phpBB 3.2 Rhea yayınlandı

phpBB 3.2.x "Rhea" için yeni yayınlanan sürümlerin duyuruları ve önceki sürümlerden güncelleme bilgileri.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 3.2 Rhea yayınlandı

Mesaj gönderen ESQARE »

Resim
phpBB'nin yeni nesil sürümü phpBB 3.2 Rhea görücüye çıktı!

phpBB ekibi adına https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2399606 sayfasında yayınlanan duyuruda phpBB Rhea 3.2.0 sürümünün yayınlandığı duyuruldu.

Duyuruda; phpBB Rhea'nın, yüzden fazla gönüllü yardımıyla oluşturulan, phpBB'nin gelişmiş ve yenilenmiş en yeni sürümü olduğu belirtildi.

Yeni phpBB 3.2 Rhea; kullanıcılar, yöneticiler ve geliştiriciler için en iyi deneyimi sunmak amacıyla bir önceki sürüm olan phpBB 3.1 Ascraeus yapısı üzerine kuruldu.

phpBB 3.2 Rhea ile gelen ve dikkat çeken yeni özellikler:
- Yeni BBCode ayrıştırıcı sistemi ile mobil aygıtlarda kullanılan tüm emojiler artık destekleniyor.
- Prosilver temasına retina ekran kalitesinde ikonlar eklenerek yazı tipi (font) yenilendi ve alıntılama özelliği daha da geliştirildi.
- Symfony 2.8 ile birlikte twig şablon motorunun entegrasyonu geliştirildi ve hem PHP 7.0 hem de PHP 7.1 için tam destek sağlandı.
- Web tarayıcılarından ya da yeni özellik olan komut satırı arayüzü ile phpBB güncellemesinin çok daha kolay yapılabilmesi için kurulum paneli yenilendi.
- Spam botları daha iyi engelleyebilmek için reCAPTCHA'nın yeni sürümü reCAPTCHA 2.0 phpBB'ye entegre edildi.

phpBB 3.2.0 sürümünde yeni eklenen özellikler ve değişikliklerin tam listesi (İngilizce):
- https://wiki.phpbb.com/Release_Highlights/3.2.0

Destek Durumu
Forumlarımızdan Türkçe olarak, phpBB.com forumlarından ise İngilizce olarak destek alabilirsiniz.

Güvenlik
Yazılımda bulduğunuz herhangi bir güvenlikle ilgili sorunu güvenlik izleyici (security tracker) sayfasından ya da eğer İngilizceniz yeterli değilse forumlarımızın yöneticileri aracılığıyla bildirebilirsiniz.

Hata İzleyici
Yazılımda bulduğunuz hataları bug tracker (hata izleyici) sayfasına bildirebilirsiniz.

Yüklemeler / İndirmeler
Tam Paket :: 3.2.0 (phpBB 3.2.0) - zip

Türkçeleştirme
- phpBB 3.2.0 Türkçe Dil Dosyası
- phpBB 3.2'yi Türkçeye Çevirme (Videolu ve Detaylı Anlatım)
*phpBB 3.2 Türkçe Dil Dosyası değişikliklerini anlık olarak https://github.com/phpbbturkiye/phpbb32turkce sayfasındaki github alanımızdan takip edebilirsiniz.

Kurulum
- phpBB 3.2 Kurulumu (Resimli ve Videolu Anlatım)

Anahtar kelimeler: phpBB 3.2.0, phpBB 3.2, phpBB 3.2.0 Rhea
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.2 Rhea yayınlandı

Mesaj gönderen VSaBaH »

Yeni sürümümüze hoşgeldin diyoruz o halde :wink:

Yalnız stabil sürüm olduğu için ben alelacele forumumu taşıdım ama sonra bi baktım ki hiç stabil tema yok henüz :) Sağlık olsun...
kerem1249
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 3.2 Rhea yayınlandı

Mesaj gönderen kerem1249 »

Pek değişiklik olmamış sanırım kullanılabilirlik için. Performans biraz hızlanmış o kadar.
Kilitli

“3.2.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir