[MAKALE] Tema Nedir - Nasıl Yüklenir ?

phpBB 2.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
LeBron
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

[MAKALE] Tema Nedir - Nasıl Yüklenir ?

Mesaj gönderen LeBron »

Tema Nedir ?

Temalar phpbb'nin görünümü sağlayan, şekillendiren, göz alıcı hale getiren ve içindeki tpl dosyaları itibariyle html kodlama dili kullanılan phpbb'nin vazgeçilmez unsurlarından biridir.

Nasıl Yüklenir ?

Yapılacak İşlemler;

1. İndirdiğiniz dosyayı zip'ten çıkartıp klasör haline getirin.
2. FTP'nize giriş yaparak, phpbb anadizini içinde bulunan templates klasörü içine kopyalayınız.
3. Forumunuzun admin paneline giriş yapıp, sol blokta bulunan "Stil Yönetimi" sekmesinde bulunan "Ekle" seçeğine tıklayınız.
4. Yüklemiş olduğunuz tema liste görülecektir. Buradan yükle linkine tıklayınız.
5. Temanızı başarıyla yüklediniz.

Yüklediğim temayı varsayılan tema nasıl yaparım ?
1. Admin paneline giriş yapın ve sol blokta bulunan "Genel Yönetim" başlığı altında bulunan "Ayarlar" linkine tıklayın.
2. Varsayılan stil seçeneği karşısında bulunan seçim kutusundan yüklemiş olduğunuz temayı seçin.

Olası karşılaşabileceğiniz diğer sorunlar ve cevapları

1. Stil ekle bölümünde tema neden gözükmüyor ?
Muhtemel hatalardan biri olan zipten çıkardığınız klasörün iç içe aynı klasör halinde yüklemiş olabilirsiniz.Ftp'nize tek klasör halinde yükleyerek sorunu halledebilirsiniz.
2. Yüklediğim temanın bütün kullanıclar tarafından kullanılmasını istiyorum.
Bunun için admin paneline girip "Genel Yönetim" sekmesinde bulunan "Ayarlar" linkine tıklayıp, "Kullanıcı stilini gözardı et seçeneğini aktif hale getirin.
3. Diğer bir hatalardan birisi ise, yükleme sırasında yaşanabilecek kopmalar, kesilmeler vb. sorunlar sonucu tema dosyalarının eksik yüklenmiş olmasıdır.
En son LeBron tarafından 19.09.2006, 17:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sigorta haberleri, teknik bilgiler => https://www.sigortaokulu.com
BRaVeS
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen BRaVeS »

oLmuyor Arkada$ım VistaBB'nin bitane teması var eLimde fakat Dediğin her$eyi yapıyorum YüqLeyemiyorum .. yönetici paneLinde Temanın ismi biLe yoq ..
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

case sensitive olan bir server kullanıyorsanız bu durum oluşur. tema nın içindeki cfg uzantılı dosyaları açarak içindeki mesela vistaBB yazıyorsa vistabb şeklinde düzenlemeyi deneyin.
DiNaMiT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mrb

Mesaj gönderen DiNaMiT »

İİde benim forumun ftp bilgilerine giremiyorum.Yok öle bişey nasıl yapacaz tema yüklemeyi....
Kullanıcı avatarı
LeBron
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Mrb

Mesaj gönderen LeBron »

DiNaMiT yazdı:İİde benim forumun ftp bilgilerine giremiyorum.Yok öle bişey nasıl yapacaz tema yüklemeyi....

Forumuptan forum açmışsın.Forumup ın vermiş oldğu temalarla yetinmek zorundasın.
DiNaMiT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Slm..

Mesaj gönderen DiNaMiT »

Kardeş sorması ayıp siz nerden açtınız.Yokmu bunun çaresi yani tema ekleyemiozmu bilseydim açmazdım ordan walla......
sergen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sergen »

FTP Ye nerden giriş yapıyoruz? nerde o?
Kullanıcı avatarı
dj_akman
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen dj_akman »

ftp programıyla ve ya tarayıcı çubuğuna ftp://ftpadresin.com şeklinde yaparak bağlanıosun
sergen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sergen »

giremiyo oraya
Kullanıcı avatarı
dj_akman
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ftp adresin nedir?
areka
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen areka »

temayı dediğiniz gibi yükledim.kontrol ettim hata bulamadım.
ama admin panelde stil yönetiminde ekle dediğim zaman yüklediğim tema karşıma gelmiyor...

1. Stil ekle bölümünde tema neden gözükmüyor ?
Muhtemel hatalardan biri olan zipten çıkardığınız klasörün iç içe aynı klasör halinde yüklemiş olabilirsiniz.Ftp'nize tek klasör halinde yükleyerek sorunu halledebilirsiniz.
2. Yüklediğim temanın bütün kullanıclar tarafından kullanılmasını istiyorum.
Bunun için admin paneline girip "Genel Yönetim" sekmesinde bulunan "Ayarlar" linkine tıklayıp, "Kullanıcı stilini gözardı et seçeneğini aktif hale getirin.
3. Diğer bir hatalardan birisi ise, yükleme sırasında yaşanabilecek kopmalar, kesilmeler vb. sorunlar sonucu tema dosyalarının eksik yüklenmiş olmasıdır
bu hatalar yok.ama olmuyor.
Kullanıcı avatarı
dj_akman
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

bazen tema yüklerken şu şekilde oluyor bazı kullanıcılar dosyanın içinden dosyayı çıkarmayı unutabiliyorlar

/templates/temaismi/temaismi/temadosyaları

anlatabildim mi?

yani aynı örnek olarak

/templates/subSilver/Subsilver/viewtopic_body

oluo burda

/templates/Subsilver/viewtopic_body

bu şekilde olması lazım bi kontrol edin.
areka
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen areka »

ilgin için sağol kardeş ama bu topiçte anlatılan hiç bi hatayla karşılaşmadım hayla kontrol ediyorum heralde 10u bulmuştur ama biyerde bi hata var ya değilse açılması lazım ama bulamıyorum..burda anlatılan hatalar yok yalnız
areka
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen areka »

sorunu hallettim.ben forum klasörü içinden templates klasöründen ayarlamam gerekiyomuş ama ben direk public_html klasörü içinden templates klasöründe ayarlamaya kalkmışım.

ama şimdide sitemin linkini yazdığım zaman install/install.php diye bi yere yönlendiriyor ordada 404 hatası veriyor instal klasörünü sildim ama yinede böyle yapıyor.yardımcı olursanız sevinirim
oxside
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen oxside »

ftb adresimi nerden alcam
Kilitli

“2.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir