E-posta hatası

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

E-posta hatası

Mesaj gönderen EFe1343 »

Forum sitemde Yönetim Kontrol Panelin de Bakım sekmesi altında Hata kaydına tıklayınca E-posta Hatası yazıyor. Bayağıdır var bu ama ben neden olduğunu anlamadım ve pek önemsemedim.

Bu hata nedendir ve nasıl çözülür? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran görüntüsü:
E-posta Hatası.PNG
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: E-posta hatası

Mesaj gönderen ESQARE »

Güvenlik gerekçeleri yüzünden sunucunuzca kurulu olan PHP yazılımının mail() fonksiyonu kapatılmış. Eğer e-posta gönderimlerinde sorun yaşıyorsanız sistem yöneticinize başvurmanız gerek, ya da phpBB'nin mail gönderimi yapabilmesi için SMTP gibi başka metotlar kullanmanız gerek.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hocam teşekkür ederim cevap için sistem yönetici derken Ve SMTP nedir tam bir bilgim olmadığı için soruyorum.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Hosting firma yetkilinizden bahsediyorum, onlara hatayı iletirseniz sorunu çözeceklerdir. SMTP bilgilerinizi de yine aynı şekilde hosting firmanızdan alabilirsiniz. Daha sonra o bilgileri şu konuda yazılanlara göre YKP'deki ilgili ayar sayfasında kullanabilirsiniz.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Cevap için teşekürler ben hosting firmam ile görüşüp destek talep edeceğim. Yapamadığım yer olur ise yine rahatsız edebilirim. Çok sağolun karşılık beklemeden her konuda bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaştığınız için.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Tekrardan merhabalar

Hosting firmam ile görüştüm ve SMTP ayarlamı yaptılar. Yaparken webmail oluşturup ayarladılar. Ayarlarınız yapılmıştır dediler. Ama nasıl kontrol edileceğini bilemediğimiz için kontrol edemiyoruz dediler.

Bende E-posta ayarları kısmından;

Test e-postası gönder:
Bu işlem hesabınıza tanımlı e-posta adresine bir test e-postası gönderecektir.

Butonunu kullanarak test e postası gönderdim. Fakat gönderdiğim e posta webmail uygulamalarında gözükmedi. Ben de gmail hesabıma bakmak için girdim. Hosting firmamdan gelen cevaba bakmak için ve gmail e postam da gördüm kontrol mailini...

E psta hesabını siz mi entege ettiniz dedim. Biz ayarları yapıp çıktık dediler.

Soruma gelirsem bu e postalar benim e posta adresime nasıl düşüyor. Benim için daha iyi her seferinde web maile girmem gerekmeyecek. Bu durumun bir zararı var mıdır? Ve bu ayarı phpBB deki hangi ayar sağladı onu merak ettim doğrusu...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB, smtp bilgileriniz üzerinden kullanıcılara sistem üzerinden mail gönderir. Yeni kayıt, aktivasyon, bildirim v.b. işlemlerde kullanıcılara smtp bilgileriniz kullanılarak mail gönderilir. Bu yüzden phpBB'nin gönderdiği mailler tarafınızdan manuel olarak oluşturulmadığı için kişisel webmail uygulamasında görünmez.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Cevap için teşekkürler. Tam anlayamadım ama sıkıntı yok şu anlık...

Tekrardan sağolun.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir