Tema Sorunu

phpBB 2.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Kilitli
alieser
Kayıtlı Kullanıcı

Tema Sorunu

Mesaj gönderen alieser »

Arkadaşlar sitemde temadan kaynaklandığını düşündüğüm bir sorun var, mesaj yazdığımda yamuk çıkıyor, başkası altına mesaj yazdığında onlar da yamuk muyum oluyor.

http://i518.photobucket.com/albums/u348 ... dsz-15.jpg
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Tema Sorunu

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

Bunu düzenlemek gerçekten zor olabilir o yüzden orjinal dosyaları atmanızı öneririm. Hangi değişiklik sonrası bu hale geldiyse o değişikleri geri almak veya tekrar gözden geçirmek çözüm olabilir.
alieser
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen alieser »

Sitede birçok yenilik yaptık. Hangisi olduğunu nasıl bilebilirimi?

-Siteyi bir kez resetledik, o zaman çözülmüştü ama şimdi yine başladı. Anladığım kdarıyla bir ayardan, ama hangisi?
bybellext
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bybellext »

VSaBaH yazdı:Merhaba,

Bunu düzenlemek gerçekten zor olabilir o yüzden orjinal dosyaları atmanızı öneririm. Hangi değişiklik sonrası bu hale geldiyse o değişikleri geri almak veya tekrar gözden geçirmek çözüm olabilir.
Sitede rpgbb yi kuruyoruz...Sonrulu bir Premod ama biz artık sorunları çözdük bi sadece tema kaldı...Eğer temayı düzeltemessek mesajın yazıldığı yere farklı bi tema ekleyebilirmiyiz...Yani sitede GuildWarsAlliance teması kalacak yalnız mesaj yazdığımız yerde başka bir tema olacak?
Eğer bunu yapmayı bilen varsa lütfen iletişime geçsin...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

alieser yazdı:Sitede birçok yenilik yaptık. Hangisi olduğunu nasıl bilebilirimi?

-Siteyi bir kez resetledik, o zaman çözülmüştü ama şimdi yine başladı. Anladığım kdarıyla bir ayardan, ama hangisi?
Ayardan olduğunu pek sanmıyorum ama yanlış kurulmuş bir modül'de etki ediyorsa o zaman bu sorun yaşanabilir.

Denemek için temanızın viewtopic_body.tpl dosyasının düzenlenmemiş (orjinal) halini sunucunuza gönderip, ön bellek temizliği yapmanız sorunun çözümünde yardımcı olabilir. Bu deneme amaçlı sorunun kaynağını tespit etmek içindir. Orjinal halini atarsanız sorun çözülebilir ama forum görünümüne etki eden modlar çalışmayacaktır.

Yedekli çalışmanızı öneririm.
bybellext yazdı: Sitede rpgbb yi kuruyoruz...Sonrulu bir Premod ama biz artık sorunları çözdük bi sadece tema kaldı...Eğer temayı düzeltemessek mesajın yazıldığı yere farklı bi tema ekleyebilirmiyiz...Yani sitede GuildWarsAlliance teması kalacak yalnız mesaj yazdığımız yerde başka bir tema olacak?
Eğer bunu yapmayı bilen varsa lütfen iletişime geçsin...
Dediğiniz gibi bir şeyi hiç görmedim yani iki farklı tema aynı anda çalışamaz. Yani kendiniz tema dosyasını düzenlerseniz olabilir ama o da bi yere kadar değişiklik gösterir.

Eğer sorun sadece forum görüntülenme esnasında oluyorsa o zaman yukarıdaki yolu deneyerek sorunun kaynağını bulabiliriz.
bybellext
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bybellext »

Ya ben bir sitede görmüştüm 2 tema ile yapmışlardı...Hem rpgbb mod yüklüydü...Ayrıca orjinal dosyaları phpbb3 e uyarlanık...en azından 2 versiyonunu hiç göremedim...Ve acaba rpgbb için tema yapılma dosyalarını nerden bulabilirim...Yayından kalktığını biliyorum ama enazından birkaç kişide vardır...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

bybellext yazdı:Ya ben bir sitede görmüştüm 2 tema ile yapmışlardı...Hem rpgbb mod yüklüydü...Ayrıca orjinal dosyaları phpbb3 e uyarlanık...en azından 2 versiyonunu hiç göremedim...Ve acaba rpgbb için tema yapılma dosyalarını nerden bulabilirim...Yayından kalktığını biliyorum ama enazından birkaç kişide vardır...
Maalesef bu konuda yardımcı olamayacağım. Ama elinde olan arkadaşlar varsa yardım edecektir.

Ama ben hala diyorum ki tema bozukluğu sorununu bi şekilde giderebilirsiniz. Tabii tek sorununuz buysa.
Kilitli

“2.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir