[3.1][Beta] Ultimate SEO URL (SEO Eklentisi)

Bu forumda phpBB 3.1.x sürümleri için henüz geliştirme aşamasında olan stillerin duyurularına ulaşabilirsiniz. Bu forumda tanıtılan stilleri aktif olarak yayında olan mesaj panolarınıza kurarken dikkatli olmalısınız!
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

[3.1][Beta] Ultimate SEO URL (SEO Eklentisi)

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Çok önemli: Bu Eklenti beta aşamasında! Lütfen sadece deneme amaçlı local'de deneyin. Sitenizde oluşacak sorunlardan kendiniz sorumlusunuz.

Açıklama: Forumda ki url'leri Arama Motorlarina daha uygun sekilde gösterir
Yapımcı:
  • phpbb-seo.com
Gerekenler:
  • phpBB 3.1.0
Kurulum:
  • Eklenti dosyası ./ext/phpbbseo/usu/ klasörüne kurulmalı.
  • YKP -> Özelleştir -> Eklenti Yönetimi -> Eklentiyi aktifleştir
Download:
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
ufoss
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [Beta] Ultimate SEO URL (SEO Eklentisi)

Mesaj gönderen ufoss »

paylasim icin tesekkurler...
ben tum dosyalari silip...
komple 3.1.2 attim roota..
sonra database update yaptim...
Ama YKP -> Özelleştir -> Eklenti Yönetimi bende yok...

Ne yapabilirim?
uygar2580
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen uygar2580 »

Herkese kolay gelsin. Yeni bir phpbb kullanıcısıyım. SEO eklentisini kurduk. Aktif ettik. Türkçe karakter algılama olayını da hallettik. (suküt arkadaşın bahsettiği ekstra uygulamayı yapınca düzeldi). Yalnız sıkıntımız, sitede mevcut bulunan ana başlıkların url lerini düzeltti. Alt başlıklarda ise sadece yeni konu açıldığında url düzeltme işlemi uygulanıyor. Sitede mevcut olan diğer başlıkları nasıl seo yapılmış halde düzeltebiliriz ?

Mesela

http://projemturk.org/topic195.html

Burada topic195 şeklinde görülüyor.

Yeni başlık açtığımızda sorun yok.

http://projemturk.org/yeni-forum-baslig ... -t245.html

Teşekkürler.
firat7
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen firat7 »

slm.
eklentiler bölümünde devrede görünüyor olsada çalışmıyor. url ler de değişiklik yok yazılan yeni başlıklar içinde herhang bir değişikik yok.özelleştirme ekranı dışında başka bir ayarı mı var ?
shaman_tr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen shaman_tr »

firat7 yazdı:slm.
eklentiler bölümünde devrede görünüyor olsada çalışmıyor. url ler de değişiklik yok yazılan yeni başlıklar içinde herhang bir değişikik yok.özelleştirme ekranı dışında başka bir ayarı mı var ?
Durum bende de aynı! Bir çözüm bulabilen oldu mu?
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

tüm işlemleri yaptığınızdan emin misiniz? .htaccess dosyasını değiştirdiniz mi ve url senkronizasyonu yaptınız mı?
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
shaman_tr
Kayıtlı Kullanıcı

.htaccess dosyası nasıl değiştirilir bilemiyorum. URL senkronizasyonu da yapmadım, daha doğrusu buradaki anlatımda bu kısmı anlatan bir yer bulamadım. dediğiniz işlemler hangi başlık altında anlatıldı, ben bir şeyler kaçırdım galiba...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

shaman_tr yazdı:.htaccess dosyası nasıl değiştirilir bilemiyorum. URL senkronizasyonu da yapmadım, daha doğrusu buradaki anlatımda bu kısmı anlatan bir yer bulamadım. dediğiniz işlemler hangi başlık altında anlatıldı, ben bir şeyler kaçırdım galiba...
3.0 sürümlerindeyken söylendiğini hatırlıyorumda bunun için özel olarak söylendi mi bilemiyeceğim. Ben yardımcı olmaya çalışayım:
YKP > PHPBB SEO > Server Config kısmına girip oradaki tüm kodları kopyalayıp kendi .htaccess dosyanızın içeriğiyle değiştireceksiniz daha sonra alttan Save the server config: Evet olarak işaretleyip Gönder diyeceksiniz.

YKP > PHPBB SEO > URL synchronization kısmına girip önce Reset all topics URLs ardında Start topic URL synchronization kısmına tıklayıp işlemin tamamlanmasını bekleyecesiniz. Ve hallolmuş olması lazım.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
shaman_tr
Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba Sükut. Verdiğin değerli bilgi için teşekkür ederim. Sayende sorunumu çözdüm, şu nada snladığım kadarı ile seo işlemi tamamlandı.
Ayrıca ayarları için de sizin mesajınızdan sonra google da arama yaparak https://www.youtube.com/watch?v=ENsPknDkBN4 bu videoyu buldum, ayarları oradaki gibi yaptım... soryb çözüldü. Sadece aklıma takılan bir mesel var; linlerimin sonunda (örneğin forum-kurallari-t13.html) snlsm veremediğim t13, t12 gibi yazılar çıkıyor, bunu kaldırmanın bir yolu var mı? yada bu normal birşey mi?
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

YKP > PHPBB SEO > Forum URL Management sayfanın en altına inip Gönder deyiniz. forum ismi aynı olan dışında sondaki t13 kısmı kalkacaktır forum ismi aynı olması derken örneğin dizi forumu kurdunuz a dizisi için 1.sezon diye bi forum ve b dizisi için 1.sezon diye forum var ilk kurduğunuz 1.sezon adlı forum 1-sezon.html diye çikar sonrakileri 1-sezon-t13.html şeklinde çikar.
----
Düzeltme benim dediğim sadece forum isimleri için geçerli konu likleri için normal bi durum o şekilde oluyor yani..
shaman_tr
Kayıtlı Kullanıcı

Teşekkürler Sükut.
saka
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen saka »

shaman_tr yazdı:Merhaba Sükut. Verdiğin değerli bilgi için teşekkür ederim. Sayende sorunumu çözdüm, şu nada snladığım kadarı ile seo işlemi tamamlandı.
Ayrıca ayarları için de sizin mesajınızdan sonra google da arama yaparak https://www.youtube.com/watch?v=ENsPknDkBN4 bu videoyu buldum, ayarları oradaki gibi yaptım... soryb çözüldü. Sadece aklıma takılan bir mesel var; linlerimin sonunda (örneğin forum-kurallari-t13.html) snlsm veremediğim t13, t12 gibi yazılar çıkıyor, bunu kaldırmanın bir yolu var mı? yada bu normal birşey mi?
bence o kodları kaldırmayın Yarın SEO eklentisini kaldırırsanız htacess dosyasından orjinal adreslere yönlendirmede işinize yarayacaktır.
Rimesia
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Rimesia »

Bende de farklı bir sorun var diye lafa gireceğim ama sorun değil biraz takıntı sanırım benimkisi.

Forumun anasayfasının sağ tarafından yada aktif başlıklardan konuya giderken konu ilk önce post12919 diye gözüküyor sonra içine girdiğinizde anlamlı bir url oluyor.

Resimle açıklayayım ;

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Burada mesela linke bakın sol alttan bu link anlamlı gözükmüyor , post olarak gözüküyor.

Sonra resmin içine girince hemen redirect yapıyor ve anlamlı linke dönüyor;

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Bunun ben botlar için zararlı olduğunu düşünüyorum çünkü href olarak başka bir link yazıyor , girdiğinde başka bir link.

Eski phpbb-seo sürümünde böyle değildi. Düzeltmenin bir yolunu bilen var mı ?

Eski phpbb-seo sürümünde , konulinki-konuid.html#postsayısı

şeklindeydi linkler.
Kullanıcı avatarı
ozgurcoteli
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ozgurcoteli »

Selam, bu eklentiyi sayenizde kurdum teşekkür ederim fakat rica etsem ayarların en etkin ne şekilde yapılacağını açıklarmısınız yada ayarları gösteren bir kaç ekran görüntüsü paylaşırmısınız?
Kullanıcı avatarı
gonlumungulu
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen gonlumungulu »

malesef bende yukledim son surum forum kullanıyorum ve hıcbır eklentı kuramıyoruz ne ıs anlamadım :)
Kilitli

“3.1.x Geliştirilen Eklentiler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 0 misafir