Social Login (Sosyal Giriş)

phpBB 3.2.x sürümleri için yayınlanan yeni eklentilerin duyuruları için bu forumu kullanabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Social Login (Sosyal Giriş)

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklenti adı: Social Login (Sosyal Giriş)
Yapımcı: ClaudeS
Eklenti açıklaması: OneAll Sosyal Giriş eklentisi kullanıcılarınıza 30+ üzerinde sosyal ağ ile mesaj panonuza (forumunuza) giriş yapma ve kayıt olma imkanı sağlar. Sosyal Giriş eklentisi, yeni kullanıcılar için kayıt işlemini basitleştirerek phpBB kullanıcı kayıt oranınızı artırır ve sosyal ağ profillerinden alınan izin tabanlı sosyal verileri alır.

Desteklenen Sosyal Ağlar:
  • Amazon
  • Blogger
  • Disqus
  • Facebook
  • Foursquare
  • Github.com
  • Google
  • Instagram
  • LinkedIn'
  • LiveJournal
  • Mail.ru
  • Odnoklassniki
  • OpenID
  • PayPal
  • Reddit
  • Skyrock.com
  • StackExchange
  • Steam
  • Twitch.tv
  • Twitter
  • Vimeo
  • VKontakte
  • Windows Live
  • WordPress.com
  • Yahoo
  • YouTube
Sosyal Giriş eklentisi kullanıcı kayıt oranınızı arttırır
Sosyal Giriş eklentisi, kayıt işlemini basitleştirerek kullanıcı kayıt oranınızı arttırmaya yardımcı olur ve sosyal ağ profillerinden alınan izin temelli sosyal verileri sağlar.

Sosyal Giriş eklentisi, giriş işlemini basitleştirir
Mevcut kullanıcılarınız ayrıca normal hesaplarını bir veya daha fazla sosyal ağlara veya kimlik sağlayıcılarına bağlayabilir ve daha sonra başka bir kullanıcı adı / şifre kombinasyonunu hatırlamak zorunda kalmadan giriş yapmak için bu sosyal paylaşım ağ hesaplarını kullanabilir.

API Bağlantısı
Sosyal ağ API'leri sürekli değişiyor ve güncelleniyor. OneAll, bu değişiklikleri izler ve API'sını otomatik olarak günceller; böylece Sosyal Giriş eklentisinin daima sorunsuz ve en güncel API çağrılarıyla çalıştığından emin olabilirsiniz. OneAll API'siyle bağlantı kurmak için şu adresten yeni bir hesap oluşturmanız gerekir: https://app.oneall.com/.

Kurulum:
1.Güncel sürümü indirin ve sıkıştırılmış dosyayı açın.
2.oneall klasörünü FTP ya da benzeri bir program yardımıyla sunucunuza bağlanarak phpBB ana dizininiz altındaki /ext/ dizinine kopyalayın.
3.YKP'den Özelleştir -> Eklenileri yönet sayfasına gidin.
4.Aktif olmayan Eklentiler listesinin altında Social Login satırını bulun ve Etkinleştir bağlantısını tıklayın.

Eklenti sürümü: 3.4 (Son güncel sürüm için her zaman şu bağlantıyı kontrol edin: Social Login)
Test edilen phpBB sürümü: 3.2.1

İndir: phpbb--3.1.x--3.2.x---oneall_social_login-3.4.zip
Dosya boyutu: 124.94 KiB

Türkçe dil paketi:
Alttaki tr.zip adlı sıkıştırılmış dosya içerisindeki tr klasörünü /ext/oneall/sociallogin/language/ dizini içerisine kopyalayın. (Not: İlgili dizinde zaten Türkçe dil dosyaları varsa ve güncelse bu adımı atlayabilirsiniz.)
tr.zip
Social Login - Türkçe dil dosyası
(7.85 KiB) 247 kere indirildi

Eklenti genel bakış sayfası ve ekran görüntüleri: https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... ial_login/

Resim
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
ebozyel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Social Login (Sosyal Giriş)

Mesaj gönderen ebozyel »

Facebook, Google ve Instagram için aktif ettim ve sorunsuz kullanıyorum, teşekkürler.
Demond
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Demond »

Merhaba bu eklentiyi uzun süredir kullanıyorum. Çok fazla kayıt olan var sayesinde. Ama kayıt sayfasında gözükmemesi ilginç. Ayarlarda kayıt sayfasında göster kutucuğu aktif olmasına rağmen gözükmüyor.

Eklenti ekibinin yazdığı destek cevabı aşağıdaki gibi.

Merhaba,

Eklentiyi web sitesi kayıt sayfanızda gösterecek kod olmadığını görebiliyorum (ancak giriş sayfasında), belki temanız eklentiyi gösteren kancayı geçersiz kılıyor. Evetse, bu kodu ayarlayarak şablon sayfanıza manuel olarak eklemeniz gerekir:

<script type = "text / javascript" >
// <! [CDATA [
var _oneall = _oneall || [];
_oneall.push ([ 'social_login' , 'set_providers' , [ 'facebook' , 'google' , ' linkedin' ]]);
_oneall.push ([ 'social_login' , 'set_callback_uri' , 'https: // alonot.com/forum/ucp. php? mode = register ' ]);
_oneall.push ([ 'social_login' , 'set_custom_css_uri' , ((( "https:" == document.location.protocol)? "" https: // secure " : " http: // genel " ) + ' oneallcdn.com / css / api / socialize / temalar / phpbb / default .css ' ]);
_oneall.push ([ 'social_login' , 'do_render_ui' , 'oneall_social_login_auth' ]);
//]]>
</script>
Saygılarımla,
Damien
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Bu kodu stilinizdeki ucp_register.html dosyasına ekleyip deneyin. Kayıt sayfasının şablonu ucp_register.html dosyasıdır.
Resim

Demond
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Demond »

Forumumda kullandığım tema milk teması. Bu tema içerisinde bahsettiğiniz sayfa yok. Prosilver temasının içerisinde mevcut. Orada da birkaç deneme yaptım olmadı. Aceba AJAX Registration Check eklentisini kullandığım için iki ajax aynı sayfada sıkıntı mı yaratıyor bilmiyorum. Destek ekibine sayfayı gönderdim. Belki bir düzenleme yapıp gönderirler.
Demond
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Demond »

Herhangi bir sonuç alamadım. Geri dönüş olmadı yani. Siz yardımcı olurmusunuz aceba?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Kullandığınız stil prosilver stilinden kalıt alıyor olabilir. Değişiklikleri prosilver stiline uygulayın ardından YKP'den önbellek temizliği yapıp deneyin. Belirttiğiniz diğer eklenti ile çakışması da olasılıklar arasında yer alıyor.
Resim

Demond
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Demond »

Sorun çözüldü. Giriş sayfasındaki kodları aynı şekilde yapıştırınca göründü. Teşekkürler..

“3.2.x Eklenti Tanıtımları & Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir