Collapsible Forum Categories (Katlanabilir Forum Kategorileri)

phpBB 3.2.x sürümleri için yayınlanan yeni eklentilerin duyuruları için bu forumu kullanabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Collapsible Forum Categories (Katlanabilir Forum Kategorileri)

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklenti adı: Collapsible Forum Categories (Katlanabilir Forum Kategorileri)
Yapımcı: Extensions Dev Robot
Eklenti açıklaması: Resmî bir phpBB eklentisidir. Kullanıcıların forum kategorilerini basit bir tıklamayla daraltarak küçültmelerine olanak sağlar.

Özellikler:
  • Kullanıcıların (veritabanı kullanarak) ve ziyaretçilerin (çerezler kullanarak) katladığı forumlar bir sonraki ziyaretlerinde de hatırlanır.
  • Saf CSS stilleri, daraltma butonlarının görünümünü ve yerleşimini diğer stiller ile de çalışacak şekilde kolayca değiştirir.
  • Prosilver ve Prosilver tabanlı stiller için dizayn edilmiştir.
Kurulum:
  1. Güncel sürümü indirin ve sıkıştırılmış dosyayı açın.
  2. Paketin içerisinden çıkan phpbb klasörünü /ext/ dizini içerisinde kopyalayın
  3. YKP'den Özelleştir -> Eklenileri yönet sayfasına gidin.
  4. Aktif olmayan Eklentiler listesinin altında Collapsible Forum Categories satırını bulun ve Etkinleştir bağlantısını tıklayın.
Eklenti sürümü: 2.0.1 (Son güncel sürüm için her zaman şu bağlantıyı kontrol edin: Collapsible Forum Categories)
Test edilen phpBB sürümü: 3.2.11

İndir: phpbb_collapsiblecategories_2.0.1.zip
Dosya boyutu: 61.4 KiB

Türkçe dil paketi: Alttaki tr.zip adlı sıkıştırılmış dosya içerisindeki tr klasörünü /ext/phpbb/collapsiblecategories/language/ dizini içerisine kopyalayın. (Not: İlgili dizinde zaten Türkçe dil dosyaları varsa ve güncelse bu adımı atlayabilirsiniz.)
tr.zip
Collapsible Forum Categories - Türkçe dil dosyası
(988 Byte) 173 kere indirildi

Eklenti genel bakış sayfası ve ekran görüntüleri: https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... ategories/

Resim

Resim
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Collapsible Forum Categories (Katlanabilir Forum Kategorileri)

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklenti 1.0.2 sürümüne güncellendi.
İndirme Bağlantısı için ilk mesaja bakın.
Resim

Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklenti 1.0.3 sürümüne güncellendi.
Resim

Peno
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Peno »

Kullanıyorum, çok kullanışlı, teşekkürler.
aknctn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aknctn »

Merhabalar,

Yavaş yavaş hakim olmaya başladıkça yeni kurduğum forumuma eklentiler eklemeye başlıyorum. Bir tanesi de bu olacak ama şunu merak ediyorum diyelim forum güncellendi ve eklentiye güncelleme gelmedi bunun forumuma bir zararı olur mu veya çalışmaya devam eder mi eklenti? Aynı şekilde temalar ile uyum sağlar mı? Aksi bir durumda eklentiyi kaldırarak olası bir olumsuzluktan kurtulabilir miyiz?
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Mesaj gönderen copyas »

Her phpBB güncellemesi sonrası eklentilere güncelleme gelmiyor. Gelebilir de gelmeyebilir de... Kesin gelmeyecek gibi bir durum da yok tabi. Eklentiye göre değişir. Eklentiye güncelleme gelmediyse ve phpBB güncellemesinde yapısal değişiklik ( orta veya büyük çapta kod değişikliği ) yapılmadıysa çalışmaya devam eder.

Bir eklentiye güncelleme gelmesi için çalışmayan bir özelliğinin olması, yeni özellik kazandırılmak istenmesi, güvenlik açığı, phpBB güncellemesinde orta veya geniş çapta kod değişikliği olmuşsa uyum sağlanması vb durumların olması ile olur.

Genel anlamda güncellemelerde olmasa bile sürüm yükseltmelerinde eklentilere de güncelleme gelir. ( bkz. phpBB Güncelleme ve Sürüm Yükseltme nedir? )

Bu da her zaman geçerli olmayabilir. 3.1.x sürümlerinde çalışan bir eklenti 3.2.x sürümlerinde de çalışabilir. Örneğin Scroll To Top eklentisini kullanıyorum 3.2.7 sürümünde olmama rağmen hala çalışıyor. ( Güvenlik açığı oluşturur mu ondan emin değilim. Kişisel tercih sonuçta ) Eklentinin ne kadar karmaşık yapıya sahip olmasına göre de değişir. Scroll To Top eklentisi sadece sayfayı yukarı kaydırmaya yarayan bir eklenti. Çok karmaşık bir yapısı olmadığı için çalışmaya devam ediyor. Bunun yanında phpBB Media Embed PlugIn veya Advanced BBCode Box 3 gibi eklentiler mesaj içeriklerinde de değişiklik yaptıkları için bunların güncelleme olmasa bile sürüm yükseltmelerinde çalışmaması gibi durumlarla karşılaşılabilir.

En doğru bilgiyi her zaman eklentinin destek sayfalarından bulabilirsiniz.

Eğer bir eklenti güncelleme veya sürüm yükseltme sonrasında çalışmıyor ise eklentiyi devre dışı bırakabilir ya da tamamen kaldırabilirsiniz. Eklenti, forumunuz için olmazsa olmaz ise phpBB güncellemesi yapmak için eklentinin güncellenmesini de bekleyebilirsiniz. Tabi bu kişisel bir tercihtir.

Eklentiyi düzgün bir şekilde sistemden kaldırırsanız phpBB sisteminizle ilgili herhangi bir problem olmayacaktır. ( bkz. https://www.phpbbturkey.com/extensions/installing/ > sayfanın sonunda eklentinin silinmesi anlatılıyor )

Son olarak Collapsible Forum Categories zaten resmi bir phpBB eklentisidir. Bir sıkıntısı olursa kısa zamanda çözüme kavuşacaktır. En kötü bir süreliğine kategoriler kapanmayacak. Başka bir sıkıntı olmayacaktır. Bu eklenti özelinde konuşuyorum, düşünmeden kurabilirsiniz.
aknctn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aknctn »

copyas yazdı: 14.05.2019, 18:01 Her phpBB güncellemesi sonrası eklentilere güncelleme gelmiyor. Gelebilir de gelmeyebilir de... Kesin gelmeyecek gibi bir durum da yok tabi. Eklentiye göre değişir. Eklentiye güncelleme gelmediyse ve phpBB güncellemesinde yapısal değişiklik ( orta veya büyük çapta kod değişikliği ) yapılmadıysa çalışmaya devam eder.

Bir eklentiye güncelleme gelmesi için çalışmayan bir özelliğinin olması, yeni özellik kazandırılmak istenmesi, güvenlik açığı, phpBB güncellemesinde orta veya geniş çapta kod değişikliği olmuşsa uyum sağlanması vb durumların olması ile olur.

Genel anlamda güncellemelerde olmasa bile sürüm yükseltmelerinde eklentilere de güncelleme gelir. ( bkz. phpBB Güncelleme ve Sürüm Yükseltme nedir? )

Bu da her zaman geçerli olmayabilir. 3.1.x sürümlerinde çalışan bir eklenti 3.2.x sürümlerinde de çalışabilir. Örneğin Scroll To Top eklentisini kullanıyorum 3.2.7 sürümünde olmama rağmen hala çalışıyor. ( Güvenlik açığı oluşturur mu ondan emin değilim. Kişisel tercih sonuçta ) Eklentinin ne kadar karmaşık yapıya sahip olmasına göre de değişir. Scroll To Top eklentisi sadece sayfayı yukarı kaydırmaya yarayan bir eklenti. Çok karmaşık bir yapısı olmadığı için çalışmaya devam ediyor. Bunun yanında phpBB Media Embed PlugIn veya Advanced BBCode Box 3 gibi eklentiler mesaj içeriklerinde de değişiklik yaptıkları için bunların güncelleme olmasa bile sürüm yükseltmelerinde çalışmaması gibi durumlarla karşılaşılabilir.

En doğru bilgiyi her zaman eklentinin destek sayfalarından bulabilirsiniz.

Eğer bir eklenti güncelleme veya sürüm yükseltme sonrasında çalışmıyor ise eklentiyi devre dışı bırakabilir ya da tamamen kaldırabilirsiniz. Eklenti, forumunuz için olmazsa olmaz ise phpBB güncellemesi yapmak için eklentinin güncellenmesini de bekleyebilirsiniz. Tabi bu kişisel bir tercihtir.

Eklentiyi düzgün bir şekilde sistemden kaldırırsanız phpBB sisteminizle ilgili herhangi bir problem olmayacaktır. ( bkz. https://www.phpbbturkey.com/extensions/installing/ > sayfanın sonunda eklentinin silinmesi anlatılıyor )

Son olarak Collapsible Forum Categories zaten resmi bir phpBB eklentisidir. Bir sıkıntısı olursa kısa zamanda çözüme kavuşacaktır. En kötü bir süreliğine kategoriler kapanmayacak. Başka bir sıkıntı olmayacaktır. Bu eklenti özelinde konuşuyorum, düşünmeden kurabilirsiniz.

Detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Elinize yüreğinize sağlık. Dönülmez yollara girmekten çekiniyorum örneğin birisi linkleri düzenlemek, sayfa hakkında isim vermek için eklenti kurmuş fakat sonra eski haline dönünce Google sıralamasında düşüş yaşamış. Eklentiye göre durum değişir ancak ilerde hata vs. görünlenmeme gibi problemlerde olur mu diye merak ediyordum. Anladım tekrar teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklenti 2.0.0 sürümüne güncellendi.
Resim

Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklenti 2.0.1 sürümüne güncellendi.
Resim

“3.2.x Eklenti Tanıtımları & Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Yandex [Bot] ve 5 misafir