3.1.x Youtube BBcode

phpBB 3.1.x sürümleri için yapılmış özel BBCodelar ile ilgili paylaşımlar ve sorunlar için bu forumu kullanabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

3.1.x Youtube BBcode

Mesaj gönderen rocksenn »

Kod Uyarlama: rocksenn

Not: Bu Youtube BBcode'u Video penceresindeki reklamları, video penceresindeki harici yazıları ve video bitimindeki benzer videolar kısmını göstermez, (Bu Durum Chrome Tarayıcısı İçin Geçerli Artık, Diğer Tarayıcılarda Gösterim Yapabiliyor.)

BBcode Kullanımı

Kod: Tümünü seç

[youtube]{SIMPLETEXT}[/youtube]
HTML Yenileme

<iframe width="740" height="430" src="http://www.youtube-nocookie.com/embed/{SIMPLETEXT}?rel=0&showinfo=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Yardım Satırı

Video ID Nosu, video adresinin v= den sonraki rakam ve harf dizinini ekle
Örnek Kullanım
Adres satırının tamamı

http://www.youtube.com/watch?v=q66KuJfPT_Y
Bu adresten alınacak kısım

q66KuJfPT_Y
Mesaj Gönderme Sayfasında Göster; işaretleyin.

Mesaj yazma editöründe youtube butonuna basarak atılan taglerin arasına yapıştırın!

Not 2: HTML Yenileme kısmındaki videonun sayfanızdaki boyutlarını width ve height değerlerini küçülterek ayarlayabilirsiniz. (Oranları aynı ölçüde küçültmeye dikkat edin, birini 40 azalttıysanız diğerinide 40 azaltın...)
En son rocksenn tarafından 27.12.2014, 14:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Zamana Güzellik Kat!
Kullanıcı avatarı
Yondaime
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: 3.1.x Youtube BBcode

Mesaj gönderen Yondaime »

Elinize sağlık hocam, sayenizde bbcode'u uyarlamanın mantığını anladım phpBB de :)
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Re: 3.1.x Youtube BBcode

Mesaj gönderen rocksenn »

Konu Tarayıcı Bazlı Olarak Güncellendi... En iyi sonuç Chrome'da, diğer tarayıcılarda ise en az amaç da zaten videoyu sayfada göstermek ;)
Zamana Güzellik Kat!
Kilitli

“3.1.x Özel BBcodelar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir