İlk aşamada aktivasyon mailinin gitmemesi

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

İlk aşamada aktivasyon mailinin gitmemesi

Mesaj gönderen EFe1343 »

Merhabalar

Öncelilkle bu konudan e posta ile ilgili hatanın çözümünü sağlamıştım.

E posta ayarlarını düzelttikten sonra kullanıcı e posta onayı ile üyelik ayarını açtım.
Buraya kadar sıkıntı yok.Bundan sonra YKP ye girince Pasif kullanıcılar kısmında üyeler birikmeye başladı.
Yeni kayıt edilmiş hesap olarak gözüküyor.

Bir hata var mıdır? Diye kotrol amaçlı ile Kendimin ikinci e postam ile kayıt olmayı denedim.

Kayıt deyip Üyelik Koşullarını kabul ettikten sonra formu dolduruyorum. En son gönder e basınca bir süreyle dönüyor. Sonra boş sayfa geliyor Sayfa yenileyince de kayıt olma sayfasına atıyor.

Eposta yı kayıt etmiş oluyor ama e posta otomatik gelmiyor. Giriş kısmından kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapaya çalışınca da bu üyeliği onaymlamadınız. Epostanızı kontrol edin diyor. Sonra "Aktivasyon e-postasını tekrar gönder" e tıklayıp kullanıcı adı ve email i yazınca mail geliyor. Ya da benim Yönetim Kontrol Panelinden aktif etmem ya da hatırlat edince de gidiyor.

Bu durum böyle oluca host firmama yazdım. En son yapılan Smtp ayarları Doğru gözüküyor ve hata bulumuyor dediler. Sadece Hotmail de gereksize düşüyor.

Böyle olunca üyeler için konu açtım ama yine göremeye biliyorlar. Ben üyelikleri aktif edince de fark etmeyebiliyorlar.

Bu ilk aşamadaki sayfa yükleme beklemesi ve aktivasyon e postasının gitmemesinşin nedeni nedir acaba?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turkuaz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: İlk aşamada aktivasyon mailinin gitmemesi

Mesaj gönderen Turkuaz »

İlk denediğimizde gidiyordu ama bir kaç eklentiden sonra mail gitmemeye başladı gerekli ayarlamaları buradan takip ederek yaptım ama malesef aynen sizin söylediğiniz gibi bir sonuç almaya başladık. Çözümü bende merakla bekliyorum
Tüm güzellikler sadece saygının eseridir. Duahazinem.com
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

PHP email modülüyle ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu hatayı tekrar alıp. phpBB ana dizininizdeki error_log dosyasını notepad++ gibi bir programla açarak en alttaki bir kaç satırı buraya kopyalayın, hatanın sebebine bakalım.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hocam yandex mail ile üyelik açtım yine sayfa yüklenmeye çalışıyor ama en son boş sayfa da duruyor. Sayfayı yenileyin de
Girdiğiniz kullanıcı adı zaten kullanılıyor, lütfen alternatif bir tane seçin.
Girilen e-posta adresi zaten kullanılıyor.
Girdiğiniz onay kodu hatalı.
Diye bir hata veriyor ama bu sefer mail ilk aşamada gitmiş görünüyor. Tekrar göndermeye gerek kalmadı.

Kod: Tümünü seç

[07-Dec-2017 18:19:35 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[08-Dec-2017 18:24:25 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[08-Dec-2017 18:34:28 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[09-Dec-2017 18:37:32 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[09-Dec-2017 23:14:24 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[10-Dec-2017 01:40:14 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[10-Dec-2017 01:41:46 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[10-Dec-2017 01:43:49 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[10-Dec-2017 02:17:04 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[11-Dec-2017 17:06:19 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[11-Dec-2017 18:23:36 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[11-Dec-2017 18:59:38 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[11-Dec-2017 20:46:59 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[11-Dec-2017 22:25:06 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[11-Dec-2017 22:29:41 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[12-Dec-2017 06:40:57 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[12-Dec-2017 06:44:18 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[12-Dec-2017 12:28:12 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[12-Dec-2017 17:02:26 UTC] PHP Warning:  Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ensdmr/public_html/cron.php:33) in /home/ensdmr/public_html/includes/functions.php on line 1954
[13-Dec-2017 08:30:13 UTC] PHP Warning:  Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ensdmr/public_html/cron.php:33) in /home/ensdmr/public_html/includes/functions.php on line 1954
[13-Dec-2017 10:46:49 UTC] PHP Warning:  Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ensdmr/public_html/cron.php:33) in /home/ensdmr/public_html/includes/functions.php on line 1954
[13-Dec-2017 12:46:27 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[13-Dec-2017 13:36:23 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[13-Dec-2017 18:50:15 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[13-Dec-2017 18:55:38 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999
[13-Dec-2017 22:24:46 UTC] PHP Warning:  Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ensdmr/public_html/cron.php:33) in /home/ensdmr/public_html/includes/functions.php on line 1954
[14-Dec-2017 11:42:15 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 999

Hata dosyası içeriği böyle. En son 14:42 de yaptım bu işlemi 11:42 yazıyor. Cpanel dosya Yöneticisinde 14:42 yazıyor.

Bu arada bu mail onaylı üyeliği Aralığın 1 inde açmışım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

14:42 saatinde işlem yapmanız önemli değil. Sunucunuz yurtdışında bulunuyor olabilir ve sistem saati 3 saat geride olabilir.

Hata kayıtlarınıza baktığımda MySQL server has gone away [2006] hatasından dolayı problem yaşıyorsunuz. Bunun anlamı MySQL sunucunuzun yanıt vermemesi, zaman aşımına uğraması ve bağlantıyı kapatmasıdır. Yani siz e-posta gönderim işlemi yaparken MySQL sunucunuz zaman aşımına uğruyor ve bağlantıyı kesiyor.

Bu sorunu hosting firmanıza bildirin. Normalde sunucu kaynaklı bir sorun olduğu için ve phpBB ile alakalı olmadığı detaylı bir çözüm yazamayacağım. Yine de hosting yetkilinize sunucunuzdaki my.cnf dosyasında wait_timeout değerini yükseltmeleri ya da max_allowed_packet sınırını daha yüksek bir değerle değiştirmeleri gerektiğine dair bir ipucu verebilirsiniz.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hızlı ve açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Turkuaz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Turkuaz »

Forum saatini ayarladıktan sonra olmuştu bu durum bende ? Bağlantılı bir durum söz konusu olabilir mi ?
Tüm güzellikler sadece saygının eseridir. Duahazinem.com
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hızlı ve açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim.

Bir de şöyle birsorun vardı o nedendir 4 kere filan vermiş.

[13-Dec-2017 22:24:46 UTC] PHP Warning:  Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ensdmr/public_html/cron.php:33) in /home/ensdmr/public_html/includes/functions.php on line 1954
Aynı nedenden değil galiba...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Bu, genelde eklenti yüklemesi ya da dosyaları düzenleme yaptıktan sonra sunucuya tekrar yüklerken siteye giriş yapılması sonucu olur. Hata sürekli olarak (aralıksız) devam ederse dosyaları kontrol etmek gerekir.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Doğrudur. En son o ara Galeri eklentisi yüklemiştim Güncelleme resmi onay almadı ama github dan indirmiştim. Bayağı uğraşıp Türkçe ye çevirip yüklemiştim. Bir Dil hatası gibi bir şey veriyordu. Ve eklentiyi yazan kişi onay için gönderdiğini yazdı. tekrardangözden geçiriyorum dil dosyasını...
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hocam host firması ile çözmeye çalışıyorum ama

"Kayıt işleminiz 20 saniyede tamamlanmıyor. Max_allowed_packet değeri 26843545600 şeklinde.Bu kadar yüksek değere rağmen sql sorgunuzu tıkayan ve sonlandırmayan farklı bir etken var."

şeklinde cevap aldım. Bende bütün eklentileri devredışı bırakıp denedim. O zaman da biraz uzun süre sayfa yüklemeye çalıştı. Sonra

"Hesabınız oluşturuldu. Fakat, bu mesaj panosu hesap aktivasyonu istemektedir, belirlediğiniz e-posta adresine bir aktivasyon şifresi gönderildi. Lütfen daha fazla bilgi için e-posta adresinizi kontrol edin. Ayrıca e-posta kutunuzdaki önemsiz, spam ya da gereksiz postaların bulunduğu bölümleri de kontrol ettiğinize de emin olun. E-posta’nın size ulaşması e-posta sağlayıcınıza bağlı olarak zaman alabilir."

Mesajının olduğu sayfaya yönlendirildim.

Sonuç olarak hata devam ediyor. Bir de önceden e posta olmadan kayıt olunabiliyordu. E posta olayını düzeltince kayıtları e posta doğrulamalı yaptım. Bunu kaldırsam galiba sorun çözülecek. Bu e postasız üyeliklerin bir zararı var mıdır? Ve hata almamak için bu doğrulamayı kapatmalı mıyım yoksa hatayı çözmeye mi çalışayım bilemedim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Eğer eklentileri devre dışı bırakınca sorun çözülüyorsa. Yüklediğiniz eklentilerin bir ya da bir kaçı sebebiyle bu sorun meydana geliyor olabilir. Sırayla deneme yanılma yöntemiyle eklentileri devre dışı bırakarak hangi eklentiden kaynaklı olduğunu bulabilirsiniz. Daha sonra o eklenti için destek alabilirsiniz.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hocam bu hata güncellem sonrası devam ediyor mu diye bakayım dedim evet hala sayfa yüklenmiyor ama error bu sefer error log da

[08-Jan-2018 22:29:24 UTC] PHP Fatal error:  SQL ERROR [ mysqli ]<br /><br />MySQL server has gone away [2006]<br /><br />Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen <a href="mailto:enes@deriforum.com">Mesaj Panosu Yöneticisi</a> ile iletişime geçin. in /home/ensdmr/public_html/phpbb/db/driver/driver.php on line 996

999 değil 996 yazıyor bunu araştırdığımda php 7 için yaptığım ayardaki yer mysgl ise mysqli yapın yazıyor. Benim zaten mysqli bunun nedeni ve başka bir çözümü var mıdır?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Aynı hatayı alıyorsunuz. MySQL sunucunuz yanıt vermiyor. Belirttiğim gibi hangi eklenti bu soruna yol açıyorsa onu devre dışı bırakın ya da tüm eklentilerinizi güncelleyin.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Ben bir kaç deneme yaptım. Aynı veritabanı üzerine farklı bir ön ek ile veritabanı oluşturdum ve aynı eklentileri kurdum. aynı E posta STMP ayarı yaptım. Direkt sayfayı neredeyse hiö beklemeden geçiyor.

Onun için veritabanım da bir şeyin e posta doğrulaması yaparken başkabir veri çekiyor galiba ve bu süreyi uzatıyor. Bu konularda pek iyi değilim. Böyle bir durum olabilir mi?

Eklentilerimin hepsi güncel ve yazılımda güncel.

Onun için bir başka konu da nasıl sııfrlama yapacağımı sormuştum.

Galiba support toolkit eski süerümlerdde temizleme işlemi yapıyormuş ama en son sürümde işe yarar mı bilemiyorum.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir