phpBB 3.2.2 yayınlandı

phpBB 3.2.x "Rhea" için yeni yayınlanan sürümlerin duyuruları ve önceki sürümlerden güncelleme bilgileri.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 3.2.2 yayınlandı

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB Grup tarafından https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2453381 sayfasında yapılan açıklamada phpBB 3.2.2 sürümünün yayınlandığı duyuruldu. Sürümün adı "Bertie’s New Year Resolution" olarak belirlendi.

• Bu sürüm, 3.2.x sürümlerinde var olan bir güvenlik sorununu kapatmak, phpBB'ye küçük bir yeni özellik eklemek ve önceki sürümlerde bildirilen çeşitli hataları düzeltmek için yayınlanmıştır.
  • Eğer phpBB 3.2.x sürümlerinden birini kullanıyorsanız, en kısa zamanda mutlaka bu sürüme güncelleme yapınız.

phpBB 3.2.2 sürümünde; önceki sürümlerde profil alanlarındaki URL adresleri için izin verilen şemalar (javascript v.b.) yasaklandı. (Her zaman olduğu gibi harici URL adreslerinin potansiyel olarak güvensiz olabileceğini unutmayın. Bu nedenle mesaj panosundaki şüpheli görünen harici URL adreslerine tıklamamanız önerilir.)

Yeni eklenen küçük özellik ise phpBB'nin artık Memcached önbellekleme özelliğini desteklemesidir.

Ayrıca, phpBB 3.0.5 ve eski sürümlerinden güncelleme sırasında ortaya çıkan bir sorun, dosya yüklemesi sırasında ortaya çıkan hatalı dosya boyutu sorunu, bazı tarayıcılarda görünen bulanık forum & başlık simgeleri sorunu, ve çok sayıda boşta kalan ek dosyaları silerken ortaya çıkan bir problem düzeltildi.

Son olarak; phpBB 3.2.x sürümünün düzgün bir şekilde çalışması için önceden 5.4.0 olarak belirlenen en düşük PHP sürümü 5.4.7 olarak güncellendi. 5.4.0 ile 5.4.6 arasındaki PHP sürümleri büyük olasılıkla çalışmaya devam edecek, ancak phpBB ekibinin artık en düşük PHP 5.4.7 sürümünü kullanılması gerektiğini belirtmesi, phpBB'nin çalışma testlerinin de sadece bu sürüm ve sonrasında yapıldığı anlamına geliyor. Eğer sunucunuzda 5.4.0 ile 5.4.6 arasındaki PHP sürümlerinden birisini kullanıyorsanız ve olası herhangi bir sorunla karşılaşırsanız PHP'nin yeni sürümüne geçmelisiniz.

Tüm bunlara ek olarak, phpBB 3.2, artık son yayınlanan PHP 7.2 sürümünü destekliyor. Yeni PHP sürümüne geçmeden önce phpBB'nin gereksinim duyduğu tüm PHP modüllerini tekrar kontrol edin.

phpBB 3.2.2 sürümünde düzeltilen hatalar, yeni eklenen özellikler ve değişikliklerin tam listesi (İngilizce):
- https://wiki.phpbb.com/Release_Highlights/3.2.2

Ticket bildirimlerine göre düzeltilen tüm hatalar için https://tracker.phpbb.com/issues/?filter=14391 sayfasını inceleyebilirsiniz.

Destek Durumu
Forumlarımızdan Türkçe olarak, phpBB.com forumlarından ise İngilizce olarak destek alabilirsiniz.

Güvenlik
Yazılımda bulduğunuz herhangi bir güvenlikle ilgili sorunu güvenlik izleyici (security tracker) sayfasından ya da eğer İngilizceniz yeterli değilse forumlarımızın yöneticileri aracılığıyla bildirebilirsiniz.

Hata İzleyici
Yazılımda bulduğunuz hataları bug tracker (hata izleyici) sayfasına bildirebilirsiniz.

Yüklemeler / İndirmeler
Tam Paket :: 3.2.2 (phpBB 3.2.2) - zip

Türkçeleştirme
- phpBB 3.2.2 Türkçe Dil Dosyası
- phpBB 3.2'yi Türkçeye Çevirme (Videolu ve Detaylı Anlatım)
*phpBB 3.2 Türkçe Dil Dosyası değişikliklerini anlık olarak https://github.com/phpbbturkiye/phpbb32turkce sayfasındaki github alanımızdan takip edebilirsiniz.

Kurulum
- phpBB 3.2 Kurulumu (Resimli ve Videolu Anlatım)

Güncelleme
- phpBB 3.2.2 güncelleme dosyaları için Yüklemeler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
- phpBB 3.2.x sürümlerini kısa yoldan güncellemek için phpBB 3.2.x güncelleme nasıl yapılır? konumuzu ziyaret edebilirsiniz.
- phpBB 2, 3.0.x ve phpBB 3.1.x sürümlerinden ya da diğer mesaj panosu yazılımlarından phpBB 3.2.x sürümlerine geçiş yapmak için phpBB Sürüm Yükseltme Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Anahtar kelimeler: phpBB 3.2.2, phpBB 3.2, phpBB 3.2.2 Rhea
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
fevernuuve
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 3.2.2 yayınlandı

Mesaj gönderen fevernuuve »

Bu yeni çıkan sürüme yükseltme işlemi yapamadım çok karışık bir gönderi olmuş bana yardımcı olabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
Turkuaz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Turkuaz »

Resim

Resim
Tüm güzellikler sadece saygının eseridir. Duahazinem.com
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

fevernuuve yazdı: 14.01.2018, 20:44 Bu yeni çıkan sürüme yükseltme işlemi yapamadım çok karışık bir gönderi olmuş bana yardımcı olabilir misiniz?
Karışık olan nedir? Mesajdaki "Güncelleme" bölümünün altında her detay yazıyor:
Güncelleme
- phpBB 3.2.2 güncelleme dosyaları için Yüklemeler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
- phpBB 3.2.x sürümlerini kısa yoldan güncellemek için phpBB 3.2.x güncelleme nasıl yapılır? konumuzu ziyaret edebilirsiniz.
- phpBB 3.0.x ve phpBB 3.1.x sürümlerinden phpBB 3.2.x sürümlerine geçiş yapmak için Sürüm Yükseltme Rehberi başlıklı konumuzu ziyaret edebilirsiniz.
Resim

hbuldan
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen hbuldan »

404 Not Found
nginx hatasi aliyorum kurulumda ?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Sayfa bulunamadı diyor. Kurulum / güncellemeyi doğru bir şekilde yaptığınıza emin olun. Doğru yaptığınıza eminseniz ve hala hata alıyorsanız; neler yaptığınızı detaylı bir şekilde belirterek ayrı bir başlık açarak sorununuzu yazabilirsiniz.
Resim

Kilitli

“3.2.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir