3.2.1 Dönüştürme Sonrası Eksikler

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

3.2.1 Dönüştürme Sonrası Eksikler

Mesaj gönderen EFe1343 »

Merhabalar;

Ben geçenlerde açtığım viewtopic.php?f=86&t=21850 konumda MyBB den phpBB ye geçiş yaptığımı ve aldığım hatalar ile geçiş işleminş anlatmıştım.

Bu işlemden sonra aklıma takılan ve sitede gördüğüm eksiklileri yazmak ve sormak istedim.

1. İlk olarak MyBB den dönüştürme sonrası dili direkt Türkçe oldu. Sonra 3.2.1 e yükseltmek isterken Dilini British English yapmam gerekiyormuş. Ama ben bu ayarı bulamadım.YKP de Özelleştir altında Dil yönetiminde Dil pakati olarak British English var ve burada varsayılan dil olarak (*) işareti Türkçe üzerinde. Güncelleştirme yapacağım zaman aradım bulamadım. Gördüğüm resimlerde Dil değiştirme menüsü Sistem Seçeneğinin altında oluyor. Ben de o seçenek yok. Neyse ben zaten dili değiştiremediğim için öylece güncelleştirme yaptım. Varsayılan dil hala Türkçe ama bu dil değiştirme seçeneği olmamasının bir zararı olur mu?
DilPaketiveDilseçeneği.png
Göründüğü gibi Sistem sekmesi altında dil değiştirme yeri yok ama dil paketi yüklü...

2. MyBB den geçiş yaptığım için Rütbe sistemini de MyBB den almış. Varsayılan olarak var mı bilmiyorum phpBB de lakin beni Gruplar da yönetici olarak görüyor ama rütbe olarak Üye olarak gösteriyordu.Galiba nedeni sitede herhangi bir Yönetici Rütbesi yok. Benim 50 üzeri mesajım olduğudan Beni Üye olrak görüyor. Ben de bir rütbe yaptım özel seçtim, adını yönetici yaptım ve kendimi o gruba aldım. Ama forum Alt kısmında Üyeler kısmında sadece rütbe adı yazıyor.Sizin sitenizdeki gibi fareyi üzerine götürünce herhangi bir bilgi ya da açıklama yazmıyor.

Takım kısmında zaten hiç görünmüyor.

3. İkinci kural ile ilgili olarak rütbeleri nasıl düzenlemeliyim. MyBB den kalma rütbe sistemi

Yeni Üye 0
Acemi Üye 1
Üye 50
Profesyonel Üye 250
Uzman Üye 750
Emektar Üye 1000

Bu phpBB nasıldır? Herhangi birvarsayılanı var mıdır? Ya da nasıl ayarlamam gerekiyor.

4. Yine MyBB den kalma simgeler var sitemde başlık simgeleri çom karışmadı. Fazla seçenek oldu. Onda sıkıntı yok gibi ama bu ifadeler MyBB ile aynı ve varsayılan olarak phpBB ifadelerini ayarlayamadım.

Mesajlaşma ifadeler kısmında dirakt MyBB ifadeleri var. Altta Çoklu ifaderler ekle ye basınca phpBB nin ifadeleri geliyor.

Birde ifadelerde MyBB de kodları ve duyduları yazıyor phpBB de yazmıyor. Bu kod ve duygylar normalde de phpBB var mı? Yoksa Sadece ifadeler mi var. Bunlar yeterli mi? Bu İfadeleri silip direkt kolay bir yoldan phpBB ifadelerini ayarlamanın bir yolu var mıdır? Ya da sıfırlamanın.

5. Forum İzinleri olarak da ilk başta anlayamadım. Bende Yöneticilere Bütün forumlar için Tam erişim, Botlara Bot erşimi, Misafirlere sadece okuma erişimi, Yeni kayıtlı kullanıcılara Yeni kayıtlı Kullanıcı erişimi ve Kayıtlı kullanıcılar için Standart erişim izinleri verdim.(Sadece bu Kayıtlı kullanıcılar için Standart Erişim + Anketler mi yoksa Standart erişim mi yereyim diye kararsız kaldım.)

Bu izinlerde herhangi bir sorun oluşur mu? Tek tek forumlara göre erişim veremedim. Biraz karışık geldi.

Şimdilik gözüme çarpan ve aklıma takılanlar, aklıma gelenler bunlar...Bu konularda eksiklerimi ve yanlışlarımı düzeltmek için ilgilendirirseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: 3.2.1 Dönüştürme Sonrası Eksikler

Mesaj gönderen ESQARE »

Öncelikle sorularınızı ayrı konu açarak sorarsanız daha kolay yardım alabilirsiniz.

- Türkçe dil ile güncelleme yapabilirsiniz, sorun olmaz. Mesaj panosunun varsayılan dilini YKP-> GENEL-> MESAJ PANOSU KONFİGÜRASYONU -> Mesaj panosu ayarlarından değiştirebilirsiniz. Ayrıca kendi Kullanıcı Kontrol Panelinizden de kullanıcı hesabınızın dilini değiştirmeniz gerekir.

- Rütbeleri YKP -> KULLANICILAR VE GRUPLAR -> Kullanıcılar -> Rütbeleri Yönet bölümünden istediğiniz mesaj sayısı ve rütbe resmine göre ayarlayabilirsiniz.

- İfadeleri silme, düzenleme v.b. işlemleri YKP -> MESAJLAŞMA -> Mesajlar -> İfadeler bölümünden yapabilirsiniz.

- Forum İzinleri biraz karışık gibi görünse de aslında kolaydır. Şu konuda Soru & Cevap şeklinde phpBB3 İzinleri konusunda bilgiler verilmiştir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Re: 3.2.1 Dönüştürme Sonrası Eksikler

Mesaj gönderen EFe1343 »

Cevabınız için teşekkürler.

Dil ayarı benim de gözüme çarpmıştı Mesaj Panosu Ayarlarında ama yükseltme konusundaki resimde Sitem başlığı altında olarak görmüştüm Orada görmeyince sorayım dedim. O konuda sıkıntı yok.

İfadeleri FTP den sildim ama yine de görünüyordu. Onları da tek tek sildim ve çoklu ifade ekleden ifade ekle dedim ama eklemedi. Yukarıda dedğim gibi ifade kodları ve Duyguları yazmadan hata verdi.Ben de ifadeleri yeniden yüklemek için bir şey aradım. Galiba smilies.pak dosyası şeklinde oluyormuş varsayılan için bu uzantılı dosyayı bulamayınca bir konu buldum. Bir kişi yine sormuş ve kendi cevaplamış. İfade kodları ve duygularını tek tek girince oldu. O konu da haloldu.

Forum izinleri hala biraz karışık yaptığım şekilde devam edecek gibi. O da öyle kalacak.

Sadece Rütbe Sistemi var onu da halleder isem şimdilik sorunlarım çözülmüş oluyor.
Beni yönetici görmüyor ve takımda görmüyor. Onu nasıl yaparım hala bilemedim.

Bu sorunuda çözdüm mü geriye eklentiler ve dış tema filan kalıyor.

Bir de site açıklaması ve etiketler var. Onları başka bir zaman hallederim ya da başka konu açabilir miyim?

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir