Cloudflare sunucuda kullanıcının orijinal IP adresini alma

phpBB 3.1.x sürümleri için uygun olan hazır ya da küçük kod parçalarını bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Genki
Kayıtlı Kullanıcı

Cloudflare sunucuda kullanıcının orijinal IP adresini alma

Mesaj gönderen Genki »

Aç : phpbb/session.php

Bul :

Kod: Tümünü seç

$this->ip = htmlspecialchars_decode($request->server('REMOTE_ADDR'));
Değiştir :

$this->ip = $request->server('HTTP_CF_CONNECTING_IP') ? htmlspecialchars_decode($request->server('HTTP_CF_CONNECTING_IP')) : htmlspecialchars_decode($request->server('REMOTE_ADDR'));
Kurduğum forum cloudflare arkasında barındığı için başıma böyle birşey geldi.
Dil dosyasınıda sitenizden indirdiğim için ufak bir destek olsun dedim.
olgunt
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Cloudflare sunucuda kullanıcının orijinal IP adresini alma

Mesaj gönderen olgunt »

Yukarıda bahsedildiği şekilde değişiklikleri yaptım ancak. üyenin ip sini yine vermiyor..
Genki
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Genki »

Gelen güncellemeler sonucu session.php dosyasında sanırım değişiklikler olmuş. Aşağıdaki gibi denerseniz muhtemelen kullanıcın ip adresini alabileceksiniz.

Aç : phpbb/session.php

Bul :

$ip = htmlspecialchars_decode($request->server('REMOTE_ADDR'));
Değiştir :

$ip = $request->server('HTTP_CF_CONNECTING_IP') ? htmlspecialchars_decode($request->server('HTTP_CF_CONNECTING_IP')) : htmlspecialchars_decode($request->server('REMOTE_ADDR'));
olgunt
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen olgunt »

Cevap için teşekkürler. Kodu düzettim. Şimdi ip değişti ama tüm üyjelerd 127.0.0 gibi bir ip görünüyor. Öncesinde 95.x.x.x. görünüyordu.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Bu sorunun çözümü için yeni bir eklenti yayınlandı ve az önce de ilgili forumumuzda tanıtımı yapıldı.
Cloudflare IP eklentisini deneyebilirsiniz.

Not: Eklenti, phpBB 3.2.x sürümleri içindir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.1.x Kod Parçaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir