Forum listesindeki resimleri değiştirme

phpBB 3.1.x sürümleri için yayınlanan ve kullandığınız stil ya da temalar hakkındaki sorunlarınızı bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Ferman
Kayıtlı Kullanıcı

Forum listesindeki resimleri değiştirme

Mesaj gönderen Ferman »

Forumların ikonlarını değiştirmek istiyorum. Resimde gördüğünüz yerdeki resimlerden bahsediyorum. Theme klasöründen fotoğraftakı resimleri-ikonları buldum ama değiştirince ana sayfada değişiklik yok. önbellek temizliği yaptım temayıdı resetledim.
forum.png
Ferman
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Forumlara Forum Resmini değiştirme

Mesaj gönderen Ferman »

Evet ama forum temasındakı resmin yanına ekliyor ben eklediğim resmi. Oluyor yan yana 2 resim biri ben eklediğim biri de forum temasının resmi yukarıdakı ekran görüntüsünde belirtdiğim gibi
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Ferman yazdı:Evet ama forum temasındakı resmin yanına ekliyor ben eklediğim resmi. Oluyor yan yana 2 resim biri ben eklediğim biri de forum temasının resmi yukarıdakı ekran görüntüsünde belirtdiğim gibi
Aslında o forum logosu değildir. O forumun içinde okunmamış, yeni mesaj olup olmadığını gösterir. O yüzden forum logosu seçtiğinizde o kaybolmaz. Şayet kaybolmasını isterseniz çözmeye çalışırız ama forum içindeki mesajların durumunu (yeni, okunmuş, kilitli vs.) foruma girmeden çözemezsiniz...

NOT: Sizin gönderdiğiniz resimde kırmızı olan logoyla "okunmamış mesaj var" uyarısı verilmesi gibi...
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Ferman
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Ferman »

farketmez ben eklediğim ikonlarda konu kilitli veya okunmamlışlar için de ikonlar hazırlarım
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

O şekilde olmuyor maalesef... Yani forum resimleri statiktir. Farklı farklı resimler koyabilirsiniz. Koyduğunuz resim o şekilde kalır.

Ama bildirim ikonları dinamiktir. 3-4 farklılık arz eden bir ikon koyulur. Mesaj durumuna göre forumun başındaki ikon o 3-4 çeşitten birine bürünür.
Ferman
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Ferman »

ben o çeşitleri kendim hazırlayabilirim
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Ferman yazdı:ben o çeşitleri kendim hazırlayabilirim
O zaman gösterdiğim yoldaki klasörü olduğu gibi bilgisayarınıza indirin ve isimleri değişmeyecek şekilde düzenleyiniz;
Screenshot_17.png
(NOT: Kullandığınız tema hangisi ise onu seçmelisiniz)
Ferman
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Ferman »

VSaBaH yazdı:
Ferman yazdı:ben o çeşitleri kendim hazırlayabilirim
O zaman gösterdiğim yoldaki klasörü olduğu gibi bilgisayarınıza indirin ve isimleri değişmeyecek şekilde düzenleyiniz;
Screenshot_17.png
(NOT: Kullandığınız tema hangisi ise onu seçmelisiniz)
Hep zaman ayırdığın için teşekkürler dostum
Kilitli

“3.1.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir