün altındaki "Board Settings" bağlantısına tıklayın.
9. Board Settings sayfasında, "Default Language" alanını bulun ve Türkçe'yi seçin. En alttan "Submit" butonuna tıklayın.

Üstteki adıma kadar herhangi bir sorun çıkmadıysa mesaj panonuzun varsayılan dili başarıyla Türkçe'ye ayarlanmıştır. Şimdi alttaki adımları takip ederek kendi yönetici kullanıcı adınızın dilini değiştirmelisiniz.

10. Yönetici kullanıcı adınızın dilini değiştirmek için forum ana sayfasına gidin
ve tüm sayfalarda sağ üst bölümde bulunan kullanıcı adınızın sağ yanındaki küçük ok işaretine tıklayın ve açılan menüden "User Control Panel" bağlantısına tıklayın.
11. User Control Panel sayfasında üst ya da sol menüden "Board preferences" sekmesine tıklayın.
12. Board preferences sayfasında, "My language:" alanını bulun ve dilinizi "Türkçe" olarak değiştirip "Submit" butonuna tıklayın.
Kilitli

“3.1.x Türkçeleştirme” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir