phpBB yazısı yerine Font icon kullanma

phpBB 3.2.x sürümleri için yayınlanan ve kullandığınız stil ya da temalar hakkındaki sorunlarınızı bu forumda paylaşabilirsiniz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

phpBB yazısı yerine Font icon kullanma

Mesaj gönderen EFe1343 »

Merhabalar

Aranıza yeni katıldım. phpBB yeniyim. MyBB forum sitemi phpBB ye taşıdım. Birkaç site konularındaki resimler ve yorumlardaki alıntılarda sıkıntılar vardı onları giderdim.

Soruma gelirsek. Eski MyBB Forumumda Fontawesome destekli bir tema indirmiştim . Bu temada forum ismi yanında şimşek şeklinde bir font icon vardı. Ben de onu resim ile değiştirdim. Fakat küçülen başlık olduğu için sorun çıktı. Ben de fontawesome sitesine baktım. Benim siteme uygun bir font icon yoktu. Ben de Fontello diye bir site üzerinden kendi siteme uygun font icon oluşturdum. ve onu hedar siteme kodları ile ve font klasörünü ftp den anadizine attım ve görünür oldu.

Soruma tekrardan gelir isek bunu phpBB de yapmak mümkün mü ? Sitede araştırma yaptım ve phpBB yazan yere genellikle logo tarzı bir resim atılıyormuş. Böyle bir şey bulamadım.

phpB yazısı yerine
Fotelloderitexticon.png

Bu fonticonu koyabilirmiyiz.

Eski sitemde
DeriForumDeriFonticon.png
DeriForumDeriFonticon.png (9.64 KiB) 387 kere görüntülendi
Böyle görünüyordu.Buna benzer bir şey yapmak mümkün müdür?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Re: phpBB yazısı yerine Font icon kullanma

Mesaj gönderen copyas »

viewtopic.php?f=60&t=21265 şunu mu yapmak istiyorsunuz ?
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

copyas yazdı: 06.09.2017, 20:53 viewtopic.php?f=60&t=21265 şunu mu yapmak istiyorsunuz ?
Cevap için teşekkürler. Galiba phpBB yazısı gif uzantılı bir dosya dediğim gibi MyBB de Temanın font awesome desteği vardı. Deri Forum yazan yerde normalde temada standart olarak sarı şimşek ışıgı vadı. Ben de logo ekledim ama kaymalar ve yarım kalmalar olmuştu. Sayfayı aşağıya indirince yazı ve font icon küçülüyor.

Bende kendim oluşturdum. Fontello sitesinden dosyasını ve kodunu indirdim. Sonrada tema içerisine yerleştirdim.

Bunu iyi yanı font icon olduğu için yer kaplamıyor. Ve Boyutunu, rengini istediniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.
Hem böylece Site için logo yapma ihtiyacımda kalmamıştı.

Sizin dediğiniz konuyu gördüm. Öyle ufak bir logo attım ama ya yarım kaldı ya da logoyu oğaltarak yerleştirdi.

Bende phpBB de böyle bir şey var mıdır diye sormak istedim
copyas

Mesaj gönderen copyas »

phpBB 'de dediğiniz şey varmıdır bilemicem de logonuzun ayarı bozuk çıkıyorsa şurayı okuyun.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Cevap için teşekkür ederim.
phpBB yazısı gif olduğu için galiba olmuyor böyle bir şey... İş başa düştü logo ayarlamaya, yapmaya çalışayım bari.
copyas

Mesaj gönderen copyas »

.gif uzantili olmasi biseyi degistirmiyor. Ornegin logonuz.jpg veya logonuz.png dosyaniz olsun. Bunu ilgili klasore yukleyip adini site_logo.gif olarak degistirin. Orijinal dosyayi da ya silin ya da adini degistirin oncesinde tabi.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Bilgilendirme için tekrardan teşekkür ederim.
Bugünlerde düzene sokmaya çalışıyorum siteyi... Eksiklikler , konular, ekler filan... Onları halledip bir lolgo da düşüneceğiz artık.

“3.2.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir