İlk aşamada aktivasyon mailinin gitmemesi

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: İlk aşamada aktivasyon mailinin gitmemesi

Mesaj gönderen ESQARE »

Boş bir veritabanı ile dolu bir veritabanı arasında elbette fark olur. Sizin mesaj panonuzdaki mesaj ve üye sayınız yüksekse işlem elbette daha üzün sürecektir. Dolayısıyla zaman aşımı hatası alabilirsiniz. Yeni kurduğunuz phpBB'de ise bu kadar veri olmadığından işlem daha kısa sürer. Bu sorunu da sistem ayarlarından düzeltmek elbette mümkündür.

Bence yeni kullanıcı kaydı sırasında veritabanınız büyük olduğu için veri çekme işlemi uzun sürüyor. Bunun da sunucunuz kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum hala...
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Sizleri çok uğraştırıyorum biliyorum ama veritabanımın çok büyük olduğunu düşünmüyorum. Siteyi 16.04.2017 de açtım. Ve 9 Eylül de phpBB ye dönüştürerek geçiş yaptım.
forum istatistikleri.PNG
forum istatistikleri.PNG (1.81 KiB) 265 kere görüntülendi
Forum yeni olduğu için o kadar çok üye yok ve istatistikler yukarıdaki gibidir. Şuanda Aktivasyon yok (Anında erişim) ayarını kullanıyorum. Ne zaman Kullanıcı Tarafından (e -posta doğrulama) ayarını açsam böyle oluyor. Anında erişimde üyeler epostayı yanlış bile yazsa direkt üye oluyorlar onun için ilk mesajı admin onaylı yapıyorum. Bir de bazı üyeler resimli doğrulamayı geçemiyor. Hata veriyor diyorlar onu da recaptcha yapmayı düşünüyorum. Ama önce bu sorunu çözmem iyi olurdu.

Bu dediğim şeyi üyeler doğru bilgiler ile girsin ve posta bildirimleri açık olsun diye düşünüyorum. Spam olayını zaten Stop Forum Spam eklentisi hallediyor.

Sizce bu veritabanı gerçekten büyük mü yoksa benim düşündüğüm gibi başka bir veri çekme olayı mı var anlayamadım.

Sizleri hep yoruyorum. Sıkılmadan cevap veriyorsunuz. Teşekkürü bir borç bilirim. Çok sağolun...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Veritabanından kaynaklı olduğunu hala düşünmüyorum. Eklentilerinizden birisi sebep oluyor bence. Mesela stop forum spam eklentisi yüzünden olabilir. Sadece o eklentiyi tamamen devre dışı bırakıp silin. Daha sonra YKP'den önbellek temizliği yapın ve bir daha deneyin.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

ESQARE yazdı: 17.01.2018, 16:53 Veritabanından kaynaklı olduğunu hala düşünmüyorum. Eklentilerinizden birisi sebep oluyor bence. Mesela stop forum spam eklentisi yüzünden olabilir. Sadece o eklentiyi tamamen devre dışı bırakıp silin. Daha sonra YKP'den önbellek temizliği yapın ve bir daha deneyin.
Eklentilerim ile ilgili bir sorun olabilir. Çünkü konunun başındaki functions.php on line 1955 hatayı hala veriyor ara ara. Söyle bir sorum olacak Eklenti sayısı kaç olmalı.Bende şu anda 20 tane eklenti var.
eklentiler.PNG
Yukarıda görünen eklentiler. Bazı eklentileri ben Türkçeleştirdim. Bu eklentilerden bazılarında hata olabilir mi? Mesaj panosunun hızlı ve kararlı olması için en fazla kaç eklenti olmalıdır. Ya da 20 eklenti çok mudur?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklentinin türüne göre değişir. Siz kayıt sırasında mail sorunu yaşıyorsunuz. Kayıt aşamasını etkileyen eklentileri devre dışı bırakırsanız sorunu bulabilirsiniz. Belirttiğim gibi Stop Forum Spam eklentisini devre dışı bırakmakla başlayın. Sorun hangi eklentideyse önce onu bulup daha sonra o eklentiyle ilgili destek almalısınız.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hocam dün Zaten Stop Forum Spam Eklentisini devredışı bırakıp denemiştim. Sizin yazmanız üzerine... Biraz önce Bütün eklentileri devredışı bırakıp denedim. Bu sefer kronometre ile de süreyi ölçtüm. Ortalama 1 dakika sürdü. Ve bu süre sonunda sayfayı geçebildi ve bilgi mesajı geldi.

Bu süre uzun değil mi? Bir de yüklediğim herhangi bir eklenti veri çekme süresi eklenince zaman aşımına uğruyor gibi. Bütün eklentilerin kapalı olarak 1 dk gibi bir süre de geçiş yapması normal değil gibi...

phpBB de debug veya verbose mod gibi bir şey var mıdır? Hatanın nereden kaynaklandığıı bulmak için.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Debug modu var, config.php dosyanızın içerisinde alttaki satırın başındaki // kısmını kaldırırsanız debug modu açmış olursunuz.

Kod: Tümünü seç

// @define('DEBUG_CONTAINER', true); 
Yalnız debug modu açınca herhangi bir şey bulamazsınız. Çünkü siz hata almıyorsunuz, MySQL sunucunuz yanıt vermiyor ve sayfa geç yükleniyor.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Anladım teşekkürler. Bir hata var ama nerede onu bilemedim. Yardımlarınız için yine de teşekkür ederim.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir