Bu nasıl bir mantıktır? (Türkçe çeviri dosyaları hakkında)

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Bu nasıl bir mantıktır? (Türkçe çeviri dosyaları hakkında)

Mesaj gönderen ESQARE »

İki gün önce (ismi lazım değil) bir sitede Türkçe çeviri linklerimizi kaldırdıklarını gördüm.Gönderdiğim ve gelen mail şu şekilde:
>Merhaba site yöneticisi,
>
>Ücretsiz sunduğunuz forumlarınızda sayfa altlarındaki phpbbturkey.com
>ve turkiyeforum.com linklerini lütfen geri ekleyiniz. (Eğer isterseniz
>sadece phpbbturkey.com linkinide ekleyebilirsiniz)
>
>Orjinal Türkçe dil dosyasynda bu linkler mevcuttur ve kaldırılması doğru değildir.Bunu istemeden yaptığınızı sanıyoruz.Emeğe saygı göstereceğinizi umuyor, göstereceğiniz sağduyudan dolayı şimdiden teşekkür ediyoruz.
>
>-phpbbturkey.com yönetimi-
>
>
>
>
>
>
>
Merhaba

Emeğe saygısızlık yapmak gibi bir düşüncemiz hiç olmamıştır. Ancak phpbb resmi sitesi dışında turkiyeforum'un reklamlarının yapılması bizi rahatsız etmiştir. Bunu bir çıkara dönüştürmenizi doğru bulmadığımız için linkler kaldırılmıştır.
Yine de phpturkey için link gere eklenecektir.(Siz Lütfen kelimesini kullanmasanız da)

Saygılarımla
Bunun üzerine vermiş olduğum cevap şudur:
Öncelikle bu bir çıkar değildir.Olayın sizi rahatsız etmesi değil çeviriyi yapmak için uğraşanları rahatsız etmesi önemlidir.Biz iki site çalışıp bu çeviriyi hazırladık.Siz de kullanıyorsunuz.Rahatsızlık duyan siz mi olacaksınız yoksa dil çevirisi için emek harcayan biz mi?

Phpbbturkey.com phpBB resmi sitesi değildir. phpBB.com onaylı phpBB Türkçe destek ve çeviri sitesidir.Düşünceleriniz son derece tek yanlıdır, biz bu işten para kazanmıyoruz bu bir çıkar veya reklam olsun. Tarafımızdan yapılan dil dosyasını kullanıyorsanız bu imzaları silmeden ve değiştirmeden tutmak zorundasınız.

Size özellikle önceki göndermiş olduğum mailde insaflı davranıp sadece phpbbturkey.com linkini ekleyebileceğinizi (izin almamanıza rağmen) söylemiştim.Ayrıca bu imzaların nasıl olacağına siz değil çeviriyi yapanlar karar verir.

Bu konuda gerekli bilgileri phpbbturkey.com ve phpbb.com sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Üzerine basa basa tekrar söylüyorum.Bu sizin düşündüğünüz gibi bir reklam yada çıkar amacı taşıyan bir durum değildir, Türkçe çeviriyi yapan sitelerin link imzasıdır! O sitelerin reklam ihtiyacı zaten yoktur. Çeviriyi yapanlara saygı göstermekte Türkiye'de ki phpBB kullanıcılarının görevidir.

Ve son olarak "lütfen" kelimesini sizden duymuş olmayı beklerdim ki, gördüğüm kadarıyla bilinçsizce olayı algılamışsınız.Bu durumda hatalı taraf sizsiniz. Ücretsiz forum hizmeti işine kalkışıyorsanız ilk önce bunların nasıl yapılacağını öğreniniz.Türkçe çeviri imzaları ile phpBB.com linklerini değiştiren/silen sitelere phpBB resmi sitesi ve phpBB Türkiye grubu tarafından destek verilmeyecektir.Ayrıca bu yanlışı yapan siteler phpBBTurkey.com sitesinde kullanıcılara gösterilecektir.

Ve hala Türkçe çeviri imzasında ki turkiyeforum linkinin reklam olduğunu düşünenlere cevabım gene şu şekildedir:
Bu sizin düşündüğünüz gibi bir reklam yada çıkar amacı taşıyan bir durum değildir, Türkçe çeviriyi yapan sitelerin link imzasıdır! O sitelerin reklam ihtiyacı zaten yoktur. Çeviriyi yapanlara saygı göstermekte Türkiye'de ki phpBB kullanıcılarının görevidir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ALEXIS »

Dil dosyasını ilk gördüğümde söylemiştim, reklam olarak algınacaktır.

2. sitede Administrator altında ilk senin yer alman bu durumu daha tetikliyor.
Kullanıcı avatarı
www.ferhatonair.com
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen www.ferhatonair.com »

Çeviriyi Kendi Yapan Arkadaşlarımızda var Mesela ben kendim yapıyorum !!!
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Herkes kendi çevirisinin nasıl olduğunu bilir. Bizim çevirimizi temel alıp bir kaç yeri değiştirmekle "çeviriyi ben yaptım" denmez. İngilizce dosyalarını temel alıp çeviri yapan varsa ona zaten bir şey demiyoruz. Ayrıca phpBB için phpBB.com'da yapılan ilk çeviriyi devam ettiren biziz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
RefreSh
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RefreSh »

ESQARE yazdı:Herkes kendi çevirisinin nasıl olduğunu bilir. Bizim çevirimizi temel alıp bir kaç yeri değiştirmekle "çeviriyi ben yaptım" denmez. İngilizce dosyalarını temel alıp çeviri yapan varsa ona zaten bir şey demiyoruz. Ayrıca phpBB için phpBB.com'da yapılan ilk çeviriyi devam ettiren biziz.
+1
Thé AgiL3
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Thé AgiL3 »

peki imzalar site altında olduğunda ne olacak? başınız göğe mi erecek?
fatihbaz

Mesaj gönderen fatihbaz »

Thé AgiL3 yazdı:peki imzalar site altında olduğunda ne olacak? başınız göğe mi erecek?
senin yaptıgın bişeyin,başkası tarafından çalınması hoşuna mı gidiyor?
ultrAslan07
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ultrAslan07 »

Böyle bir problemin karşınıza çıkacağı belli değilmiydi..??
Zaten bu Site en tanılan phpBB Türk sitesi değilmi. Ha bir sitede var ha
yok...Bu benim düşüncem tabii ki de emeğe saygı. Ama bu kadar önemsemeniz pek anlamıyorum. Neyse uzatmayalım konuyu:)
Kolay gelsin...

Saygılar
^^
Kullanıcı avatarı
RefreSh
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RefreSh »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

arkadaşım ha bir sitede var ha yok demişsin de ozaman herkes aynı mantıkla ha benim sitemde var ha yok der o zaman 1 kişi olmaz bin kiş olur yani. bide oradaki 2 satırlık yazının kime ne zararı var, zorla bu çeviriyi kullandırtmıyoruzki. başka çevirilerde var onlarıda kullanabibilirler, yada açıp dil dosyalarını bir baksınlar kolaysa kendileri çevirsinler altınada kendi isimlerini yazsınlar...
Kullanıcı avatarı
AlleRGy
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen AlleRGy »

adam hiçbir karsılık gözetmeden çalışmış hazırlamış bi emek göstermiş.sen al onu kullan,linkleri sil bir de üstelik küstahlaş.kendinize gelin.o iki satırlık yazıyı ve phpbb linkini silip powered by "kendi isimleri" olarak değiştiren bazı geriler var onlara hiç girmiyorum bile :evil:
Kullanıcı avatarı
Cash
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Cash »

Emeğe saygı olması gerektiğini her beyanatımızda bildiriyoruz ki bence gerekli bir şeydir..
Nitekim her insan yaptığı işle gurur duymayı ister .
Nasıl ki bir şey icat edersiniz ve bu sizinle anılır..Tersini düşünenlere Atatürk'ümüzün bir sözü ile cevap vermek istiyorum ;

“Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir. Eğer yazan, yapana sadık kalmaz ise, değişmiş olan hakikat şüpheli bir şekil alır ki, beşeriyetin yolunu değiştirir. Biz daima hakikati arayan ve onu buldukça ve bulduğumuza kani oldukça söylemeye cesaret gösteren insanlar olmalıyız. Tarih bir milletin kanını, hakkını, varlığını, hiçbir zaman inkâr etmez, edemez.”

Sanırım mantık yürütmemiz kolaydır ..
Forumda ve phpbb forum dosyalarını türkçeleştirmede emeği geçen herkese Teşekkürler
gokberk
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen gokberk »

abi ben bi sitede yapmıştım sizin linkleri değiştirip de ismimi yazmıştım bunu duyduktan sonra sizden çok özür diliorm nereden yapacağımı da bi türlü bulamadım lütfen yardım edin sizin linkleri geri yazcam
www.unigenclik.org
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen www.unigenclik.org »

overal_footer.tpl
BLooD
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen BLooD »

vallaha ben buna düpedüz salaklık derim yanımda olsalarda güzel konuşsam
İmza, kurallara aykırı olduğu için site yönetimi tarafından değiştirildi.

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir