Eklenti Kurma Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılıyor?

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
muratbora
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Eklenti Kurma Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılıyor?

Mesaj gönderen muratbora »

Merhaba,
Adense, sitemap, analystic gibi eklentileri kurdum aktive ettim, fakat hiçbirinin ayarlama özelliği görünmüyor....
Mesela Analystic eklentisinde analitik kodunu gireceğim bölümü hiç göremiyorum,

Ekte ekran görüntüsü var, hata nerde, neden eklenti ayarlarını yapamıyorum? Yapmama olanak sağlamıyor?
Dosya ekleri
secreen.png
En son muratbora tarafından 15.02.2018, 12:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Eklenti Kurma ve Ayarları

Mesaj gönderen EFe1343 »

Google Analystic kodunu;

Yönetim Kontrol Paneli - Genel - Mesaj Panosu Ayarları ndan en altta Google Analytics kısmını görürsünüz.
Altındaki;
Google Analytics ID: kısmına Kodunuzu girebilirsiniz. Adsense ve Sitemap i kullanmadım.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Eklentilerin çoğu En Sondaki Eklentiler altında ayarlamaları yer alıyor. Sizin bulunduğunuz Özelleştir bölümünden Eklenti yükleme devre dışı bırakma ve güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Eklentilerin çoğunun ayar kısmı eklentiler başlığında eklenti adı ile alt alta bulunmaktadır. Bazı eklentilerin ayarları başka yerlerde de olabiliyor. Mesele yukarıdaki Google Analystic gibi....
muratbora
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen muratbora »

Efe1343@ çok teşekkürler yardım için beni büyük bir dertten kurtardınız,

Eklentiler bölümünün ekran görünümü var ekte,

1) Bir çok eklentiyi / ext/ klasörüne yüklememe ve ZİP açmama rağmen, ÖZELLEŞTİR modülü altında görünmüyor,

2 ) Bir çok eklenti eklememe ÖZELLEŞTİR altından aktive etmeme rağmen bunlar görünmüyor EKLENTİLER altında.

Olanlarıda çalıştırmayı beceremedim, mesela bir türlü sitemap oluşturmuyor, tüm yazılanları uygulamama rağmen

Yönetim kontrol panelinde her yere baktım bu diğer yüklediğim SEO META vs eklentileri nereye gidiyor anlamıyorum, PHPBB 'den pes etmek üzereyim...
Dosya ekleri
eklentiler.jpg
Kullanıcı avatarı
Turkuaz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Eklenti Kurma Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılıyor?

Mesaj gönderen Turkuaz »

Yüklediğiniz eklentiler kullandığınız sürümle uyumlu olmayabilir. o yüzden görüntüleyemiyor olabilirsiniz. sürümleri kontrol etmenizde fayda var
Tüm güzellikler sadece saygının eseridir. Duahazinem.com
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Eklenti Kurma Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılıyor?

Mesaj gönderen ESQARE »

Sanırım siz eklentileri tam olarak araştırmadan kurmuşsunuz. Bir eklentiyi phpBB.com ya da burası gibi güvenilir kaynaklardan indirdiyseniz; eklentiyi indirdiğiniz sayfada ayarlarının nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi mevcuttur.

Ayrıca sorun yaşadığınız eklentilerle ilgili ayrı konu başlığı halinde soru sorarsanız daha kolay yardım alabilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir