Üyelikte zaman aşımı

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Üyelikte zaman aşımı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Merhabalar;

Bir zaman önce açtığım ama çözüme ulaşamayıp, askıya aldığım olayın nereden kaynaklandığını buldum gibi...
viewtopic.php?f=84&t=21971 Bu konudaki anlatımlardan ve cevaplardan yola çıkarak bütün eklentileri kaldırdım verilerini de sildim sonra teker teker hepsini açtım. Herbirini açtıktan sonra hata veriyor mu? diye üyelik açtım ve sildim. Sonra denemeye devam ettim. Bir iki eklentide hata verdi. İki üç tanesini sildim.

Şu anda son olarak Tapatalk eklentisinde hata vermektedir. Bu eklentiyi açtıktan sonra üyelik formunu dolduruğ gönder deyince bir sonraki bilgilendirme mesajına gitmiyor. Yukarıdaki konudaki zaman aşımı hatasını veriyor. Boş sayfaya atıyor.

Bir de eklentilerin açık ya da kapalı olması farketmezsizin Geçiş yine de 30 ila 50 sn yi buluyor. Bu kadar uzun olması normal gelmiyor bana. E posta gidiyor sıkıntısız ama sayfa yükleme yine de baa yavaş geldi. Hosting firmasının sağladığı webmaili kullanıyorum. Bu mail ile ilgili yavaşlık olabilir mi?

Başka bir mail ile mi denemem lazım? Bu sayfa yükleme süresini kısaltmanın yolu var mıdır? Ve tapatalk eklentisinin buna sebep olması hakkında bilgisi olan var mıdır?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Üyelikte zaman aşımı

Mesaj gönderen ESQARE »

SMTP kullanmayın
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Ne kullanmamı önerirsiniz ve ne gibi bir ayar yapmam gerekiyor?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB'nin kendi mail fonksiyonunu kullanın. YKP'deki ayara SMTP bilgilerinizi girmeyin
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Bunu nasıl yapacağım? Sadece genel ayarları mı doldurmam lazım ve web mail mi gmail mi yazmam lazım? Açarken gmail ile kaydettim ama SMTP ayarı web mail.

Nasıl bir işlem yapmam gerektiği hakkında bir bilgilendirme yapar iseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

SMTP ayarı yapmayın, "E-posta için SMTP sunucusu kullan" ayarını "Hayır" olarak seçin.

Resimdeki gibi varsayılan ayarları kullanın:
Resim
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Aynen onu yaptım yukarıdaki ayarlara da webmaili değiştirmedim. İlk olarak test e postası attım. Hemen gitti 2 tanesi... Sonraki testlerde geç gitme oldu. Bu arada SMTP yi birkaç kere açıp kapattım denedim. Sonra şunu fark ettim.

SMTP kullanırken aktivasyon maili anında gidiyor. Site de zaman aşımı oluyor.
Yukarıdaki Genel ayarlar kısmın ayazınca direkt sitede sayfa geçişi sağlıyor ama mail çok geç gidiyor.

Nasıl yapsam bilemedim.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Genel Ayarlarda Web mail ile olmamaya başladı. İlk iki tanesi olmuştu.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Mailler her zaman anında gitmeyebilir, sunucudaki sırasına göre gider. Çoğu kişiye göre deç gitmesi çok büyük bir problem değildir. Web üzerindeki bir çok sitede (bu site dahil) bu durum böyledir. SMTP kullanırsanız phpBB ilk olarak SMTP sunucunuza bağlanmayı deneyecektir, bu nedenle sürenin uzaması da normaldir. Belirttiğim gibi zaman aşımı yaşamak istemiyorsanız SMTP kullanmayın. Yine de SMTP kullanıp maillerin daha hızlı gitmesini istiyorsanız hosting yerine kendinize özel yüksek fiyatlı dedicated ya da VPS sunucu almalısınız.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Bu arada hata kaydında e posta hatası var. SMTP ayarı kapatınca olmuş olmalı...
SMTP olmadan nasıl yapabilirim.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hocsam sorunu çözdüm galiba. Şimdilik sorun yok.

Cpanel üzerinden E postalar altında yeni bir webmail e postası oluşturdum. Sonra onu aynı ayarlar ile kaydettim. Test yaptım hemen geçti maile baktım 1dk içinde gitmişti. Sonra üyelik denemesi yaptım ve o da oldu.

Bir ara yine test podtası gönderirken sayfa yükleme işareti dönemeye başladı. Bi tane daha oluşturdum. Düzeldi. Şu anda bir sorun görünmüyor.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Daha öncede belirttiğim gibi; SMTP kullandığınız zaman phpBB, her mail işlemi sırasında kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizle SMTP'ye bağlanır ve öyle mail gönderir. Kimi zaman sunucunuzdaki yoğunluktan dolayı geç bağlanmalar olabilir. Bunun olmasını istemiyorsanız hosting firmanıza durumu bildirmeniz gerekir. Şayet herhangi bir çözüm bulamazlarsa kendinize özel dedicated ya da VPS sunucu almalısınız. Bu da maliyetli bir işlemdir.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Gerek yok gibi hocam. Şimdilik bir hata veya şikayet almadım.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir