Yönetim Kontrol Paneline giriş sorunu

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
yardimedin
Kayıtlı Kullanıcı

Yönetim Kontrol Paneline giriş sorunu

Mesaj gönderen yardimedin »

Dostlarım daha bugün sinavsever.com sitesini kurdum. Ancak ACP ile uğraşırken saat ayarlarını İstanbul- custom vs vs yaptım sonra bir daha ACP ye giremedim. ACP yi bırakın hesap bilgilerini giriyorum yine foruma girmiyor. Bununla ilgili 1-2 başlık gördüm ama kod bilgim falan sıfır vallahi. Bana lütfen adım adım yardımcı olacak birisi çıksın lütfenn...
yardimedin
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Yönetim Kontrol Paneline giriş sorunu

Up
Kullanıcı avatarı
dokuzharf
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen dokuzharf »

şimdi üye oldum sitenize. girişlerde problem yok..

yine de şöyle bir yol izleyelim.
foruma yeniden üye olun.
sonra phpmyadmin'den database girin.
phpbb_users tablosuna gelerek yeni üye olduğunuz ismi bulun.
ismi bulunca "group_id" kısmı var. oraya tıklayıp üye yönetici id'si olan 5 rakamını yazıp enterleyin.

sonra foruma dönerek yeni üye adıyla giriş yapın. yönetici olarak giriş yapmış olacaksınız.
ve hayat; sunulmuş bir armağandır insana..
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Mesaj gönderen copyas »

Admin panelinde saat ayarı yaparak nasıl sorun çıktı anlamadım. Sorununuza yönelik çözüm üretemeyeceğim, benim de bilgim sınırlı bu sebeple tavsiye verebilirim. Yukardaki arkadaşın söylediklerini yapmaya da çalışabilirsiniz. Bişeylerle uğraştıkça öğreneceksiniz.

Siteniz zaten yeni olduğu için bunu söylüyorum: Herşeyi silip sıfırlayıp yeni bir kurulum yapmayı da deneyebilirsiniz. Şu an bir problem varsa, bu problemli durumun üstüne inşa etmeyin.

Kod bilmiyor ve bu işlerde yeniyseniz de birşeyleri değiştirmek denemek için doğrudan gerçek sunucu üzerinde çalışmayın. Localhost kurun ! Önce localhost üzerinden deneyin ve yapın ne yapacaksınız. Sonuç başarılı olduğu takdirde aynı işlemleri gerçek sunucuda tekrar yaparsınız.

Son olarak da her zaman yedekli çalışın ! Bişeyleri değiştirmeye, kurcalamaya başlamadan önce çalışır haldeki durumun yedeğini alın. Şimdi herşeyi sıfırlamak size sadece vakit kaybettirecek ama ilerleyen zamanlarda vakitten fazlası verilerinizi de kaybedebilirsiniz.
yardimedin
Kayıtlı Kullanıcı

Dostlarım sorun çözülmüş. FTP den dil paketini de attım öğrencilerimiz için güzel bir site yapmaya çalışacağım sizlerin de nacizhane yardımlarıyla çok teşekkürler...
yardimedin
Kayıtlı Kullanıcı

copyas yazdı: 03.09.2017, 21:50 Admin panelinde saat ayarı yaparak nasıl sorun çıktı anlamadım. Sorununuza yönelik çözüm üretemeyeceğim, benim de bilgim sınırlı bu sebeple tavsiye verebilirim. Yukardaki arkadaşın söylediklerini yapmaya da çalışabilirsiniz. Bişeylerle uğraştıkça öğreneceksiniz.

Siteniz zaten yeni olduğu için bunu söylüyorum: Herşeyi silip sıfırlayıp yeni bir kurulum yapmayı da deneyebilirsiniz. Şu an bir problem varsa, bu problemli durumun üstüne inşa etmeyin.

Kod bilmiyor ve bu işlerde yeniyseniz de birşeyleri değiştirmek denemek için doğrudan gerçek sunucu üzerinde çalışmayın. Localhost kurun ! Önce localhost üzerinden deneyin ve yapın ne yapacaksınız. Sonuç başarılı olduğu takdirde aynı işlemleri gerçek sunucuda tekrar yaparsınız.

Son olarak da her zaman yedekli çalışın ! Bişeyleri değiştirmeye, kurcalamaya başlamadan önce çalışır haldeki durumun yedeğini alın. Şimdi herşeyi sıfırlamak size sadece vakit kaybettirecek ama ilerleyen zamanlarda vakitten fazlası verilerinizi de kaybedebilirsiniz.
En basitinden nasıl yedekleme yapabilirim bu konuda da sanırım biraz cahilim de ?
copyas

Mesaj gönderen copyas »

Yedekleme yapmanın çeşitli yolları vardır elbet. En basiti sanırım cPanel 'den bu işi yapmak. En azından ben bu şekilde yapıyorum.

cPanel giriş yaptığınız zaman "Yedekleme" ve "Yedekleme Sihibazı" diye iki bölüm vardır. Görünüm farklı firmalara göre değişkenlik gösterebilir.

Resim

Yedekleme Sihirbazı ile nasıl yapıldığını buradaki videodan veya herhangi bir videodan izleyebilirsiniz.

Aslında her iki bölümden de aynı işlemi yapabilirsiniz. "Yedekleme" bölümüne girelim :

Resim

İki seçenek var :
  1. Tam yedekleme
  2. Kısmi yedekleme
Tam yedeklemenin açıklaması orada yazıyor zaten. Tek bir klasor halinde herşeyi veriyor.

Kısmi yedeklemede ise veritabanını ve ftp programı kullanarak sunucuya attığımız yani public_html veya www klasörü içinde bulunan dosyalarımızı ve diğer dosyaları indirebiliriz.

Resim

Bu seçenekte sadece giriş dizini yedeği indirirseniz eksik olur. Giriş dizini ile beraber veritabanı yedeğini de indirmek gereklidir. Forum yazan yere tıkladığınız zaman bilgisayarınıza inmeye başlar. ( Veritabanını ben forum olarak isimlendirdim siz ne şekilde isimlendirdiyseniz o gözükür. ) Aynı şekilde giriş dizini butonuna tıkladığınızda giriş dizini bilgisayarınıza iner.

Siz garanti olsun hem tam yedekleme hem kısmi yedekleme yapın. Bunları da bir yedekleme klasoru içinde ayrı ayrı klasor halinde saklarsınız. Tam yedekleme ile kısmi yedekleme arasındaki farkı da zamanla okuyarak öğrenirsiniz. Ya da burda tecrübeli biri aradaki farkı anlatır.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir