3.2.2 güncellemede UCP_AUTH_LINK_MANAGE Hatası

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

3.2.2 güncellemede UCP_AUTH_LINK_MANAGE Hatası

Mesaj gönderen forumBB3 »

DB Güncellenirken %24'e gelindiğinde aşağıdaki hatayı alıyorum. Benzer şekilde 3.2.1 güncellemesini de yapamamıştım. Bir türlü çözemedim. Bunun anlamı nedir, ne yapmam gerekiyor.

"Bir modül zaten mevcut: UCP_AUTH_LINK_MANAGE"
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: 3.2.2 güncellemede UCP_AUTH_LINK_MANAGE Hatası

Mesaj gönderen ESQARE »

YKP -> SİSTEM -> Modül Yönetimi -> Yönetim Kontrol Paneli ve Moderatör Kontrol Paneli bölümündeki tüm modüllerin aktif olup olmadığını kontrol eder misiniz?
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Tüm modüller aktif ESQARE
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Güncellemeyi nasıl yapıyorsunuz? Otomatik güncelleme paketi kullanıyorsanız bazen bu tarz hatalar verebiliyor. En sağlıklı güncelleme yöntemi için şu konudaki talimatları izleyin: phpBB 3.2.x güncelleme nasıl yapılır?
Resim

forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Daha önceki 3.2.1 güncellemesinde de sorun yaşadığım için o güncellemeyi yapmadan devam etmiştim. Dosyalarda bir hata almıyorum. DB güncellemesinde sorun yaşanıyor.

Daha öncede sorun yaşadığım için Senin burada yayınladığım full 3.2.2 pakedi ayrı bir klasörde yükledim config bilgilerini asıl forum bilgileri ile değiştirdim. O şekilde test ettim ancak bahsettiğim hatayı aldım.

Bu forumun asıl derdi ise şu.. A forumunun Db'sini bu siteye kurmuştum ve bunun üzerinden devam ettirmiştim. Taaaki 3.2'ye geçmek isteyinceye kadar. Öncesi versiyonu 3.014'tü. Nerelerde ne hata vardı bilmiyorum diğer forumlar kolayca geçerken bu sürekli hata verdi. Bende bir hile sorunsuz kurulan bir forumun DB'si ile değiştirdim. (foruma özgü içeriğin olduğu tablolar hariç) Bu sayede 3.2'ye geçirebilmiştim. Ancak hem 3.2.1'de hem de 3.2.2'de güncelleme sırasında sorun yaşattı.

En son konuda bahsettiğim hatayı aldım.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Ne yaptığınızı bilmiyorum, ama yanlış bir yoldan ilerlemiş olduğunuz kesin. Sonuçta modüllerle ilgili sorununuz var.

YKP -> SİSTEM -> Modül Yönetimi -> Kullanıcı Kontrol Paneli -> Profil -> Harici hesap ilişkilendirmelerini yönet adlı modül aktif olduğuna emin misiniz?

Eğer eminseniz, öncelikle olası bir soruna karşı mesaj panonuzu eski haline getirebilmeniz için yedek alın. Daha sonra bu modülü devre dışı bırakın ve güncellemeyi öyle yapmayı deneyin. Yine düzelmezse modülü silip de deneyin.

Unutmayın, bu işlemleri yaparken tüm risk size aittir. Olası bir sorunda çalışan bir yedeğinizden mesaj panonuzu eski haline getirebileceğinize emin olun.
Resim

forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

O ve tüm modüller aktif evet.

İlgili modülü kapattığımda sorun tekrarladı kaldırdığımda güncelleme devam etti ama %35'e geldiğinde
Şema Yükleniyor: \phpbb\db\migration\data\v310\passwords.
yüklenirken aşağıdaki hatayı vererek güncelleme durdu.
General Error:SQL ERROR [ mysqli ]Table '****. phpbb_users' doesn't exist [1146]SQLALTER TABLE ` phpbb_users` CHANGE `user_password` `user_password` varchar(255) DEFAULT '' NOT NULL in file /home/****/domains/****/public_html/phpBB3/phpbb/db/driver/driver.php on line 996BACKTRACEFILE: (not given by php)LINE: (not given by php)CALL: installer_msg_handler()FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/driver.phpLINE: 996CALL: trigger_error()FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/mysqli.phpLINE: 193CALL: phpbb\db\driver\driver->sql_error()FILE: [ROOT]/phpbb/db/tools/tools.phpLINE: 1064CALL: phpbb\db\driver\mysqli->sql_query()FILE: [ROOT]/phpbb/db/tools/tools.phpLINE: 1814CALL: phpbb\db\tools\tools->_sql_run_sql()FILE: [ROOT]/phpbb/db/tools/tools.phpLINE: 507CALL: phpbb\db\tools\tools->sql_column_change()FILE: (not given by php)LINE: (not given by php)CALL: phpbb\db\tools\tools->perform_schema_changes()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 714CALL: call_user_func_array()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 661CALL: phpbb\db\migrator->run_step()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 400CALL: phpbb\db\migrator->process_data_step()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 351CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 351CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 351CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 351CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 351CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 351CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 288CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 241CALL: phpbb\db\migrator->update_do()FILE: [ROOT]/phpbb/install/module/update_database/task/update.phpLINE: 160CALL: phpbb\db\migrator->update()FILE: [ROOT]/phpbb/install/module_base.phpLINE: 149CALL: phpbb\install\module\update_database\task\update->run()FILE: [ROOT]/phpbb/install/installer.phpLINE: 219CALL: phpbb\install\module_base->run()FILE: [ROOT]/phpbb/install/controller/update.phpLINE: 133CALL: phpbb\install\installer->run()FILE: (not given by php)LINE: (not given by php)CALL: phpbb\install\controller\update->phpbb\install\controller\{closure}()FILE: [ROOT]/vendor/symfony/http-foundation/StreamedResponse.phpLINE: 111CALL: call_user_func()FILE: [ROOT]/vendor/symfony/http-foundation/Response.phpLINE: 377CALL: Symfony\Component\HttpFoundation\StreamedResponse->sendContent()FILE: [ROOT]/install/app.phpLINE: 62CALL: Symfony\Component\HttpFoundation\Response->send()
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Veritabanınızda hata var, phpbb_users tablosu bulunamıyor. Veritabanını bu hale nasıl getirdiğinizi anlayamadım. Yaptığınız işlemleri sırasıyla ve anlaşılabilir şekilde yazarsanız yardımcı olalım. Ayrıca kesinlikle otomatik güncelleme paketi ile güncelleme yapmayı denemeyin.
Resim

forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Önceki mesajda anlatmıştım. 3.014'ten 3.2 versiyona geçiremediğim için 3.2 versiyona geçirdiğim başka bir forumun db'sine ilgili bölümleri taşıyarak sorunu halletmiştim!. Tam olarak hangi tabloları taşıdım hatırlamıyorum ama forumun olmazsa olmaz bölümleri, config, users, post vb.

Bulamadığı users tablosu mevcut, kayıt olunabiliyor, giriş yapılıp yazılabiliyor.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Tablo var diyorsunuz da ilgili hatada tablonun olmadığı belirtiliyor!
General Error:SQL ERROR [ mysqli ]Table '****. phpbb_users' doesn't exist
Taşıma işlemi sırasında hata yaptığınız kesin. phpbb_users tablonuzun bulunmadığı da hatada belirtiliyor. Veritabanı bağlantı ayarlarınızı ve veritabanı tablolarınızı tekrar kontrol edin. Bu tablonun var olduğunu doğrulayın. Farkında olmadan farklı veritabanından da veri alıyor olabilirsiniz.

Ayrıca bu hata aldığınız modül hatasından çok farklı bir hatadır. Veritabanı kullanıcıları ve şifrelerini güncelleyemiyor.
Resim

forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Büyük ihtimalle hata yapmışımdır ancak o dönemde çok yoğun olduğum için hatırlayamıyorum. Forumun geçmişi sorunlu olduğu için sürekli aktarılmış demek ki. Vermediği hatalar şimdi patladı.

Tablolar olduğu halde neden görmeyebilir? 3.014 versiyon olan verileri 3.2 versiyon bir foruma aktardığım için görmüyor olabilir mi? Yani kodlar 3.014 ama herşey 3.2 gibi görünüyor. Bu da güncelleme sırasında ortaya çıkıyor.

İyi yönünden bakayım. Boş kaldığımda "Ne yapsam" demek zorunda kalmayacağım bir uğraşım oldu.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Olabilir. Çünkü phpBB 3.0 ve 3.2 tablo yapısında farklılıklar bulunmaktadır. Bence siz öncelikle phpbb_users tablosunu kontrol edin ve tablo özellikleri 3.2 ile aynı yapıda mı ona bakın.
Resim

forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Şimdi kıyasladım gördüğüm farklılıkları buraya da aktarayım. (Mesajı bu şekilde açık bırakmışım, Sonunda oldu)

4 satırda farklılıklar var.

Sorunsuz Tablo
`user_topic_sortby_type` char(1) COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT 't',
`user_topic_sortby_dir` char(1) COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT 'd',
`user_post_show_days` smallint(4) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`user_post_sortby_type` char(1) COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT 't',
`user_post_sortby_dir` char(1) COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT 'a',
Sorunlu Tablo
`user_topic_sortby_type` varchar(1) COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT 't',
`user_topic_sortby_dir` varchar(1) COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT 'd',
`user_post_show_days` smallint(4) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`user_post_sortby_type` varchar(1) COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT 't',
`user_post_sortby_dir` varchar(1) COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT 'a',
Sırasıyla bu değişiklikleri yaptım. Localde Users tablosunu silip, değişiklik yaptığım tabloyu ekledim ve Güncellemeye geçtim

YKP -> SİSTEM -> Modül Yönetimi -> Kullanıcı Kontrol Paneli -> Profil -> Harici hesap ilişkilendirmelerini yönet modülünü silip ve "migrations" tablosunu boşalttığım için "UCP_AUTH_LINK_MANAGE" hatasını geçtim. Bu kez Admin iletişim modülü aynı hatayı verdi onu da silip işlemi tekrarladım ve sonunda güncelleme tamamlandı.

Host üzerinde de aynı işlemleri yaptığımda Users tablosu gene ilk mesajdaki hatayı verdi. Ne yaptımsa bu kısmı geçemedim. Cache temizledim, migrations temizledim sonucu değiştiremedim. Kestirme yol localdeki DB'yi yüklemek ama sırf farklı bir şeyler öğrenmek adına ısrarcı davrandım. Malesef ne yaptımsa olmadı. Kestirmeden gidip Localdeki güncellenmiş dosyayı yükledim. Şu an hem dosya sistemi hem de DB güncel.

Bakalım bir sonraki güncellemede bir sorun çıkacak mı. Bunca yıl sonra çok üzerinde durmadığım bir forum olsa da yönetim panelini sorunsuz ve güncel görmek güzel..

Bu arada kodlarla boğuşurken çok gerekli olmasa da "olur mu acaba" deyip denemek için Usu Seo'yu "Similar Topic'e" de ekledim. Bir ara onu buraya da eklerim. İlgilenenler kullanır.

Teşekkürler yardımların için ESQARE
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Benzer hataları diğer forumlarda da yaşadım.

https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2453611 linkindeki çözümü uygulayarak localde güncelleyip hosta gönderim yaptım. Phpbb güncelleme pakedi ile host güvenlik ayarları ile ilgili bir durum sanırım.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir