Forum image as forum icon (Forum simgesi yerine forum resmi)

phpBB 3.2.x sürümleri için yayınlanan yeni eklentilerin duyuruları için bu forumu kullanabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Forum image as forum icon (Forum simgesi yerine forum resmi)

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklenti adı: Forum image as forum icon (Forum simgesi yerine forum resmi
Yapımcı: _Vinny_
Eklenti açıklaması: Bu eklenti sayesinde varsayılan stildeki forum simgesi gizlenir, bunun yerine her bir forum için forum ayarlarından eklenen forum resmi gösterilir. Eğer forum okunmamış mesajlara sahipse, forum bağlantısındaki renk vurgulu olarak değişir. Eğer forumdaki mesajlar okunmuş ise, forum resmi mesajların okunduğunu göstermek için siyah-beyaz tonlarına dönüşür.

Dikkat: Bu eklentiyi kullanırken bütün forumların forum resmine sahip olması özellikle önerilir, eğer herhangi bir forumda forum resmi olmazsa, hiç bir simge ya da resim gösterilmeyecektir.

Kurulum:
1.Güncel sürümü indirin ve sıkıştırılmış dosyayı açın.
2.vinny klasörünü FTP ya da benzeri bir program yardımıyla sunucunuza bağlanarak phpBB ana dizininiz altındaki /ext/ dizinine kopyalayın.
3.YKP'den Özelleştir -> Eklenileri yönet sayfasına gidin.
4.Aktif olmayan Eklentiler listesinin altında Forum image as forum icon satırını bulun ve Etkinleştir bağlantısını tıklayın.

Eklenti sürümü: 1.1.1 (Son güncel sürüm için her zaman şu bağlantıyı kontrol edin: Forum image as forum icon)
Test edilen phpBB sürümü: 3.2.2

İndir: forum_image_as_forum_icon_1_1_1.zip
Dosya boyutu: 8.4 KiB

Türkçe dil paketi:
* Bu eklenti için Türkçe dil dosyasına gerek yoktur.

Eklenti genel bakış sayfası ve ekran görüntüleri: https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... orum_icon/

Resim

Resim
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Forum image as forum icon (Forum simgesi yerine forum resmi)

Mesaj gönderen melihonline »

Bir forumda okunmamış mesaj yok ise forum ikon resmini de otomatik olarak siyah beyaz olarak gösteriyor.

Sadece bu özelliğini iptal etme şansımız yok mudur? Çünkü benim forum misafirlere de açık olduğundan üye olmayan birisi forum ikonlarının yarısını renkli yarısını renksiz görüyor. Böyle olunca da kötü bi görüntü çıkıyor ortaya.
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

melihonline yazdı: 14.09.2017, 16:47 Bir forumda okunmamış mesaj yok ise forum ikon resmini de otomatik olarak siyah beyaz olarak gösteriyor.

Sadece bu özelliğini iptal etme şansımız yok mudur? Çünkü benim forum misafirlere de açık olduğundan üye olmayan birisi forum ikonlarının yarısını renkli yarısını renksiz görüyor. Böyle olunca da kötü bi görüntü çıkıyor ortaya.
Eklentinin destek sayfasında böyle bir şey ile karşılaşmadım. Belki iptal edilebilir ama sonuçta eklentiye has bir özellik... İlgili forumda yeni mesaj olup olmadığı bu şekilde anlaşılıyor çünkü
Resim

Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklenti 1.1.1 sürümüne güncellendi
İndirme Bağlantısı için ilk mesaja bakın
Resim

GDBOSS
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen GDBOSS »

Hocam resim forum başlığına oranla daha altta çıkıyor. Yani gizlenen simge tam orantılı çıkıyordu ama kendi eklediğimiz kötü duruyor. her pixelde denedim değişim yok
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

Sitene baktım da belirgin bir sıkıntı görmedim. Eklenen görsel satırı yukarıdan ve aşağıdan ortalamaya çalışıyor çünkü.
(bu arada Türkçe dil dosyalarını güncellememişsin galiba. Sitenin alt kısmında eksik dil girdisine bağlı İngilizce yerler var. - privacy_link vs... bu siteden son sürüm için olan dil dosyasını indirip yüklersen düzelir... Bir de yine sitenin alt kısmında yazılı "Original Author: Brad Veryard
*Updated to 3.2 by MannixMD" kısmını da anlamadım. Kişisel meraktan soruyorum yani. :D neyin orijinal yazarı bu kişi ve 3.2ye update kim niye etti :roll: )
GDBOSS
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen GDBOSS »

pikachu yazdı: 21.11.2018, 07:39 Sitene baktım da belirgin bir sıkıntı görmedim. Eklenen görsel satırı yukarıdan ve aşağıdan ortalamaya çalışıyor çünkü.
(bu arada Türkçe dil dosyalarını güncellememişsin galiba. Sitenin alt kısmında eksik dil girdisine bağlı İngilizce yerler var. - privacy_link vs... bu siteden son sürüm için olan dil dosyasını indirip yüklersen düzelir... Bir de yine sitenin alt kısmında yazılı "Original Author: Brad Veryard
*Updated to 3.2 by MannixMD" kısmını da anlamadım. Kişisel meraktan soruyorum yani. :D neyin orijinal yazarı bu kişi ve 3.2ye update kim niye etti :roll: )
hocam ben 2 senedir mybb kullanıyodum php ye daha yeni geçtim herşey mükemmel ama biraz karışık. Ben son sürümü indirdim ama o dediklerini nasıl kaldırabilirim? Yazar kısmını bende anlamadım :D :D
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

Privacy_link ve terms_link kısmı phpbb 3.2.3 ile eklendi. Eğer en azından o sürümün dil dosyasını indirir ve yüklerseniz o kısımlar düzelir. Dil dosyan sanırım eski. Site sürümünü de 3.2.4e yükseltebilirsin. Gördüğüm kadarıyla yeni taze bir forum. Sıfırdan kurulum bile yapabilirsin.

Yazar ve update kısmı temanızla alakalı olabilir. Tema yazarı ve onu güncelleyen kişi olabilir. O nedenle onları kaldırmanı önermem.
GDBOSS
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen GDBOSS »

Hocam bide ben siteye sosyal ağlar kategoriside ekledim fakat görünmüyor? Sosyal ağ kategorisi oluşturdum. Forumlarında kaynağı olarak sosyal ağ kategorisini seçtim ama görünmüyor ne yaptıysam olmadı.
GDBOSS
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen GDBOSS »

pikachu yazdı: 21.11.2018, 20:10 Privacy_link ve terms_link kısmı phpbb 3.2.3 ile eklendi. Eğer en azından o sürümün dil dosyasını indirir ve yüklerseniz o kısımlar düzelir. Dil dosyan sanırım eski. Site sürümünü de 3.2.4e yükseltebilirsin. Gördüğüm kadarıyla yeni taze bir forum. Sıfırdan kurulum bile yapabilirsin.

Yazar ve update kısmı temanızla alakalı olabilir. Tema yazarı ve onu güncelleyen kişi olabilir. O nedenle onları kaldırmanı önermem.
Hocam bu arada kontrol ettim benim forumum son sürümmüş zaten 3,2,4. TR dosyasıda son sürümmüş.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Dil dosyanız son sürüm değil. Yüklemeler sayfamızdan son sürüm Türkçe dil paketini indirip kullanın.

Ayrıca bu konudaki eklenti dışındaki sorunlarınızı ayrı başlık halinde sorarsanız konu içeriği bozulmaz.
Resim

Demond
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Demond »

melihonline yazdı: 14.09.2017, 16:47 Bir forumda okunmamış mesaj yok ise forum ikon resmini de otomatik olarak siyah beyaz olarak gösteriyor.

Merhaba. Aynı sorunu bende yaşadım. https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... pic/201546

yukarıdaki adreste sorunun çözümü anlatılmış. Uyguladım ve sorunu çözdüm. Bilginize...

Eklenti klasörü içerisinde yer alan fimgasficon.css dosyasında aşağıdaki iki satırı sildiğiniz zaman gri gözükme olayı sona eriyor.

Kod: Tümünü seç

filter: grayscale(100%);
	-webkit-filter: grayscale(100%);
l3oomerangg
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen l3oomerangg »

Bunu 3.0.x sürümlerinde eklenti kurmadan da yapabiliyorduk ve resim tanımlanmamış forumlarda sıkıntı olmuyordu. Eklenti ile olması aslında güzel en azından istediğimiz zaman kapatabiliriz. Fakat resim olmayan forumlardaki sıkıntısının çözülmesi lazım. Ayrıca GrayScale özelliğininde ayar menüsü eklenerek açılıp kapatılabilir hale getirilmesi gerekir. Özellikle küçük ve çok fazla mesaj atılmayan forumlar için tüm forum görünümünde hoş durmayabilir. Tabii de IPB forumlarda gördüğüm o soldaki simgelere tıklayıp, tüm forumu okundu olarak işaretleyebilme özelliği olsaymış komple ve güzel bir mod olurmuş. Azıcık anlasam açıkçası şu kod olayından yapardım bu modu. Basit olacağını düşünüyorum.

Ayrıca resmin sağ tarafından da boşluk bırakmasını istiyorum. Forum açıklaması neredeyse resimle bitişik başlıyor. Sol tarafta geniş bir boşluktan sonra bu hoş bir görüntü sunmuyor açıkçası. Bazı noktalarda padding-right yapmayı denedim ama olmadı :) Anlamayınca kurcalıyoruz belki işe yarar diye işte :)
İmzaya gerenk yok maykk...
original
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen original »

Selam forumda epey gezindim bulamadım dün gece Forum image as forum icon eklentisini indirdim fakat bazı forum başlıklarında resimler görünmeyince eklentiyi kaldırdım fakat şimdi resmin çıktığı yerlerde (okunmamış mesaj yok) yazısı çıktı nasıl eski haline getirebilirim yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar

https://pubgmobileforum.com/index.php
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Sitenizde sorun göremiyorum. Tarayıcınızın önbelleğini temizleyip tekrar deneyin.
Resim

“3.2.x Eklenti Tanıtımları & Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir