phpBB 3.2.1 yayınlandı

phpBB 3.2.x "Rhea" için yeni yayınlanan sürümlerin duyuruları ve önceki sürümlerden güncelleme bilgileri.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 3.2.1 yayınlandı

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB Grup tarafından https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2430926 sayfasında yapılan açıklamada phpBB 3.2.1 sürümünün yayınlandığı duyuruldu. Sürümün adı "War for the Planet of the Berties" olarak belirlendi.

* Bu sürüm, 3.2.x sürümlerinde bakım, onarım yapılarak bilinen üç tane güvenlik sorununu kapatmak ve önceki sürümlerde bildirilen çeşitli hataları düzeltmek için yayınlandı.

* Eğer phpBB 3.2.x sürümlerinden birini kullanıyorsanız, en kısa zamanda mutlaka bu sürüme güncelleme yapınız.

phpBB 3.2.1 sürümünde; dahili ve harici ağlarda servis bulma işlemini gerçekleştirmek ve genellikle yerel erişimle sınırlandırılmış resimleri almak için kullanılabilen uzak avatar fonksiyonunda sunucu taraflı keşfedilen bir talep sahteciliği (server-side request forgery (SSRF)) ile ilgili güvenlik açığı düzeltildi.

Ayrıca, sürüm denetimi dosyaları aracılığıyla siteler arası dahili olarak bir komut dosyası çalıştırma açığı düzeltildi. Bu açık, kullanıcıları kandırarak javascript: bağlantılarına tıklamak için kullanılabilirdi.

Üçüncü ve son olarak düzeltilen güvenlik açığı ise MySQL tam metin araması kullanırken özel olarak hazırlanmış arama sorgularının neden olabileceği yüksek sunucu yükü senaryolarıyla ilgiliydi.

phpBB 3.2.1 sürümünde düzeltilen hatalar, yeni eklenen özellikler ve değişikliklerin tam listesi (İngilizce):
- https://wiki.phpbb.com/Release_Highlights/3.2.1

Ticket bildirimlerine göre düzeltilen tüm hatalar için https://tracker.phpbb.com/issues/?filter=14100 sayfasını inceleyebilirsiniz.

Destek Durumu
Forumlarımızdan Türkçe olarak, phpBB.com forumlarından ise İngilizce olarak destek alabilirsiniz.

Güvenlik
Yazılımda bulduğunuz herhangi bir güvenlikle ilgili sorunu güvenlik izleyici (security tracker) sayfasından ya da eğer İngilizceniz yeterli değilse forumlarımızın yöneticileri aracılığıyla bildirebilirsiniz.

Hata İzleyici
Yazılımda bulduğunuz hataları bug tracker (hata izleyici) sayfasına bildirebilirsiniz.

Yüklemeler / İndirmeler
Tam Paket :: 3.2.1 (phpBB 3.2.1) - zip

Türkçeleştirme
- phpBB 3.2.1 Türkçe Dil Dosyası
- phpBB 3.2'yi Türkçeye Çevirme (Videolu ve Detaylı Anlatım)
*phpBB 3.2 Türkçe Dil Dosyası değişikliklerini anlık olarak https://github.com/phpbbturkiye/phpbb32turkce sayfasındaki github alanımızdan takip edebilirsiniz.

Kurulum
- phpBB 3.2 Kurulumu (Resimli ve Videolu Anlatım)

Güncelleme
- phpBB 3.2.1 güncelleme dosyaları için Yüklemeler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
- phpBB 3.2.x sürümlerini kısa yoldan güncellemek için phpBB 3.2.x güncelleme nasıl yapılır? konumuzu ziyaret edebilirsiniz.
- phpBB 3.0.x ve phpBB 3.1.x sürümlerinden phpBB 3.2.x sürümlerine geçiş yapmak için Sürüm Yükseltme Rehberi başlıklı konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Anahtar kelimeler: phpBB 3.2.1, phpBB 3.2, phpBB 3.2.1 Rhea
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Zavalli
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 3.2.1 yayınlandı

Mesaj gönderen Zavalli »

Merhabaö bu surumu yukleyınce kullandıgım tema, yaptıgım bazı degısıkler sılınecek mı? Tekrar bastan mı baslamam lazım?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Her zaman güncel sürüm kullanılmalıdır. Sorunuzun cevabını arama yaparak bulabilirsiniz. Ayrıca ilk mesajda belirttiğim phpBB 3.2.x güncelleme nasıl yapılır? konusuna bakın.

Daha fazla ve farklı sorununuz varsa ilgili forumlarımıza yeni bir başlık açarak kullanıcılardan destek isteyebilirsiniz.
Resim

Zavalli
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Zavalli »

Denemeye calistim pisman oldum. Bakalim yedekle siteyi tekrar eski haline getirebilecekmiyim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Muhtemelen hata yapmışsınızdır. phpBB dosyalarında sorun yok.
Resim

Kilitli

“3.2.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir